İş ve Para Dünyası
En Uygun Öğrenim Kredisi Veren Bankaların Listesi ve Şartları
Yazar: - 04 Ağustos 2018
162
0
En Uygun Öğrenim Kredisi Veren Bankaların Listesi ve Şartları

İlkokul çağında itibaren çocukların okul ve eğitim giderleri katlanarak artmaktadır. Bunun yanında, çocuklarının kaliteli eğitim almasını isteyen veliler çocuklarını özel okullara yazdırdılarsa okul giderleri daha da artmaktadır.

Okul giderleri velilerin sorunu olmakla birlikte üniversite öğrenimine devam eden öğrencilerin de ana sorunları arasında bulunmaktadır. Kişilerin yaşları ilerledikçe masraflarının ve giderlerinin artması, üniversite öğrenimi gören gençlerin ana sorunlarındandır.

İşte bahsettiğimiz bu kişiler için öncelikle kamu bankaları olmak üzere bankaların bazıları, özel tüketici kredileri hazırlamaktadırlar. Eğitim kredisi kullanmak isteyenler bankalara başvurarak kredileri kullanma nedenlerini belirterek eğitim kredisi başvurusunda bulunabileceklerdir. Fakat eğitim kredisi alabilecek kişiler arasındaki öğrencilere, bankaların sundukları kredi kartı hizmeti gibi hizmetlerin geri ödemesi sırasında bu kişilerin düzenli gelirleri olmadığı için bazı sorunlar yaşanabilmektedir. Ortaya bu tarzda sorunların çıkabileceği bankalar tarafından bilindiğinden, eğitim kredisi adı altında hazırlanan tüketici kredileri öğrencilere verilirken yoğun protokollerden geçilmesi gerekmektedir. Aşağıda bankalar ve bankaların eğitim kredisi adı altında hazırladıkları tüketici kredileri; kredilerin özellikleri ve kişilerin kredi geri ödemesinde karşı karşıya kalacakları durumlar anlatılmaktadır. Siz de ihtiyacınız olan eğitim kredisini aşağıdaki bankalardan edinmek ya da daha detaylı bilgilerle donanmak için bankaların en yakın şubesine başvuruda bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi
Öğrencilerin de eğitim kredisi alabilecekleri bankalar arasında, Türkiye’ nin en köklü bankalarından olan Ziraat Bankası yer almaktadır. Banka, öğrencilere de eğitim kredisi vermek için doğal olarak bazı şartlar aramaktadır.

 1. Eğitim kredisi adı altında Ziraat Bankası’ ndan alınacak ihtiyaç kredisi 24 aya kadar vadelendirilebilmektedir.
 2. Başvurulan krediler, öğrenci velilerine ya da öğrencilerin kendilerine, aylık düzenli gelirleri olması durumunda ya da aylık olarak bir yerden düzenli para gelmesi durumda verilebilecektir.
 3. Banka kredinin sunumu için kefil talebinde bulunabilir ya da güvence gösterilmesini isteyebilir.
 4. Kredi vadesi süresince kişilerin hayat sigortası yaptırmaları gerekmektedir.

Eğitim kredisi için Ziraat Bankası şubelerine başvuruda bulunacakların aşağıda verilecek olan evrakları hazırlamaları banka tarafından istenecektir.

 1. Kredi başvuru formu
 2. Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport
 3. Kredi başvurusunda bulunanların gelir belgeleri
 4. Eğitim kredisi başvurusunda bulunulduğu için görülen/görülecek eğitime dair evraklar
 5. Bu evrakların yanında banka şubeleri farklı evrak taleplerinde de bulunabilmektedirler.

Denizbank Eğitim Kredisi
Öğrencilere ve velilerine eğitim kredisi veren bankalar arasında Denizbank da yer almaktadır. Artan eğitim giderlerinin karşılanması ve gelecekte doğacak giderlerin şimdiden bu kredilerle finansa edilmesi adına Denizbank şubelerine başvuruda bulunulabilmektedir. Aşağıda bankanın eğitim kredisi başvuran kişilerden talep ettiği evraklar yer almaktadır.


 1. Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 2. Kredi başvurusunda bulunan kişilerin gelir belgeleri
 3. İkametgah belgesi ya da kişilerin üzerine olan faturalar
 4. Eğitim kredisi başvurusunda bulunulduğu için kişilerden görülen/görülecek olan eğitime dair eğitim belgesi beyanında bulunmaları istenebilmektedir.
 5. Ayrıca banka, bu kredileri öğrencilere verirken kendilerine kefil göstermeleri talebinde bulunabilmektedir.
 6. Banka şubeleri, yukarıda isteneceği belirtilen evraklardan başka evraklar da talep edebilmektedirler.

Yapı Kredi Bankası Eğitim Kredisi
Hem yurt içindeki eğitim giderlerinin hem de yurt dışındaki eğitim giderlerinin karşılanabilmesi için başvurulabilecek bankalar arasında Yapı Kredi Bankası da yer almaktadır. Bankadan kullanılacak olan eğitim kredileri 48 aya kadar vadelendirilebilmektedir. Eğitim kredisi başvurularında kişiler, 50 bin TL ye kadar başvuruda bulunabilmektedirler. Aşağıda başvuru sırasında başvuruda bulunan kişilerden istenen evraklar listelenmektedir.

 1. Nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport
 2. Kredi verilecek olan kişilerin gelir belgeleri
 3. Kredi başvurusunda bulunan kişilerin ikametgah adresleri
 4. Eğitim kredisi için başvurulan eğitimin belgelendiği evraklar
 5. Banka, kredi alacak öğrencilerden kredi için kefil beyanında bulunmalarını talep edebilmektedir.

Garanti Bankası Eğitim Kredisi
Garanti Bankası’ ndan alınacak olan ve özel okullarda kullanılması amaçlanan eğitim kredileri 48 aya kadar vadelendirilebilmektedir. Kredi başvurularında istenen standart belgelere ek olarak kişilerden öğrencilerini kayıt yaptırdıkları özel okulların kayıt belgeleri istenmektedir.

VakıfBank Eğitim Kredisi
VakıfBank’ ın sunduğu eğitim kredisinde kişiler, 12 aya kadar olan vadelerle 40 bin TL’ ye kadar çıkabilen kredilerden faydalanabilmektedirler. Kredi başvurusu için istenen evraklar yukarda anlatılan bankaların talep ettiği evraklarla benzerlik taşınmaktadır. Detaylı bilgi sahibi olmak ve eğitim kredisi başvurusunda bulunmak amacıyla en yakın VakıfBank şubelerine gidebilirsiniz.

ING Bank Eğitim Kredisi
Üniversite öğrencilerinin kendileri için ve velilerin de velisi oldukları çocuklar için eğitim kredisi başvurusunda bulunabilecekleri bankalar arasında ING Bank da yer almaktadır. ING Bank’ tan alınan eğitim kredileri 48 aya kadar vadelendirilebilirken kredinin ulaşabileceği maksimum tutar 50 bin TL olmaktadır. Kredi başvurusunda, başvuru sahibi kişilerden istenen evraklar yukarıda anlatılan bankaların kredi vermek için talep ettikleri evraklarla benzerlik göstermektedir.  Kredi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ya da kredi başvurusunda bulunmak için en yakın ING Bank şubesine başvuruda bulunulabilir.

Facebook Grubu; Güncel iş ilanları, ek işler hakkında bilgiler, iş dünyası hakkında çeşitli ipuçları, iş fikirleri, para kazanma ve tüm sorularınız için Facebook grubumuza başvuru yapabilirsiniz; https://www.facebook.com/groups/grup
Twitter'de Takip Edin;

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ