Kariyer

Enerjisa İş Başvurusu ve Güncel İş İlanları Kariyer Sayfası

Haberimizde Enerjisa İş Başvurusu nasıl yapılır, insan kaynakları politikaları, Enerjisa çalışma saatleri ve firma hakkında çeşitli bilgiler verilmektedir. Eğer kariyerinizi Enerjisa’da yapmak istiyorsanız öncelikle firmanın tarihçesi hakkında da bilgi sahibi olmanızı öneririz.

Enerjisa Ne İş Yapar?
Enerjisa şirketi, elektrik dağıtım ve satışı olmak üzere iki ana iş kolunda faaliyet göstermektedir. Faaliyetlerinde operasyonel mükemmellik ilkesini benimseyerek çalışmalarda bulunan şirket, 14 ilde 9.2 abone olmak üzere 20 milyonun üzerinde kişinin elektriğe kesintisiz şekilde ulaşmasını sağlamaktadır.

İnsan, çözüm ve teknoloji odaklı olarak gerçekleştirilen çalışmalarda yalnızca günlük olarak elektrik dağıtımı değil aynı zamanda işin sürdürülebilir ve sağlıklı bir şekilde ileri zamanlarda da devam ettirilebilmesi için çalışmalar yapılmaktadır.

Elektrik Dağıtımı: Birincil görevi olan elektrik dağıtımı ve satışı görevini yerine getirirken aynı zamanda ortakları, müşterileri ve tedarikçileri ile fırsatları değerlendirmekte ve büyük katma değerler yaratmaktadır.

Enerjisa Ortak Şirketler: Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş., Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş., İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş., Enerjisa Başkent Elektrik Perakende Satış A.Ş., Enerjisa Toroslar Elektrik Perakende Satış A.Ş. ile çatı şirketi olan Enerjisa Enerji A.Ş. altında elektrik dağıtım ve perakende satışı işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Enerjisa Müşteri Çözümleri A.Ş.: Satış ve pazarlama faaliyetleri sürdürülürken diğer taraftan Enerjisa Müşteri Çözümleri A.Ş. altında da müşteri odaklı pazarlama ve geliştirme işlemleri sağlanmaktadır. Bu yolla, sektöre ve müşterilere daha uygun hizmetlerin geliştirilmesi, enerji danışmanlığı yapılması, enerji yönetiminin sağlanması gibi işlemler gerçekleştirilmektedir.

Enerjisa : Elektrikli Araç Şarz İstasyonları Projesi
Enerjisa şirketi, elektrik endüstrisinde her alanda müşterilerinin, insanların daha iyiden faydalanmaları ve eksik olan ihtiyaçlarının karşılanması için geliştirme ve uygulama çalışmaları içerisindedir. Bu doğrultuda 2018 yılının Nisan ayında, Türkiye’de bariz şekilde hissedilmekte olan, elektrikli araçların şarj istasyonlarının yokluğu konusunda atılımda bulunmuştur.

Elektrikli araç şarj istasyonu ağının oluşturulması ve ağın işletilmesi alanında faaliyet göstermekte olan ve bu alanda Türkiye’ de lider konumda olan Eşarj Elektrili Araçlar Şarj Sistemleri A.Ş. hisselerinin büyük bir kısmı, Enerjisa tarafından satın alınmıştır. Eşarj istasyon ağlarının kurulması ve işletilmesi alanında gerçekleştirilen bu atılımla birlikte, gelecekte çok daha sık karşılaşılacak olan elektrikli araçlar için bir şart olan şarj noktalarının işletilmesinde çok büyük bir avantaja, Türkiye için daha çok erken dönemlerde sahip olmuştur.

Enerjisa Tarihçesi
# 1996 yılında Enerjisa şirketi kuruldu ve çalışmalarına başladı. Kuruluşundan 10 yıl sonra, 2006 yılında Sabancı Holding’ in bünyesinde Enerji Grup Başkanlığı oluşturuldu. Bir yıl sonra, 2007 yılında, Sabancı Holding ile Verbund arasında ortaklık gerçekleştirildi.

# 2008 yılında gerçekleştirilen ihale ile birlikte Başkent EDAŞ’ ın hisselerinin tamamı satın alındı ve sonraki yıl da Başkent EDAŞ’ ın hisselerinin tamamı Enerjisa Elektrik Dağıtım A.Ş.’ ye devredildi.

# 2011 yılına gelindiği zaman, Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş., marka dönüşümü evresini tamamlayarak yeni adı olan Enerjisa Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. ile faaliyetlerini sürdürmeye devam etti ve aynı yıl, Enerjisa Enerji A.Ş. kuruldu.

# 2012 yılında, Verbund şirketinin Enerjisa üzerinde bulunan %50 oranındaki hissesini E.ON şirketine devretmek istemesini Enerjisa’ ya bildirmesi üzerine Sabancı Holding, E.ON ile ortaklık sözleşmesi imzalama yoluna gitti. Bir sonraki yıl da E.ON ile ortaklık sözleşmesi imzalandı.

# Toroslar EDAŞ ve AYEDAŞ ihaleleri kazanılarak buralarda da hizmet verme hakkı elde edildi. 2017 yılında, dağıtım ve üretim faaliyetleri eskiden beri Enerjisa Enerji A.Ş. ile gerçekleştirilmekteyken bu yıldan sonra üretim ve dağıtım faaliyetleri Enerjisa Üretim Santralleri A.Ş. altından devam ettirilmeye başlandı. Ve 2018 içerisinde, Enerjisa hisselerinin %20’ lik kısmı halka açılarak 8 Şubat 2018 tarihinde Borsa İstanbul’ dan işlem gerçekleştirilmeye başlandı.

Enerjisa İş Başvurusu
Enerjisa İş Başvurusu

Enerjisa İnsan Kaynakları ve Enerjisa’da Kariyer
Temas halinde bulunulan tüm paydaşların yaşam kalitelerini arttırmak ve kaliteli hizmet almalarını sağlamak amacıyla faaliyetlerde bulunulmaktadır. Şirket, bu hedefine ulaşmada da en fazla kaliteli ve iyi yetişmiş insan kaynaklarından güç sağlamaktadır.

İnsan kaynaklarına sürekli olarak yatırımda bulunan firma, kendini gelişen ve gelişim imkanlarından son derece yüksek oranda faydalanan çalışanlarla birliktedir. Çalışanlarının tüm potansiyellerini ortaya koymaları için onları destekleyen ve cesaretlendiren çalışmalarda bulunur.

Enerjisa aynı zamanda, eşitlik konusunda da farkındalık oluşturmak ve faaliyetlerinde bu farkındalığı ortaya çıkartarak topluma geri yansıtmayı amaçlamaktadır. Eşitsizlik alanında yaşanan zorlukların aşılması için çalışan firma; kadınlar, engelliler, lokasyon ve yaş gibi alanlarda kişilere eşit avantajlar oluşturmaya özen göstermektedir.

Wings Up projesi kapsamında, iş hayatındaki cinsiyet eşitsizliğine karşı çalışmalarda bulunmakta ve farkındalık oluşturmak amaçlanmaktadır. Bu şekilde oluşturulan ve topluma geri yansıtılan farkındalık, öncelikli olarak Enerjisa içerisinde ve sonrasında da toplumun tüm kesimlerine yansıyacaktır. Çalışanların kendi potansiyellerinin farkına varmaları, iş hayatında güçlü şekilde ayakta kalmaları ve bu şekilde, özel yaşantılarında da gerekli olan güçleri kendilerinde bulmaları amaçlanmaktadır.

Rota Kariyer Programları
Enerjisa çalışanlarına, birbirinden farklı alanlarda kariyer fırsatları sunularak çalışacak ve ilerleyebilecek oldukları farklı yollar sunulmaktadır. Programlarda, kişilerin kariyerlerinden bekledikleri ile şirketin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak çalışmalarda bulunulmaktadır. Enerjisa çalışanlarına yönetsel yol ve bireysel yol olmak üzere farklı kariyer seçenekleri sunulmakta ve bu yollardan birini seçen kişiler kendilerini seçtikleri şekilde geliştirmektedirler.

Yönetsel yolda uzmanlaşmak isteyen kişiler, kendisine bağlı olan ekipleri ve takımları yönetme konusunda deneyim sahibi olurlarken bireysel yolu tercih eden kişiler kariyerlerine bireysel katkıda bulunmaktadırlar.

Enerjisa’da Öğrencilere Staj Fırsatları
Gençleri, Enerjisa’ nın ve Türkiye’ nin geleceği olarak gören şirket, özel oryantasyon programları ile stajyerlerin bireysel ve kariyer anlamında gelişmelerine katkıda bulunmaktadır. Bu nedenle, staj programları yalnızca gençlerin iş bulma fırsatı olarak değil, aynı zamanda ülkeye sağlanan katkı bakımından da şirket tarafından değer taşımaktadır.

Enerjisa İş Başvurusu & Enerjisa İş İlanları
Enerjisa İş Başvurusu & Enerjisa İş İlanları

Enerjisa İş Başvurusu: Buraya tıklayarak Enerjisa insan kaynakları sayfasına giriş yapabilirsiniz. Bu sayfa da nasıl iş başvurusu yapacağınız yazmaktadır. Ayrıca açık iş pozisyonlarını nasıl listeleyeceğiniz ve başvurusu süreci hakkında bilgilerde verilmektedir. Konu hakkında soru ve görüşlerinizi alt kısımdan yapabilirsiniz.

Enerjisa İş Başvurusu – LinkedinKariyer.net ve Linkedin üzerinden Enerjisa iş başvurusu yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken buraya tıklamak ve Linkedin profiliniz üzerinden başvurunuzu online şekilde yapmanız.

Enerjisa İş İlanları : Güncel açık iş pozisyonları için Linedin sayfası üzerindeki “Enerjisa iş ilanları” başlığına bakmanız gerekmektedir. Buraya tıklayarak iş ilanlarını listeleyebilir ve size uygun bir iş ilanına başvurunuzu yapabilirsiniz.

Enerjisa Çalışma Saatleri
Hafta içi 08.30 ile 12.30 arası Enerjisa çalışma saatleridir. 12.30 ile 13.30 arası öğle molasına giren Enerjisa personeli 13.30 ile 17.30 arası tekrardan hizmet vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu