İş ve Para Dünyası
English Home İş Başvurusu ve Çalışma Şartları
Yazar: - 11 Ocak 2019
169
0
English Home İş Başvurusu ve Çalışma Şartları

Makalemizde English Home hakkında genel bilgiler ve iş olanakları anlatılmaktadır. English Home çalışanı olmak istiyorsanız, alt kısımda vermiş olduğumuz linke tıklayarak özgeçmiş bilgilerinizi firmanın insan kaynakları departmanına gönderebilirsiniz.

English Home Hakkında
Hepimizin son zamanlarda oldukça yakından tanıdığı English Home’u ele alacağız sizler için bugünde. Genel olarak son dönemlerde oldukça yaygınlaşan hizmetleri sayesinde herkes tarafından bilinen bir marka haline gelmiştir. Hepimizin yakından bildiği üzere English Home evde kullanılacak tekstil ürünlerinin yanı sıra pek çok alanda hizmet vermektedir. Öte taraftan neredeyse her ilde açılmış olan mağazası sayesinde de kolay bir ulaşım ağı sağlamıştır. Öyle ki pek çok insan bire bir mağazasından alışveriş yapmaktadır. ürün çeşitliliği nedeni ile olsa gerek insanlar da bu markanın ürünlerini yakından takip etmektedir. Gerek mağazasına olan ilgili gerekse de hakkında bilgi edinmek adına hakkında merak edilen fazlası ile unsur bulunmaktadır. Biz de bunlara cevap vermek için sizler adına bu yazıyı kaleme aldık. Özelikle de aklınızda olan sorular bu sayede cevap bulacaktır. Gelin bir bakalım isterseniz.

English Home’un tarihçesinin ele almak gerekli  olur ise eğer 1943 senesinde Trabzon ilinde yer alan Maçka’da 300 nüfuslu bir köyde doğan bir bebeği ele alarak işe başlayalım. İsmi ise Turgut olur. Bu bebek büyür ve ilkokula başlar daha sonrasında da eğitimini tamamlar. Daha sonrasında eğitim ile alakası olmaz Turgut’un. Bunun nedeni ise gerek geçim derdi gerekse de başka olumsuz nedenlerden ötürü hayatına bu şekilde devam eder.  Bugünkü şartlarda köyünde okul olmadığından yakınanlara Karadeniz’den bir cevap olabilir bu hikaye. Bir başka ifade ile yoksulluk bahane edilecek bir olgudan ziyade sizin için mücadele edilmesi adına bir mesaj da olabilir. 15 yaşına gele Turgut İstanbul’a gelir. Sultan Hamam’da yer alan bir tornacıda işe başlar. Oldukça uzun bir müddet boyunca burada çalışır ve havlu saçağının yanı sıra kapı kolu gibi imalatları da öğrenmiş olur. Daha sonrasında ise tekstil işine girer.

English Home Markasının Tarihçesi 1991 Yılında Başlar
Aynı şekilde Eminönü Sultan Hamam’da işe koyulur. Bu seferki farklılık kendi işine başlaması nedeni ile olur. Ad olarak ise Dömeks’i seçer. Bu firma özellikle de ev tekstili üzerine çalışır. Turgut Bey ev tekstili anlamında toptan satışlarda elde ettiği başarı ile pazarda yer alan firmalar arasında başrole geçer. Sene 1991 olduğunda ise küçük bir çocuk olan Turgut artık yetişkin biri olur. Bundan ötürü de kendi üretim tesisini açmaya karar verir. Şimdi ise size Turgut Bey’in soyadını verelim isterseniz. Baştan beri bahsettiğimiz kişinin adı Turgut Aydın. Asıl konumuza tekrar geri dönmek gerekir ise eğer Aydın örme ismi ile kurulmuş olan firma zaman geçtikçe oldukça hızlı şekilde büyür. Daha sonrasında ise Aydın Örme gerek Türkiye gerekse de uluslararası alanda ticaret platformunda oldukça gücü elde etmiş olan perde ve dantel üreticilerinden oluşan ilk 500 firmadan biri haline gelir. bu zaman zarfında ise oldukça hatırı sayılır iç giyim firmalarından birisi olur. Daha sonrasında ne olduğuna devam edecek olur isek eğer.


Turgut Aydın kendi iş yaptığı sektör haricinde diğer alanlarda da var olmak istemiştir. Sağlık sektöründeki ışığın farkına önceden varan Turgut Aydın’ın çocukları Yaşar, Ayhan ve Aydan’a güvenmiş ve şirket yönetimini devretmiştir. Memorial Hastanesi’nin kurucusu olur. Şimdi daha neler dediğinizi duyar gibiyiz. Şaşırmaya devam edeceksiniz. Gelin devam edelim. Bahsi geçmekte olan bu çocuklar şirket yönetimini almış ve 2008’de yatırım yapılacak başka bir Pazar arayışı içine girmişlerdir. Özellikle de kendilerini ev tekstili ve organize perakende alanında var olan eksikliği fark etmelerinden dolayı buraya yönelmiştir. Bahsi geçen bu üç kardeş organize bir zincir ve yepyeni bir marka elde etmek adına farklı bir konsept bulmak adına yola çıkmıştır. Böylece geçen süre içinde üç kardeş birlikte 1991’de  hayata geçmiş olan English Home’un dikkatlerini çekmeleri geç olmaz. Bu sayede 2008’deki kriz gerçekleşir ve bundan da English Home hayli etkilenir. İlhan Tanacı ise bu izlerden kurtulmak için yollar aramaktadır. Bu arada belirtmek de fayda var ki English Home bir Türk markasıdır. Daha sonrasında ise bu isimler bir araya gelir ve English Home yazının başından beri bahsettiğimiz Trabzonlu Turgut’un olur.

Daha sonrasında ise dış satış işlemi durdurulmuş ve oldukça yaygın bir şekilde her yere English Home mağazası açılmaya başlanmıştır. Bugün Türkiye sınırları içinde 115 tane yurt dışında ise 15 tane olmak üzere mağaza bulunmaktadır. Bu kadar yaygın bir Pazar ağı sayesine artık evimizin her köşesinde markaya rastlamak daha kolay hale gelmiştir. Öyle ki pek çok insan markanın adını dahi bilmez iken oldukça zengin ürün çeşitliliği sayesinde erişim sağlamaktadır. Öyle ki pek çok insan ürünlerin çeşitli olmasından da faydalanmaktadır. İndirimler ile gayet uygun fiyatlara bunları almanız da daha kolay hale gelmektedir. bu gibi fırsatları kaçırmak bir yana kesin olarak değerlendirmek size fazlası ile yarar sağlayacaktır. Yani öyle indirimler oluyor ki resmen ürünü bedavaya almış oluyorsunuz.

English Home Kariyer İmkanları
Buraya tıklayarak ya da direk olarak ik@englishhome.com.tr adresine mail atarak English Home mağazalarında personel olarak çalışabilirsiniz. Başvurunuzu mail ile de ya da alt kısımda bulunan link üzerinden açık pozisyonları listeleyerek yapabilirsiniz.

Facebook Grubu; Güncel iş ilanları, ek işler hakkında bilgiler, iş dünyası hakkında çeşitli ipuçları, iş fikirleri, para kazanma ve tüm sorularınız için Facebook grubumuza başvuru yapabilirsiniz; https://www.facebook.com/groups/grup
Twitter'de Takip Edin;

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ