Kariyer

Erdemir İş İlanları ve Online İş Başvurusu Yapma 2018

Sanayinin gelişim göstermesi nedeni ile pek çok alanda değişimler yaşanmıştır. Özellikle de yeni iş alanları açılması nedeni ile sektörde farklı isimlerin yükselmesi de beraberinde gelmiş oldu. öyle ki sanayi alanında yaşanan gelişim sayesinde toplumsal anlamda pek çok gelişme özellikle de iş hayatında etkili olmuştur.

Bu sayede yeni iş alanlarının açıldığını daha evvel sizlere ifade ettik. Öte taraftan genel olarak bu iş alanlarına olan ilginin artması sayesinde özellikle de 1950’li seneler sonrası oldukça etkili oldu.

Sanayinin Gelişimi Sektörü Canlandırdı
Sanayinin gelişmesi sayesinde ortaya çıkan değişimler yeni firmaların ismini duyurmasında etkili olmuştur. Öte yandan pek çok insan için bir iş kaynağı olmuştur. Buna ilave olarak sanayileşmenin bir nedeni de kentleşmenin neticesinde hayat tarzında ortaya çıkan bazı değişimler neticesinde ortaya çıkmıştır. Öte yandan pek çok insan bu gibi sebeplerden ötürü olsa gerek köy hayatını bırakmış ve kentlere göç etmeye başlamıştır. özellikle de bu sebepten ötürü olsa gerek yeni iş kolları büyük şehirlerde ortaya çıkmıştır ve bu nedenle de insanlar büyük şehirlerde yaşam sürmeye başlamıştır. öyle ki sanayinin gelişmesi bu açıdan bakınca da gerekli bir hal almıştır. Sanayi üretimi ekonomide önem kazanmaya başlaması 1950’li yıllara denk gelmektedir. bu süre zarfında ekonomik ve toplumsal alanda oldukça büyük değişimler olmuştur. Bunları ele almak gerekli olur ise eğer tarım kredilerinde artış yaşanmış, karayolu, baraj inşaatları ve sulama işleri anlamında gelişimin yaşandığı bu dönemle birlikte kentleşme oranında artış yaşanmış, teneke, boru, vagon, ziraat aletleri gibi farklı sektörde yassı çeliğe ihtiyaç olmasından ötürü de gelişim göstermesi çok hızlı olmuştur. Bu ihtiyaç neticesinde ise girişilen büyük yatırımlar ile birlikte döviz rezervlerinde azalma ile karşılamak gibi bir sonuç ise neredeyse imkansız bir hal aldı.

Erdemir’in İlk Tohumları 1954’te Atılmış Oldu
Sümerbank’ın öncülük etmesi neticesinde 1954’te konu ile alakası olan bakanlıkların temsilcilerinin de katıldığı bir komisyon ile beraber demir çelik sanayii anlamında ihtiyaç olduğuna kanaatine varılmıştır. 1959’da ise Sanayi Bakanlığı tarafından kurulan bir heyet sayesinde ABD’de Koppers şirketi nezdince yapılabilirlik etüdü ve tesisi inşa edecek olan şirketin statüsü hakkında çalışmalar yürütüldü. Koppers Associates SA, İş Bankası A.Ş., Demir ve Çelik İşletmeleri Umum Müdürlüğü ile Ankara Ticaret ve Sanayi Odası  yassı çelik üretecek şirketin kurucuları arasında geçen isimler oldu. Bu kuruluşlar sayesinde 1959 sonunda imza atılan bir protokol sayesinde hayata geçecek olan şirket adına kanun tasarısı, Kurucular Anlaşması ve Şirket Esas Sözleşmesi gibi gerekli olan esasları hazırlamak ve yürütmesi nedeni ile bir müteşebbis heyeti kurulmuş oldu.

Türkiye’nin İlk Yassı Çelik Üretim Tesisi Kuruldu
Türkiye’de yer alan ilk yassı çelik üreticisi tesisi ise 12 Şubat 1960’ta kurucular arasında imza atılması ile oldu. 28 Şubat 1960’da kabul edilmiş olan 7462 sayılı bir kanunla Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (Erdemir) adı altında bir anonim şirket kurulması adına Bakanlar Kurulu tarafından yetki verilmiş oldu. bunların yanı sıra Türkiye sürekli olarak sanayileşme hamlesi yapmıştır. İlave olarak Türkiye’de var olan hem mevcut sanayinin beslenmesi adına  hem de yeni sanayi kollarının kurulup gelişmesi adına 11 Mayıs 1960 tarihleri ile birlikte kuruluşu resmen tescil edilmiş oldu. 1961 senesi ile birlikte inşaat ve montaj çalışmalarında 42 ay gibi kısa bir zaman zarfında tamamlanmış oldu. 15 Mayıs 1965 tarihinde ortalama olarak 0,5 milyon ton ham çelik ve 0,4 milyon ton yassı çelik kapasite ile üretimin başlaması da bir oldu.

2008’de Yeni “Ayşe” Üretime Başladı
Türkiye’de yer alan sanayi yatırımları içinde en büyüklerinden biri olan 1,5 milyar dolarlık Kapasite Artırma ve Modernizasyon Yatırımları (KAM I ve KAM II) 1996 senesinde tamamlanmış olur. 1998 ile birlikte hem Karadeniz hem de Türkiye’nin en büyük limanlarından biri olarak bilinen Yeni Liman Tesisleri, 1999’da ise Kalay/Krom Kaplama Tesisi’ni hizmete açmayı başarmıştır. 2008 yılından bu yana tamamen kendi bünyemizde yer alan mühendis ve işçilerde olan bilgi birikimi ve emeğin ürünü olması neticesinde  Yeni 1 No.’lu Yüksek Fırınımız Ayşe üretime başlamış oldu.

Sürekli Büyüme ile Yola Devam
Kapasite artırımı yatırımlarının amacı büyümek içindi. Bunların yanı sıra yeni şirketler ile ilişki kurulması sayesinde yurtiçi ve yurtdışında belli satın almalar gerçekleşmesi ile bir şirketler topluluğu olmuştur. Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş.’nin amiral gemisi olarak bilinen Erdemir Grubu’nda; İskenderun Demir ve Çelik A.Ş (İsdemir), Erdemir Madencilik San. ve Tic. A.Ş (Ermaden), Erdemir Mühendislik Yönetim ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. (Erdemir Mühendislik), Erdemir Çelik Servis Merkezi (Ersem), Erdemir Romania S.R.L. ve Erdemir Asia Pacific Pte. Ltd. bir arada iş görmektedir.

Erdemir Grup 27 Şubat 2006’dan bu yana Türkiye’de yer alan gruplar içinde en büyüklerinden OYAK’ın uluslararası piyasalardaki tecrübelerinin yanı sıra, finansal güç ve çağdaş yönetim teknikleri gibi hususları dikkate alarak kendi alanında devam etmektedir. Genel itibari ile Erdemir hakkında bahsetmek istediklerimiz bu şekilde idi. Umarım sizler için yeterli bilgiyi vermişizdir. Sağlıcakla kalın. Tekrar görüşmek dileği ile.

Erdemir’de Çalışmak
Erdemir’e resmi web sayfası üzerinden başvuru yapmak için “buraya tıklayınız”.
Öncelikle belirtmemiz gereken bir husus var. Erdemir iş başvurusu sayfası sadece Internet Explorer 7 ve üzeri versiyonlarda açılıyor. Chrome ya da Mozilla ile bu sayfa açılmayabilir. Açtığınız sayfa da özgeçmiş bilgilerinizi doldurarak başvurunuzu online bir şekilde firmaya gönderebilirsiniz. Ama unutmamanız gereken husus; bu başvuruyu yaptığınızda, iş başvurunuzun kabul edilmesi anlamını taşımayacağıdır. Yapılan iş başvuruları değerlendirilecek ve uygun bir pozisyon olduğunda size geri dönüş yapılacaktır. Bu iş başvuruları sistemde 3 yıl boyunca saklanacak ve değerlenecektir. Verdiğiniz bilgilerin tamamı Erdemir tarafından gizli tutulacaktır. Erdemir’de 6.000’den fazla personel çalışmaktadır. Bu çalışanların %76’lık kısmı mavi yaka, %24’lük kısmı ise beyaz yakadır.

Erdemir Staj Başvurusu
Staj başvurunuzu da yine yukarıdaki linkten gerçekleştirebilirsiniz. Staj başvuruları için gerekli olan şartları açılan sayfadaki pdf dosyalarını inceleyerek görebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu