Kariyer

Eren Enerji İş Başvurusu ve Güncel İş İlanları

Eren Enerji hakkında genel bilgilerin sunulmuş olduğu yazımızda firmanın insan kaynakları politikası, açık iş pozisyonları ve iş başvurusu linklerini alt kısımda bulabilirsiniz.

Eren Enerji Hakkında
1969 yılında tekstil sektörüyle ticaret hayatına başlayan, sonrasında enerji, kağıt, ambalaj, perakende, çimento ve turizm alanlarında çalışmalarına devam eden Eren Holding ve ona bağlı kuruluşlar, büyüme hızıyla ülkenin en büyük grupları arasında yer almaktadır. Kendine özgü tecrübe, yönetim anlayışı, her yönlü kalite felsefesiyle girdiği her sektörde başarının hakkını vererek, yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere toplam 31 şirket ve 6000 çalışanıyla başarısını artırmayı hedeflemektedir.

Kağıt sektöründe Modern Kağıt ve Eren Kağıt; Çimento sektöründe Denizli Çimento ve Modern Beton;, Perakende sektöründe Lacoste, Swatch, Burbery, Occasion, Superstep, Gant, G-Star, Nautica gibi markalarda; tekstil sektöründe Eren Tekstil, Devanlay Eren; enerji sektöründe Eren Enerji, Modern Enerji; ambalaj sektöründe Modern Ambalaj; turizm sektöründe de Mandalya Turizm markalarıyla hizmetlerine devam etmektedir.  Eren Holding 20 yıldır faaliyet gösterdiği ve son 5 yıldır en fazla yatırm yaptığı enerji sektöründe Çorlu’da 2016 yılında devreye alınan Katı Atık Yakma Tesisi ve Zonguldak’ta bedelle devreye alınan 2 x 700 MW lık ünitelerle toplam kapasite 2820 MW’ ulaşmıştır. Bütçesine kattığı yeni yatırımlarla enerji grubunda, özel sektörde en yüksek kapasiteye sahip elektrik üreticisi konumuna ulaşmıştır. Mevcut elektrik santralleri Eren Enerji Termik Santrali (Çatalağzı-Zonguldak 2790 MV), Modern Enerji Katı Atık Yakma Tesisi (Çorlu-Tekirdağ 27,6 MW), Modern Biokütle Santrali (Çorlu-Tekirdağ 6 MW) kapasitesindedir.

Zonguldak’ta Bir Dev
Eren Enerji
toplamda 2790 MW kapasitesinden dolayı ülkemizin elektrik ihtiyacının %7 sini karşılayabilmektedir. Zonguldak’ta bulunan termik santral 5 üniteden oluşmaktadır. 615MW kapasiteli iki ünitenin en önemli özelliği ülkemizde kurulan ilk süper kritik santraller olmalarıdır. Ağustos 2016 itibariyle her biri 700 MW kapasiteli 4. Ve 5. Üniteler de devreye alınmıştır. Modern Enerji Çorlu’da Türkiye’de ilk Katı Atık Yakma Tesisini 110 milyon dolar yatırımla kurmuştur. Bu tesiste grup şirketlerinden bir olan Modern Karton’un üretiminde ortaya çıkan kağıt atıkları, arıtma çamurları akışkan yatak teknolojisiyle yakma kazanlarında yakarak tehlikesiz atıkların ortadan kaldırılmasını sağlamakta ve bu yakılan atıkların enerjisinden üretilen buhar ve elektrik enerjisini ekonomimize kazandırarak çevreci üretim anlayışıyla devam etmektedir. Modern Biyokütle Enerji Santralı (MOBES) yenilenebilir enerji kapsamında elektrik üretmek için Enerji Bakanlığı kabulü yapılarak faaliyetlerine başlamıştır. Yine Modern Karton Arıtma Tesisleri’nde atık suyun arıtımı sırasında üretilen biyogaz, gaz motorlarında yakıt olarak kullanılarak elektrik üretilmektedir. Egzoz gazından da sıcak su eşanjörlerinde sıcak su üretilmekte ve endüstriyel anlamda kullanılmaktadır. Bu tesiste üretilen elektrik hem ülkemizin enerji açığını kapatmaya yardımcı olurken, üretim yöntemiyle de çevrenin korunmasına yardımcı olmaktadır.

Eren Enerji Elektrik Üretim A.ş. bünyesinde mevcut bulunan veya oluşabilecek pozisyonlarda değerlendirmek için genel başvuru kabul etmektedir. Yapılan ilanlara yapılan başvurular, firmanın veritabanında saklı tutularak adayların nitelikleri ve tekinliklerine uygun pozisyonlar oluştuğunda değerlendirmeye alınmaktadır. Çalışmak istenilen belli bir bölüm varsa başvuru formunda belirtilmelidir. Elektrik üretiminin yanı sıra santralin kömür ihtiyacının karşılanması için 12 milyon ton kapasitesiyle bölgenin en büyük limanına sahiptir. Adaylar tecrübeli veya tecrübesiz olduklarını, askerlik durumlarını, eğitim seviyelerini (lise den düşük seviye kabul edilmez) aday kriterlerinde belirtmelidir. Enerji, Holding/Şirketler Grubu sektöründe departmanlara genel başvuru yapılır. Çalışma şekli sürekli/eş zamanlı mı olarak belirtilmesi, pozisyonda uzman olması gerekir. Böyle saygın kuruluşlar sayesinde ismimizi dünyaya duyurabilmekte ve gurur yaşamaktayız. Ülkemize yaptıkları yatırımlar ve gerçekleştirilen başarıları sayesinde büyümekteyiz. İş adamlarının sırf vergi indirimlerini bahane ederek yabancı ülkelere yönelmesine karşılık Eren Holding gibi büyük firmaların tercihlerini ülkelerinden yana kullanmaları da ayrıca mutluluk veriyor.

Eren Enerji İşçi Alımı Yapıyor Mu?
Firma dönem dönem işçi alımı yapmaktadır. Alt bölümden açık iş pozisyonlara bakabilir ve online başvuru yapabilirsiniz.

Eren Enerji Kariyer
Firma insan kaynakları sayfası üzerinden online olarak başvuru yapmak için “buraya” tıklayınız. Açılan sayfada açık iş pozisyonları, iş başvurularım ve özgeçmiş bilgilerim isimli menüler göreceksiniz. Öncelikle bu sayfa da açık iş pozisyonu olup olmadığına bakabilirsiniz. Eğer iş pozisyonu göremiyorsanız sağ üstten “giriş yap” linkine tıklayarak “yeni hesap oluştur” deyin. Sonrasnda açılan iş başvuru formunu doldurun ve firmaya gönderin. İş ihtiyacı olunduğunda belirtmiş olduğunuz pozisyon ve diğer şartlar uygunsa firma insan kaynakları tarafından aranacaksınız. Bol şanslar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu