Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi hakkında genel bilgilerin bulunduğu makalemizde, hastane iş olanaklarından da bahsedilmektedir. Erzincan Devlet Hastanesinde çalışmak için gerekli şartlar ve koşullar. Hastanenin iletişim adresleri ve kalite politikasını alt kısımdan inceleyebilirsiniz.

Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tarihçe
Erzincan Devlet Hastanesi ilk kurulduğu zaman itibariyle 40800 metrekare alana sahip bir binada hizmet sağlamaktaydı. 25.10.2010 tarihinde 235 yatağa sahip olan hastane A-II grubu “Mengücek Gazi Devlet Hastanesi” adı ile ruhsatlandırılma işlemine gitmiştir.

Daha sonrasında 23.05.2011 tarihinde Erzincan Üniversitesi ile bir iş birliği protokolü imzalanması neticesinde AI grubu Hastane statüsünde “Sağlık Bakanlığı-Erzincan Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi” ismiyle hizmet sağlamaya devam etmiştir.
2013’te Erzincan Devlet Hastanesi’nin Dörtyol Yerleşkesinde yer almakta olan Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesi ile birleştiği bilinmektedir.

2016’da Erzincan Askeri Hastanesi’nin Sağlık Bakanlığı’na devri gerçekleşmesi neticesinde Işıkpınar Yerleşkesi adını almış ve hizmet sunumuna başlamıştır. 15.05.2018’de Dörtyol Yerleşkesinin boşalmasının nedeniyse 500 yatağa sahip Yeni Erzincan Devlet Hastanesi inşasına başlanmasıdır. Boşalan hastanede yer alan merkezi birimler, Acil Servis Ve Göz Hastalıkları Ek Binasıyla beraber Işıkpınar Yerleşkesi’ne taşındığı bilinmektedir.

Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Başbağlar Mahallesi, Hacı Ali Akın Caddesi No: 32 Erzincan / Merkez
Telefon Numarası; 0446 212 22 22
İletişim & Web Sayfası; http://mengucekgazieah.saglik.gov.tr/TR,130830/iletisim-ve-ulasim.html

Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalara ulaşmanız gerekmektedir.

Yorum yapın