Erzurum Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Erzurum Devlet Hastanesi hakkında genel bilgiler ve hastanenin tarihçesi hakkında bilgiler verilmektedir. Ayrıca Erzurum Devlet Hastanesi personel alımı ve iş imkanları hakkında da detaylı açıklamalar haberimizde mevcuttur.

Erzurum Devlet Hastanesi Tarihçe
T.C. Sağlık Bakanlığı Erzurum Palandöken Devlet Hastanesi 1959’da o dönemin şartları itibariyle 35 yatağa sahip bir şekilde kurulmuştur. Kiralık bir binada ilk hizmete başladığı zaman Erzurum SSK Hastanesi adıyla kurulmuştur. 1969’daysa şu an kullanılmakta olan binaya geçilmiştir. Uzun bir süre tamir ve tadilat yüzü görmeyen bu bina meydana gelen yıpranma ve eskimeler olmuştur. Bundan ötürü de 1999’un Aralık ayında genel bir onarıma geçilmiş ve 2005 Haziran’da bu iş tamamlanmıştır.

Hastane 2005’in Şubat ayına değin SSK Erzurum Bölge Hastanesi adıyla hizmet sağlamaktayken daha sonrasında 2005’te SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı’na devrinin gerçekleşmesi neticesinde ismini de değiştirmiştir. 20.02.2005’ten bu yana T.C. Sağlık Bakanlığı Erzurum Palandöken Devlet Hastanesi adıyla halkına sağlık hizmeti sunmaktadır. Hastaneye 2005 senesinde alımı gerçekleştirilen tıbbi cihaz, araç ve gereçlerle modern tıbbi uygulama sağlanması noktasına önem verilmeye gayret edilmektedir. Bu sayede gerek Erzurum halkı gerekse de şehre misafir olarak gelen fakat sağlık hizmeti alan bireyler de fayda görmektedir.

Misyon ve Vizyon
Hastanenin kendi resmi sitesinde misyon kısmında; “Sağlık Bakanlığının politikaları ve hedefleri doğrultusunda, önceliği hasta ve çalışan güvenliği, insan ve çevreye duyarlı, ekip ruhuyla hareket eden, etkin ve verimli sağlık hizmeti sunmaktır.” ifadeleri yer almaktadır. Aynı şekilde hastanenin kendi sitesinde vizyon kısmındaysa, “Verdiğimiz hizmetlerle Türkiye’de bilinen, Erzurum’da ilk akla gelen hastane olmak.” İfadeleriyle belirtilmektedir.

Erzurum Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Üniversite Mahallesi Çat Yolu Caddesi 25240 Yakutiye / Erzurum
Telefon Numarası; 0 (442) 232 55 55
İletişim & Web Sayfası; https://erzurumbeah.saglik.gov.tr/TR,77287/adres-ve-ulasim.html

Erzurum Devlet Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Erzurum Devlet Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile görüşme yapabilirsiniz.

Yorum yapın