ESKİŞEHİR Evlere Ek İş Verenler (Firmalar)

Eskişehir’de özellikle öğrencilerin ek işlere ihtiyaçları olmaktadır. Haberimizin alt kısmında bulunan güncel ek iş ilanlarından online başvuru yapabilir ve hemen ek iş sahibi olabilirsiniz.

Eskişehir; İç Anadolu Bölgesinde yer almakta olan Eskişehir ili bölgenin kuzeybatı kısmındadır. Kuzey tarafında Mihalgazi ve Sarıcakaya ilçeleri bulunan Eskişehir’in doğu kısmında Ankara‚ güneyinde Afyon‚ batı tarafında ise İnönü ili bulunmaktadır. 1993 senesinde çıkarılmış olan kanun ile birlikte Eskişehir büyükşehir belediyesi olma imkanı elde etmiştir. Bu unvanı almasına sebep olan nüfus yoğunluğu ise devamlı olarak artış göstermektedir. 2015 senesinde yapılmış olan sayımların neticelerine göre Eskişehir’de yaşamakta olan kişi sayısı 826.716 seviyesine ulaşmıştır. Bu nüfusu ile birlikte ülkemiz illeri arasında kalabalık olma yönü ile 25. sırada yer almaktadır.

Eskişehir ilini özel ve cazip kılan temel faktörlerden biri içerisinden geçmekte olan Porsuk Çayı’dır. İlin merkezinden geçen çay sayesinde birçok turist için cazip bir ildir. Özellikle yerli turistler için gezilebilecek mekanlara sahiptir. Eskişehir denildiğinde akla gelen bir diğer faktör de öğrencileri. Öğrenci şehri olarak bilinen Eskişehir iki büyük üniversite bulundurması ile çok sayıda öğrenciye de ev sahipliği yapmaktadır.

Eskişehir Ekonomisi Hakkında Genel Bilgilendirme; Ekonomik açıdan değerlendirildiğinde de ülkenin önde gelen şehirlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Sahip olduğu dev organize sanayisi ile ülkede sayılı büyük sanayiler arasına girmeyi başarmıştır. Şehirde yer almakta olan büyük devlet işletmelerinden başka yerel sermaye kuruluşları da oldukça fazladır. Sanayi açısından birçok sanayi koluna sahip olan şehirde makine sanayi‚ tuğla‚ kiremit‚ çimento‚ tekstil ve lokomotif sanayisi oldukça gelişmiştir. Ayrıca büyük gıda markalarının bisküvi ve şekerleme fabrikaları da bu şehirde bulunmaktadır.

Sanayinin yanı sıra Eskişehir yer altı zenginlikleri bakımından da elverişlidir. Özellikle madenciliğin gelişmiş olması şehrin gelişimi ve ekonomisinin büyümesinde oldukça önem kazanmıştır. Eskişehir’de yoğun olarak manyezit‚ bor‚ krom‚ mermer ve kil bulunmaktadır. Bu madenlerin çıkarılması sanayinin gelişimine de fayda sağlamıştır. Ayrıca sadece bu şehirde bulunmakta olan‚ ünlü bir maden lületaşı da Eskişehir için önemlidir.

Eskişehir’de Ek İş İmkanları; Eskişehir ek işler açısından da oldukça elverişli bir şehir olarak değerlendirilebilir. Sanayi kuruluşlarının çokluğu sayesinde şehirde bulunan çok kişi evden ek iş imkanı elde etmektedir. Özellikle başkente olan yakınlığı‚ yer aldığı konum itibari ile önemli bir işlevi olan Eskişehir diğer illere de iş yapabilme imkanı tanımaktadır. Kalabalık‚ aktif bir öğrenci şehri olması da şehir içi pazarlama imkanlarını artırır.

Eskişehir’de yapabileceğiniz işlerin başında el sanatları gelir. Özellikle kendinize özgü‚ bildiğiniz bir sanat var ise bunu paraya çevirmeniz mümkün olmaktadır. Eskişehir sanata önem veren bir şehir olduğundan bu alandaki ürünlerinizi pazarlamanız da oldukça kolaydır. Özellikle Odunpazarı bölgesinde yer almakta olan atölyelerde evde yaptığınız ürünlerinizi sergileyerek kendi ürünlerinizden başkası kar payı almadan siz gelir elde edebilirsiniz. Dilerseniz burada tezgah açabilir‚ dilerseniz atölye ya da tezgah sahipleri ile anlaşarak ürünlerinizi başkasına devredebilirsiniz.

El sanatları konusunda bilgi ve yetenek sahibi değilseniz daha farklı ek iş alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Bileklik yapımı ve nikah şekeri yapımı gibi işler ideal olacaktır. Bu ürünlerin satışının yapıldığı yerlere giderek konu ile ilgili bilgi almanız mümkün. Bu firmalar size yapmanız gereken iş için gerekli malzemeyi temin ederler ve belirli bir süre içerisinde teslimat yapmanızı beklerler. Bu sayede parça başı alacağınız ücretler ile ek gelir elde edersiniz.

Diğer illerde olduğu gibi Eskişehir’de de paketleme işine çok ihtiyaç duyulmaktadır. Gerek yerli turist çekmesi yönü ile gerekse öğrenci yoğunluğu ile hediyelik eşyaların ve haliyle paketleme ihtiyacının yüksek olduğu bir şehir olduğu için bu da cazip bir ek iş alternatifi olacaktır. Bunun için de gerekli firmalar ile iletişim kurabilir‚ malzemeleri zamanında paketleyip ulaştırarak para kazanabilirsiniz.

Yorum yapın