Hastane İş İlanları

Eskişehir Şehir Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eskişehir Şehir Hastanesi hakkında genel bilgiler. Eskişehir Şehir Hastanesi tarihçesi, misyon ve vizyonu hakkında çeşitli bilgiler sunulurken aynı zamanda bu hastanede kariyer yapmak, çalışmak için gerekli olan şartlar anlatılmaktadır.

Eskişehir Şehir Hastanesi Hakkında Genel Bilgiler
Şehir hastaneleri sağlık sektörünün en yeni oluşumlarından biri olarak son dönemde oldukça dikkat çekmektedir. Sağlık alanında yaşanan gelişmeler neticesinde gerek hizmete başlayanlar gerekse de başlayacak olanlar olarak şehir hastaneleri hakkında merak edilen oldukça fazla husus bulunmaktadır. Öyle ki pek çok insan konu ile ilgili bilgi edinmek adına farklı sorular altında cevap aramaktadır. Özellikle de sağlık sektörüne bir soluk getirmeyi vaat eden bu hastaneler pek çok anlamda var olan diğer hastaneler içinde kendi adına bir yer edinmiştir.

Sağlık alanında 2003’ten bu yana izlenen politikalar ile birlikte ortaya çıkan şehir hastaneleri özellikle de kamu ile birlikte özel sektörün birlikte çalışmasını da beraberinde getirmiştir. Bu projelerin oluşmasında etkili olan Kamu Özel Ortaklıkları devlet ile ihalede belirlenen şirket arasında bir sözleşme imzalanmaktadır. Bu sayede ise özel sektör belirlenen süre zarfında hastane yatırımını hayata geçirmek ve sözleşmede yer alan yükümlülükleri yapmakla yükümlü olan taraf olarak geçmektedir. genel itibari hizmet sunumundan ziyade pek çok alanda özel sektörün aktif bir şekilde rol aldığı bu yeni oluşumlar ile sağlık alanında kamu kesiminin yükünün biraz daha hafiflemesi hedeflenmektedir. Öyle ki konfor bakımından oldukça iyi şartların sunulması nedeni ile de hastaların oldukça memnun olduğu hastaneler ortaya çıkmaktadır. İlave olarak hizmete geçen hastaneler bir yana aynı zamanda pek çok projede hayata geçmeyi beklemektedir. öyle ki bunlardan biri olan Eskişehir Şehir Hastanesi de bunlardan biri olarak geçmektedir.

Hastanenin Yapımı
Eskişehir Şehir Hastanesi Yapım İçleri ile Ürün ve Hizmetlerin Temin Edilmesi İşi ihalesinde toplamda 4 firma teklif vermiştir. Kamu-Özel İşbirliği Modeli ile “Eskişehir Şehir Hastanesi Yapım İşleri ile Ürün ve Hizmetlerin Temin Edilmesi İşi” ihalesinin gerçekleştiği yer ise  Sağlık Bakanlığı Ek Hizmet Binası Toplantı Salonu’dur. İhalede yer alan firmalar nezdince  verilen nihai teklif mektubunda yer alan her şey dahil yıllık fiyat firmalar bazında şu şekilde olmuştur:” GÜRİŞ İnşaat ve Mühendislik A.Ş. 145 milyon 154 bin 604 TL, Yıldızlar İnşaat ve Ticaret A.Ş. 150 milyon 6 bin 109 Lira 53 Kuruş, YDA İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.- İNSO Sistemi Per Le lnfrastrutture Sociale SPA İş Ortaklığı 142 milyon 500 bin TL, AKFEN İnşaat Turizm ve Ticaret A.Ş de 135 milyon 805 bin 194 Lira 76 Kuruş” olarak kayıtlara geçmiştir. Eskişehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği nezdince 71 Evler Mahallesi yer alan şehir hastanesi inşaat alanında basın toplantısı düzenlenmiştir. AK Parti MKYK Üyesi olan ve Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, bu alanda yapılmış olan toplantıda yatırımın kent adına büyük bir kazanım olacağını söyledi.

Eskişehir’in sağlık üssü konumuna gelmesi adına gerekli olan çabanın ortaya konduğunu belirten Günay, “Artık Avrupa’da yaşayanlar ülkemize gelip tedavi görüyor. Sadece kozmetik alanında değil, farklı hastalıklarla ilgili de dışarıdan gelenler oluyor. Şehrimizin bu anlamda ilgi görmesini sağlamak için şehir hastanesi projemiz önem arz ediyor. Elbette ulusal ve bölgesel anlamda üs olmanın yanı sıra ilçelerimizi unutmayacağız.” sözleri ile olaya yön verdi.

– “Sağlık çalışanlarının memnuniyeti sağlanacak”

“Sağlıkta dönüşüm”  adı ile 2002’den bu yana meydana gelen değişimler neticesinde halkın memnuniyeti ile sonuçlandığını ileri süren Günay, “Fiziksel altyapıdan hizmet anlamındaki kaliteye kadar sağlık sektöründe büyük bir dönüşüm oldu. Halkımız bunun farkında. Vatandaşlarımızın sağlıkta memnuniyeti yüzde 75’in üzerinde. Bunları çok yakından takip ediyoruz.” dedi.  Bu sözler ile birlikte sağlık alanında oldukça yeni bir soluk olması nedeni ile önem kazanan bu hastanelerin gündemde olması nedeni ile hakkında merak edilenleri sizler için yazımıza ekledik. Günümüz koşullarında sağlık sektöründe çalışanların memnuniyetini elde etmek adına daha fazla çalışacaklarını ifade eden Günay, “Bu konu üzerine toplantılar düzenliyoruz. Raporlarımızı Sayın Başbakanımız ve Sağlık Bakanımızla paylaşıyoruz. Kaliteli hizmet veren sağlık çalışanlarının memnuniyeti de bizim için çok önemli.” İfadelerini kullanarak olaya açıklık getirdi.

“Depreme dayanıklı inşa ediliyor”

Eskişehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Tunga Barçın tarafından yapılan açıklamalar ise Avrupa’da yıllar evvel 700 yatağa sahip bir hastanenin açıldığını duyduklarında “keşke bizde de olsa” dediklerini ifade etmiştir. İlave olarak “Şimdi Eskişehir’de bin 81 yataklı bir hastane bitiyor. O zamanlar hayalini kuruyorduk. Devletimiz sayesinde kurduğumuz her hayali 2003’ten bu yana gerçekleştirdik.” sözlerini ifade etti.

Projeyi yürüten firmaya teşekkür etmek ile birlikte Barçın, şunları da ifade etmiştir:

“Bize 2017 hedeflerini söylediklerinde gerçekten inanmak istedik fakat kafamızda soru işaretleri vardı. Bitmeyeceğini düşünüyorduk dersem yalan olmaz. Her geldiğimizde bir kat daha yükselen bir inşaatı görüyor olmamız, Atfen inşaat firmasının verdiği sözü tutacağını gösteriyor. 2017 yılının sonunda bitireceklerini söylemişlerdi, görünüyor ki bitecek.”

Binanın depreme dayanıklı bir şekilde hayata geçirildiğini ifade eden Barçın, “Deprem izolatörleriyle zemini hazırlanan binamız, olası deprem anında sadece ufak bir salınım yapıyor. Bu sistemi daha evvel Atfen, Isparta’daki şehir hastanesi projesinde uyguladı. Şimdi Eskişehir’de hayata geçiriliyor. Daha sonra da Tekirdağ projesi yine deprem izolatörleriyle donatılmış şekilde inşa edilecek.” dedi.

Bütün bunlar bir yana şehir hastaneleri sundukları hizmet ile eski devlet hastanelerini yenilemesi ile de öne çıkan projelerdir. Özellikle de halka adeta özel hastane konforunda hizmet sunmaktadır. Bundan ötürü olsa gerek halk bu hastanelerden olan memnuniyetini fazlası ile dile getirmektedir.

Eskişehir Şehir Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; 71 Evler Mahallesi,Karaçayırlar Sk. No: 57, 26080 Odunpazarı / Eskişehir
Telefon Numarası; (0222) 611 4000
İletişim & Web Sayfası; https://eskisehirsehir.saglik.gov.tr/TR,191625/iletisim-ulasim.html

Eskişehir Şehir Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Eskişehir Şehir Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu