Ek İş Fikirleri

Ev Hanımları İçin Evde Ek İş Yaparak Para Kazanma Fikirleri

Ev hanımlığı denilince akla tüm gününü evde geçiren, ev toparlamak gibi kolay işleri yapan biri gelse de yönetimin en zor olduğu yerlerden biridir ev hanımlığı… Çünkü evler, farklı karakterlere sahip aile üyelerinin yaşadığı bir yerdir.

Evi belli bir düzende ve dengede tutarken her aile üyesinin ihtiyaçlarını ayrı ayrı karşılamak, her işe gereken zamanı ayırmak, çalıştığınız bir işte başarı sağlamaktan daha zordur.

Tabi ev hanımlığının zorluğunun yanı sıra avantajları da yok değil. İnternet dünyasının sağladığı kolaylıklarla, yapmanız gereken işlerden zaman ayırıp evden yapabileceğiniz işlerle hem kendinize gelir sağlayıp hem de ailenize ekonomik anlamda destek olabilirsiniz. Kendi işinizin patronu olup, ne iş yapıp ne kadar çalışacağınıza kendiniz karar verirsiniz. Üstelik yapacağınız işler yabancı olduğunuz yada eğitim alıp öğrenmeniz gereken işler olmak zorunda değil. Zaten sabahtan akşama kadar yaptığınız işin aynısını başkaları içinde yapıp bundan para kazanabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Para Kazandıran 5 Ek Gelir İmkanı   
Kurabiye Yapmak: Çocuklarınızı gülümsetmek ya da misafirlerinize ikramda bulunmak için yaptığınız, tarifini herkesin merak ettiği leziz kurabiyeleriniz bugüne kadar hiç fark etmeseniz de sizin için fırsat olabilir. Çeşitli kalıplar ve gıda boyalarıyla neşeli kurabiyeler yaratarak çevrenizdeki uygun işyerleriyle anlaşabilir ya da dağıtacağınız el ilanları ile doğum günü gibi özel günler için kurabiyelerinizi satışa sunabilirsiniz. Sokağınızdaki herhangi bir dükkanın camına bir ilan yapıştırmanızın bile faydası olacaktır. İnternet üzerinden de sosyal ağları kullanarak tatlı ya da tuzlu kurabiyelerinizin reklamını yaparak siparişler alabilirsiniz. Bu işten aldığınız işlere bağlı olarak ortalama aylık kazancınız 300-1100TL arasındadır.

Sabun Yapmak: Birçok kişin hobi olarak yaptığı son derece eğlenceli bu işi sizde evinizde yaparak hem yeni bir hobi edinip hem de keyifli bir iş fırsatı yaratabilirsiniz. Kendinizi geliştirerek yapım aşamasının her detayını öğrenip hem doğal hem dekoratif amaçlı sabunlar üretebilirsiniz. Sınırlarınızı zorlayarak banyo aksesuarları ile bütünleştireceğiniz parçalarla farklı sabun sepetleri hazırlayıp müşterilerinizin dikkatini daha hızlı çekebilirsiniz. Küçük pazarlarda satış yapmakla beraber alanınızı değiştirip büyük mağazalarla da görüşmeler sağlayıp işinizi genişletebilirsiniz. Banyo malzemeleri satan firmalarla görüşüp ürünlerinizi vitrin modeli olarak da sergileyebilirsiniz. Bu işten aylık kazanacağınız gelir anlaştığınız alıcılara göre değişebileceği gibi ortalama 500-1500TL arasındadır.

Evde Davetiye Katlamak: Özellikle yaz aylarında artan düğünlerin en önemli detaylarından biri olan davetiyeler ev hanımları için iyi bir fırsat. Sadece davetiye katlayarak geçimini sağlayan bir çok insan var. Bu işin sağladığı ciddi bir kazanç söz konusu. Basit ve zahmetsiz olan bu iş, ek gelir arayanların ilk tercihlerinden biri oluyor. Sizde davetiye katlama işlerine başvurarak isminizi not ettirip işler alabilirsiniz. Evde televizyon izlerken bile yapabileceğiniz bu iş hem sizi fazla yormayacak hem de  hatırı sayılır paralar kazandıracaktır. Bu işten aylık olarak kazanacağınız tutar ortalama 300-1000 TL arasındadır.

Evde Hasta Bakımı: Bakıma muhtaç, hasta ya da engelli birçok insanın hayatında önemli bir rol oynayıp, kendinize evde iş imkanı yaratabilirsiniz. En çok sabırlı olmanızı gerektiren bu işi, üniversitelerin düzenlediği evde hasta bakım kurslarına katılarak alacağınız hasta bakım personeli sertifikası ile yapabilirsiniz. Almış olduğunuz sertifika ile evde tıbbi bakım hizmeti vermeye başlayabilirsiniz. Basit ihtiyaçlarını karşılamanız (yemek, içmek gibi) ya da sadece onlara gün içerisinde eşlik etmeniz yeterli olacaktır. Bu işten aylık kazanacağınız tutar hasta ile ilgileneceğiniz duruma göre değişiklik gösterir.

Evde Makale Yazmak: Gün içerisinde bilgisayar karşısında geçirebileceğiniz fazlaca vaktiniz varsa, yazmayı seviyorsanız ve yazdıklarınızla para kazanmaya başlamak istiyorsanız evde makale yazarak para kazanmak sizin için iyi bir seçenek olacaktır. Araştırmaya ve öğrenmeye açık olduğunuz sürece düşüncelerinizi doğru bilgilerle yazılarınıza yansıtarak evinizden makale yazarlığı yapabilirsiniz. Yazacağınız makale konusu ve kelime sayısına göre değişen makale ücretlerinin adet başına ortalama fiyatı 1-3 TL arasında değişir. Yazma sıklığınıza göre kazanacağınız rakam aylık ortalama 300-1000 TL arasındadır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu