Ek İş Fikirleri

Ev Hanımları İçin Uygun Ek İş Önerileri

Çalışmak herkesin en doğal haklarından biridir. Ev hanımları dışarıda çalışamadıkları için üzülmemelidir. Çünkü artık ev hanımlarının da birçok şekilde kendi paralarını kazanabilirler.

Son dönemlerde ev hanımlarına yönelik birçok iş olanakları ortaya çıkmıştır. Bu işler sayesinde kadın kendi ekonomik özgürlüğünü kazanmasının yanı sıra ailesine de parasal alanda katkı sağlamaktadır.

Ev hanımları kendi becerileri sayesinde, yaptıkları iş sıklığına göre oldukça güzel paralar kazanmaktadır. Ancak ev hanımlarının kendi reklamını yapması ve üretimin sağlanabilmesi için icraatta bulunması gerekir. Peki, bu nasıl olacak diye düşünenlerinize hemen söyleyelim ki artık sosyal medya aracılığıyla insanlar satış yapabiliyorlar. Bu açıdan baktığımızda çalışkan bir ev hanımı çok güzel paralar kazanma şansı elde edebilmektedir.

El Becerileri
Özellikle el becerileri konusunda ev hanımlarına iş olanağı her geçen gün artmaktadır.  Şimdi gelin hep birlikte ev hanımları kendi imkân ve becerileriyle nasıl iş alanlarına girebilir bir gözden geçirelim. Örneğin bir kadın yemek yapmayı seviyorsa çalışma alanı yemek yapmak üzerine olmalıdır.  Ev yemeklerinin yanı sıra, kurabiye, kek ve poğaça satarak inanılmaz kazançlar sağlayabilmektedir. Ev hanımları ayrıca nikâh şekerleri yaparakta ekonomisine katkıda bulunabilmektedir. Hem eğlenceli, hem de basit bir iş olan nikâh şekerleri işi birçok kadının iş kapısı haline gelmiştir. Bunun yanı sıra şeker hamurundan yapılan kurabiyelerde ev kadınları için son dönemlerin en iyi iş projesidir. Doğum günü, nişan, sünnet, mevlüt gibi özel günlerde bu kurabiyeler olmazsa olmazdır. Bu yüzden en geçerli evde iş olanaklarından biri olarak görülmektedir. Bu iş hatta kurs olarak verilmektedir.

Örgü İşleri: Ev hanımları örgü örerek de kazanç sağlayabilmektedir. Son zamanlarda bebek giysileri olan el örgüsü patik, battaniye, hırka, yelek oldukça ihtiyaç duyulan ürünlerdir. Bununla birlikle çeşitli renk ve desenlerde sabunlar yine doğum, nişan, düğün gibi özel durumlarda misafirlere dağıldığından sabun satışları da oldukça kazançlı işler arasındadır. Ayrıca mum satıcılığı da son dönemin geliştirilen iş imkânları arasında yer almaktadır.

Takı Üretimi: Ev kadınlara yönelik bir diğer iş imkânı ise takı üretip satmaktır. Birbirinden güzel ürünler çabucak satılmaktadır. Ayrıca ev kadınları bilgisayar üzerinden e-ticaret yapabilirler. Bunun yanı sıra makale yazıp, makale satışı yapabilirler. Ayrıca sosyal medyadan sayfa oluşturup  ziyaretçi kitlesi belli sayıya geline sayfa satışı yapabilmektedirler.

İş Dünyasından Ayrılan Hanımlar İçin Yeni Fırsatlar
Her insan gibi kadınlarında kendi ekonomik özgürlüğünü kazanma hakkı vardır. Ancak bazen ne yazık ki bu mümkün olmayıp kadınların iş yaşantısına son verilir. Gerek evlilik gerek çocuk nedenleri gerekçesiyle kadınlar ev hanımı olmak zorunda kalır. Çalışan kadınların ev hanımı olması hem ekonomik şartlarının düşmesinden hem de çalışmaya alışık olduğundan oldukça zordur. Artık kadınların sadece iş yerlerinde çalışmalarına gerek yoktur. Çalışmaya gönüllü her ev kadını kendi beceri ve yeteneklerine göre evde türetip satabileceği ürünler üretebilir.

Evde Kurabiye Pasta Yapımı; Yeter ki kadınlarımız üretime, ekonomik durumlarını kalkındırmaya gönüllü ve istekli olsunlar.  Günümüzün ekonomik şartlarına artık erkeğin yanı sıra kadınında ekonomik bütçeye katkı sağlaması büyük önem taşır.  Günümüzde hayat şartları giderek zorlaşırken kadınlar evden de para çok rahatlıkla kazanabilirler. Son zamanlarda ev kadınlarına yönelik birçok evden iş imkânı vardır. Çalışmaya istekli, ailesine ekonomik olarak destek vermek isteyen, kendi ayakları üzerinde durmanın keyfini çıkarmak isteyen hanımlar yeteneklerini mutlaka değerlendirmelidir. Özellikle son zamanlarda hanımların yapmış olduğu şeker hamuru kurabiyeler oldukça tüketilir hale geldi. Doğum günlerinde, özel kutlamalarda, kına gecelerinde bu kurabiyeler toptan alınıp tanesi en az 5 liradan satılarak bir günde iyi bir kazanç sağlamaktadır. Bunun yanı sıra kadınlarının el becerilerini kullanarak yaptıkları keçe çalışmaları da oldukça değer görmektedir.

Atkı, Bere Gibi El İşleri; Ev kadınları ayrıca şiş örücülüğü yaparak atkı, bere ve şal gibi yün üretimi yaparak kendine kazanç elde edebilir. Bunun yanı sıra yemek pişirerek ekonomisine katkıda bulunabilir. Kadınlar için en popüler kazanma yollarından biride nikâh şekerlemeciliğidir. Gruplar halinde daha kolaylıkla üretim yapan kadınlar için nikâh şekerleri satmak oldukça pratiktir.

Evde Sabun İşi; Bir başka kazanç kapısı da sabun yapımıdır. Organik olarak evde üretilen sabunlar alıcıları etkileyecektir. Ayrıca kadınların kendi imalatı olan mum yapımı da elverişli kazanç oluşturmaktadır. Kadınlar için çok basit olan bir başka kazanç ise çocuk bakıcılığıdır. Her ne kadar çocuk bakmak sorumluluk olsa da günümüzde çocuk bakıcılarına ihtiyaç vardır. Eğer eğitim alanında bilginiz varsa ders vererek para kazanabilirsiniz. Son zamanlarda internet üzerinden kazanç sağlamakta mümkündür. İnternetten kazanç sağlamak isteyen ev hanımları blog açıp, makale yazabilirler.

Ek iş ilanlarını incelemek ve ek iş talebinde bulunmak için Facebook sayfamızı ziyaret edebilirsiniz; https://www.facebook.com/guncelisilanlari.org/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu