Ev Hanımlarına İş Fikirleri; Evde Çanta Yapıp Satmak

Evde çanta yapımı evde ek iş olarak yapılan işlerden biriside çanta yapımıdır. Bütün hanımların en az dört beş çantası olduğunu ve bu çantaların da her sene yenilerinin alındığını düşünürsek bu bizim için oldukça karlı bir  iş olacaktır.

Çanta yaparken birçok seçeneğimiz vardır. Keçeden çantalar, örgü çantalar, makromeden örülmüş çantalar, deriden, kot kumaştan, pelüş kumaştan dikilmiş çantalar, kaneviçe çantalar, tel kırmadan çantalar, boncukla yapılan çantalar, doğal rafyayla yapılmış çantalar gibi. Bunların her birinin ayrı güzellikte olduğu söylenebilir. Bu seçeneklerden hangisine elimiz yatkın ise ya da o sezon hangisi daha çok kullanılıyorsa onlardan titiz bir çalışmayla yapılmış olan çantaları rahatlıkla satabileceğinizi düşünüyorum.

Yapılan çantaları nasıl satabiliriz?
Tabi ki alıcısının çok olması nedeniyle yapan da çok kişi vardır Bunların arasından tercih edilebilmek için mutlaka özgün güzel çantalar yapmamız gerekiyor. Artık birçok ünlü markanın da el yapımı çantaları uçuk fiyatlara sattığına şahit oldum. Sizlerin de bu çantalardan fikir alarak daha güzellerini yapacağınızı düşünüyorum. Bu çantaları satmak için ev hanımlarına yaptıran firmalar vardır.

Bu firmalardan sipariş alıp onları da yapabiliriz. Ya da bir mağazayla anlaşıp orada da satılmasını isteyebiliriz. Ya da yaptığımız çantaları kendimiz internet üzerinden ya da eşe dosta göstererek satabiliriz. Yaptığımız işleri profil resmine koyarsak bize her ulaşmak isteyen onları görür ve mutlaka bir beğenen olur. Özellikle Facebook gruplarında hanımlar çok aktif olarak kendi ürünlerini satmaktadırlar. Siz de Facebook grubu açarak yaptığınız bu çantaları satabilirsiniz. Facebook dışında Instagram ve Letgo uygulamaları üzerinden de satışlar gerçekleştirebilirsiniz.

Çantanın Maliyeti Ne Kadar Olur?
Çanta yapımının maliyeti oldukça düşüktür, örneğin bir keçe çanta yapacaksak keçenin bir metresinin fiyatı 8 ile 10 TL arasındadır. Çantanın boyutuna göre bu keçeden en az iki çanta çıkar. Süslemesinde ayni bu keçenin kalan yerlerinden yaparsak 5tl maliyetine bir çanta imal etmiş oluruz, bu çantayı en az 20 TL’ye satabiliriz. Maliyetinin 4 katı kar elde etmiş oluruz.

El yapımı çantalar kişiye özel yapıldığı için hazır çantalardan çok daha pahalıdır. Azda olsa İngilizceniz varsa bu çantaların yurt dışında da alıcıları çok fazladır. Özel günlerde de çok satılır. Bugünleri takip edip o günlere özel ürünler de yapabiliriz; canım annem, canım öğretmenim gibi. Kişinin isteğine göre üzerine boncukla ya da kumaş şerit gibi birçok malzemeyle yazı yazabiliriz. Bu çantayı yaptıran kişinin zevki ve kişinin el becerisine göre değişir.

Çanta yapıp satma işinde güzel, dikkatli, çalışarak farklı, çantalar üretirsek rahatlıkla satabiliriz. Güzel kazanç sağlayabiliriz. Hem boş vaktimizi değerlendirmiş olur, hem de ek gelir elde ederek aile bütçesine katkıda bulunuruz. Bu karlı işte hepinize bol kazançlar.

Yorum yapın