Ev Hanımlarına Kolay Kredi Veren Bankalar

Bankalar kredi vermek için genellikle gelir belgesi istemektedir. Fakat gelir belgesi olmayan kişiler bu kredi imkanlarından yararlanamamaktadır. Özellikle ev hanımları ve serbest meslek çalışanları herhangi bir gelir belgesine sahip olmadıkları için kredi alma konusunda çeşitli problemler yaşamaktadır. Tüm bu sorunlar göz önünde bulundurularak ev hanımlarına da kredi verilmeye başlanmıştır. Ev hanımlarına verilen bu krediden gelir belgesi bulunmayan tüm bireylerin yararlanması mümkündür. Ev hanımlarına kredi veren bankalar Finansbank, Akbank, Odebank ve Denizbank olarak sıralanabilir. Finansbank’ın ev hanımlarına vermiş olduğu bu kredinin ismi hazır kredidir. Hazır kredi genellikle araç alımı ya da konut alımı gibi konularda faydalanılan bir kredi çeşididir. Finansbank hazır kredi konusunda kendi müşterilerine öncelik tanımaktadır. Bu nedenle Finansbank’ta hesabı bulunan ev hanımlarının bu konuda daha avantajlı olduğu söylenebilir. Akbank’ın ev hanımlarına verdiği kredi ile ilgili olarak da şunları söyleyebiliriz: Akbank 48 ay vadeli 20 bin TL kredi imkanı sunmaktadır. Bu sayede özellikle işletme açmak isteyen kişiler için önemli bir avantaj ortaya çıkmaktadır. Kredinin 48 aya bölünmesi kredi alan kişinin de kolayca ödeme yapabilmesini sağlamaktadır. Odeabank ise tıpkı Akbank gibi 48 ay vade ile kredi vermektedir. Fakat Odeabank’ın vermiş olduğu kredi miktarı 10 bin TL’dir. Bu nedenle az ihtiyacı olan kişiler Odeabank’ı tercih ederken daha fazla ihtiyacı olan kişiler Akbank’ı tercih etmektedir. Günümüzde ev hanımlarının işletme açmak için de kredi çektikleri göz önünde bulundurulduğu zaman yüksek miktarda paraya ihtiyaç duydukları da söylenebilir.

En Makulu Denizbank; Bu bankalar içerisinde kredi anlamında en fazla tercih edilen banka Denizbank olmaktadır. Denizbank’ın ev hanımlarına vermiş olduğu kredinin ismi yeşil kredidir. Yeşil kredinin iş birliği sonucunda müşterilere sunulduğu bilinmektedir. Bu iş birliği Saint Gobain Weber ile yapılmıştır. Yeşil kredi genellikle ev hanımlarının evleri için yalıtım yaptırmaları, ev almaları, araba almaları ve bulundukları bina için yalıtım yaptırmak istemeleri gibi durumlarda kullanılmaktadır. Yeşil krediye başvurmak oldukça basittir. Denizbank’ın herhangi bir şubesine gerekli belgeler ile başvuran ev hanımları başvuru kabul edildikten sonra 4 bin TL kredi alabilmektedir. Alınan kredinin geri ödenmesi için de gayet makul bir süre tanınmıştır. 12 aydan 60 aya kadar vadelendirilebilen Denizbank kredisi birçok ev hanımının tercihi olmaktadır. Ayrıca yeşil kredide komisyon ücreti istenmemekte ve dosya masrafı gibi ek ücretler de bulunmamaktadır. Özellikle başvuru aşamasında ev hanımlarına kolaylık sağlanmaktadır. Gelir belgesinin istenmediği bilinmektedir. Bunun dışında ikametgah vb. belgeler de istenmemektedir. Yalnızca Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı yeşil kredi başvurusu için yeterli olmaktadır.

Faiz Oranları; 4 bin TL miktarındaki kredi alındıktan sonra 12 ay, 24 ay, 36 ay, 48 ay ve 60 ay vadeli olarak ödenebilmektedir. 12 ay vade ile ödenecek olan yeşil krediye aylık % 0,94 oranında faiz uygulanmaktadır. Bu kredinin 358 TL taksit tutarı olmaktadır. Kredi tahsis ücreti alınmamaktadır. Aylık ve yıllık maliyet oranları ise % 1.2007 ve % 14.4082 olmaktadır. 24 ay vade ile ödenecek olan yeşil krediye aylık % 1.16 oranında faiz uygulanmaktadır. 197 TL taksit tutarı bulunmaktadır. Kredi tahsis ücreti alınmamaktadır. Bu kredinin aylık ve yıllık maliyet oranı ise % 1.5037 ve % 18.0441 olmaktadır. 36 ay vade ile ödenecek olan yeşil krediye aylık % 1.26 oranında faiz uygulanmaktadır. 145 TL taksit tutarı olan kredinin tahsis ücreti bulunmamaktadır. 36 ay vade ile ödenen kredide aylık toplam maliyet oranı % 1.6443, yıllık toplam maliyet oranı % 19.7316 olmaktadır. 48 ay vade ile ödenen yeşil kredi için aylık uygulanan faiz oranı % 1.31’dir. Kredi tahsis ücreti bulunmamaktadır. Taksit tutarı ise 119 TL’dir. Kredinin % 1.7153 aylık toplam maliyet oranı bulunmakta iken % 20.5835 oranında da yıllık toplam maliyet oranı bulunmaktadır. 60 ay vade ile ödenen yeşil krediye aylık % 1.31 oranında faiz uygulanmaktadır. 103 TL taksit tutarı olan kredinin tahsis ücreti bulunmamaktadır. Yeşil kredinin % 1.7153 oranında aylık maliyeti, % 20.5835 oranında da yıllık maliyeti bulunmaktadır. Siz de ev hanımlarına kredi veren bankalar ile ilgili bilgi edinmek için yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Yorum yapın