Ev Hanımlarına Kredi Kartı Verilir Mi? Limiti Ne Kadar Olur?

Bankalar, her kesimden insana hizmet vermek, müşteri yelpazelerini genişletmek ve sundukları hizmetlerin geri dönüşü ile daha fazla kazanç sağlamak isterler. Bu nedenle olacak ki bankalara, faydalanmak istenen hizmet ve ürünlerin kullanılması için gerekli olan dokümanların sunulması ve gereken şartların taşınması durumunda istenilen tüm hizmetlerden faydalanılabilecektir.

Bankaların sunmakta olduğu ve popülerlik sırasında da birinci sırada olan kredi kartları, banka müşterilerinin başvurusu sonrasında, kendilerinin düzenli gelirleri, geri ödeme güçleri oranında oluşturulmaktadır. Basit olarak, düzenli bir gelire sahip olan kimseler kredi kartı başvurusunda bulunabileceklerdir. Temel anlamda kredi kartları, kişilerin aylık düzenli gelirlerinin yarısı oranında limitlendirilmektedir. Bu şekilde, kişilerin tamamen borçlanmaları durumunda bile ödemeleri gerekecek olan asgari ödeme tutarlarını karşılayabilecek kadar güçleri bulunabilsin.

Ev Hanımları Nasıl Kredi Kartı Alabilirler?
Kayıt halinde bulunan, aylık kazandıkları düzenli bir gelir bulunmayan ev hanımları da kredi kartı alabileceklerdir. Kredi kartı kullanabilmeleri için uygulanabilecek seçeneklerden en basiti, eşlerinin kullanmakta oldukları kredi kartlarının ek kartlarını çıkartmalarıdır. Eşlerinin düzenli bir geliri olması ve halihazırda bir banka ile çalışmakta olmaları, düzenli gelirleri olmayan ev hanımlarına çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Kredi kartı almak isteyen ev hanımlarının kendi başvuruları sonucunda da kredi kartı alma şansları bulunmaktadır. Fakat her banka ev hanımlarına kredi kartı verme konusuna sıcak bakmamaktadır. Bu nedenle başvuruda bulunulacak olan banka, başvuruda bulunmadan önce internette araştırılmalı ve kredi kartı alınıp alınamayacağı öğrenilmelidir. Yazının ilerleyen kısımlarında ev hanımlarına kredi kartı veren bankalara da yer verilecektir.

Kredi Kartı Başvurusunda Kişilerden İstenenler
Kredi kartı başvurusunda bulunan kimselerin bankaya bir takım gereklilikleri kanıtlaması gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse 18 yaşından büyük olunduğu, düzenli bir gelire sahip olunduğu, bankaya başvuru sırasında bildirilen adresleri doğrular nitelikte olan adres bilgileri (başvuru sahibi adına çıkartılan elektrik, su ya da doğalgaz faturalarının son 3 aya ait olan örnekleri) gibi. Bu şekilde banka, başvuruda bulunan müşterilerinin kim olduğu konusunda fikir sahibi olacak ve sunacak olduğu hizmetin bedelini de belirleyebilecektir.

Ev hanımlarının genel olarak, bankaya kredi kartı başvurusu sırasında düzenli gelir olarak sunabilecek oldukları herhangi bir gelirleri olmadığı için nasıl kredi kartı alabilecekleri kafalarda soru işareti oluşturuyor olabilir. Kadın müşterilerinin borçlarına sadakat bakımından daha duyarlı olduğunu bilen bankalar ev hanımı müşteri kitlelerini kaçırmak istemeyecek ve düşük limitli de olsa bu kimselere hizmet sunumunda bulunacaktır.

Ev Hanımlarına Verilen Kredi Kartlarının Limiti
Genel olarak bankalar, düzenli bir geliri olmayan müşterilerine kredi kartı verirken, kredi kartı limitlerini maksimum olarak 500 TL olarak ayarlamaktadır. Bankalar, daha yüksek limitlerde kredi kartı sunumunda bulunup geri ödemeler konusunda sorun yaşamaktansa düşük limitli hizmet sunumunda bulunurlar.

Aynı zamanda ev hanımlarının kendi üzerlerine olan ev ya da iş yerinden gelmekte olan kira gelirlerinin olması durumunda bu gelirlerin bankaya hesap dökümü ile kanıtlanması halinde daha yüksek limitlerde bir kredi kartı alınabilecektir. Olasılıkları değerlendirmek ile hiçbir kayba uğranmayacaktır.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Odeabank Ev Hanımlarına Kredi Kartı 
Odeabank’ ın sunmakta olduğu kredi kartlarından olan Bank’ O Card’ ın yıllık kart ücreti bulunmamaktadır. Son derece ekonomik ve kullanıcı dostu olan bu kart banka tarafından ev hanımlarına da sunulmaktadır. Bank’ O Card ile yurt içindeki ve yurt dışındaki peşin harcamalar, internette yapılacak olan harcamalar karşılanabilmekle birlikte bu kart kullanılarak peşin ve taksitli nakit avans da banka ATM’ lerinden çekilebilecektir. Odeabank’ ın sunmakta olduğu Bank’ O Card’ ların kullanımından doğacak olan herhangi bir yıllık kartı ücreti bulunmamaktadır. Kartların yıllık olarak kart ücretinin bulunmayışı ev hanımları için de bu ayrı bir avantaj sağlamaktadır.

Kart başvurusunda bulunmak isteyenler Odeabank şubelerine, Odeabank ATM’ lerine, Odeabank internet şubesi ya da mobil şubesine, 444 8 444 numaralı çağrı merkezine başvuruda bulunabileceklerdir. Ayrıca BANKO yazarak boşluk bıraktıktan sonra T.C. kimlik numarasını yazarak 8444’ e SMS ile başvuruda da bulunabilecektir. Odeabank’ ın ev hanımlarına sunacak olduğu kredi kartı limiti tahmini olarak 500 TL’ yi geçmeyecektir. Yukarıda belirtildiği gibi ev ya da iş yerinden kira geliri olan ya da benzer bir gelire sahip olan ev hanımlarının bu gelirleri bankaya kanıtlamaları durumunda alacakları kredi kartlarının limitlerinde yükselme olacaktır.

Denizbank Ev Hanımlarına Kredi Kartı 
Ev hanımlarına özel hizmetleri olan Denizbank, evin yükünü omuzlarında taşıyan, evin bütçelemesini yapan ev hanımlarına özel fırsatlar sunmaktadır. Ev hanımlarının faydalanabilecek oldukları “Altın Günleri” ve yine ev hanımlarına özel olan “Mevduat Biriktiren Hesap” gibi hizmetlerde bulunmaktadır. Bu hizmetlerden birinden faydalanan ev hanımlarının Denizbank’ tan kredi kartı alma olasılıkları son derece yüksek olacaktır. Denizbank’ ta bulunan mevduat hesapları, kişilerin bankada bilgilerinin bulunması haline gelecektir ve düzenli şekilde birikimde bulunan kişiler hakkında bankalarda bir güven izlenimi oluşacaktır. Bu nedenle bu hizmetlerden birinden faydalanacak olan kişilerin kredi kartı alma olasılıkları son derece yüksektir.

Yorum yapın