Ek İş Fikirleri

Evde Boncuk Dizerek Para Kazanmak

Boncuk dizmek bazıları için bir hobi‚ bazıları için ise bir gelir kaynağı. Hatta bu işi hem hobi olarak sevenler ve bu işten para kazananlar için ise çok avantajlı bir durum.

Boncuk dizmek her dönem geçerli kabul edilebilecek bir iş. Öyle ki kadınların takılara‚ çeşitli boncuklarla tasarlanmış kolyelere‚ bilekliklere olan zaafı her daim vardı ve bundan sonra da olacak. Hal böyle olunca bu işi kendinize bir ek gelir kaynağı olarak tercih etmeniz oldukça mantıklı olacaktır.

Evlere Fason Ürün Veren Firmalar
Boncuk dizme işini farklı şekillerde yürütebilirsiniz. Bunlardan ilki toplu üretim şeklinde evlere fason ürün veren firmalar ile çalışmak. Bu firmalar ya da mağazalar size parça başına bir ücret verirler ve bu şekilde 100 ve katları oranında ürün yapmanızı isterler. Bu ürünler genellikle bijuteri mağazalarında uygun fiyatlı olarak satışa sunulur. Haliyle elde edeceğiniz kar oranı da yüksek olmaz. Ancak yaptığınız iş de aynı şekilde basit ve pratik bir iş olacağından seri üretime geçmeniz durumunda geliriniz hatırı sayılır değerlere ulaşacaktır.

Kendi İşinizin Patronu Olabilirsiniz
Boncuk dizme işinde bu şekilde çalışabileceğiniz gibi kendi işinizin patronu da olabilirsiniz. Ben daha çok tasarıma ve kaliteye‚ farklılığa önem veririm diyorsanız sizin için en ideal seçim bu olacaktır. Yapmanız gereken şey öncelikli olarak tasarımlarınızı oluşturmak. Bu konuda planlı olarak da çalışabilirsiniz‚ elinize geçirdiğiniz boncuklarla rastgele denemeler yaparak da başlayabilirsiniz. Hem hayal gücünüz‚ hem renkleri kombinleme beceriniz‚ hem de edindiğiniz malzemelerin kalitesi bu konuda oldukça önemli olacaktır.

Ürünlerinizi Sosyal Medya Üzerinden Pazarlayabilirsiniz
Elde ettiğiniz takıları pazarlama işi ise bundan sonra gelen aşama. Bu aşamada yapmanız gereken hem reel hayattaki sosyal çevrenizde bunları tanıtmak‚ hem de sosyal ağlarda görsellerini paylaşmak olacaktır. Kadınların ilgisini çekecek ortamlara da koyabilirsiniz. Kendinize ait online bir butik sayfası açabilirsiniz. Kaliteli ürünler ve güzel görseller ile birlikte müşteri kitlenizi oluşturabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu