Evlenenlere Avantajlı Uzun Vadeli Evlilik Kredisi Veren Bankalar

İnsanların birçok ihtiyacının finansmanını sağlamak için bankaları tercih ettiği günümüzde yeni evlenecek olan çiftler de evlilikleri sırasında oluşacak olan giderlerin finansmanını sağlamak için bankaların sundukları kredilere başvurmaktadırlar.

Bankaların çoğu, yeni evlenecek olan çiftlere düğünlerinde oluşacak giderlerin karşılanması için krediler sunmaktadır ve yeni çiftler bu fırsatlardan yararlanarak uygun vadelerde ve uygun faiz oranlarıyla hayallerindeki düğüne ve nikaha sahip olabilmektedirler. Yazının devamında bankaların evlilik kredisi adı altında oluşturdukları krediler ve bu kredilerin özellikleri, kredilerin kullanılması için tamamlanması gereken evraklar aktarılacaktır.

Yapı Kredi Bankası Evlilik Kredisi
Yapı Kredi Bankası, yeni evlenecek olan çiftlere kredi veren ve yeni çiftlerin düğünlerini finanse etmelerinde onlara destek olan bankalardan biridir. Yapı Kredi’ den kullanılacak olan evlilik kredileri 48 aya kadar vadelendirilebilmekte ve uygun faiz oranları ile geri ödenmesi mümkün olmaktadır. Yapı Kredi’ den evlilik kredisi kullanabilmek için bankaya, diğer kredilerde olduğu gibi bazı evrakların tamamlanıp teslim edilmesi gerekmektedir.

Gereken Evraklar
– Kredi kullanacak olan kişiye ait nüfus cüzdanı,
– Kredi kullanacak kişilerin gelir belgesi; kredi başvurusuna kadar olan son iki aya ait olan maaş bordrosu ya da antetli kağıda yazılmış ve çalışılmakta olan kuruluştaki yetkililer tarafından imzalanmış olan maaş yazısı ile şirketin imza sirküleri, yetki belgesi
– Kredi kullanacak olan kimseler için maaş cüzdanlarının fotokopileri,
– Serbest meslekle uğraşan kimseler için de son vergi levhalarının fotokopisi.
– Kişilerin ek gelirleri olması durumunda (ev kirası ya da dükkan kirası gibi) tapu ve kira kontratlarının fotokopileri bankaya sunulabilir.
– Doğalgaz, su, elektrik faturaları gibi abonelik kapsamında hizmet alınabilecek olan kurumların son 3 aya ait olan faturaları.

Yapı Kredi Evlilik Kredilerine Nasıl Başvurulur?
– İnternete erişimi olan bir ortamdan “Kredim Şimdi” aracılığı ile başvuruda bulunulabilir.
– SMS aracılığı ile evlilik kredisi başvurusunda bulunulabilir. Yazılacak olan SMS içerisi; “kredi türü yazılarak boşluk bırakılacak T.C. kimlik numarası yazılarak boşluk bırakılacak ve aylık kazanılan düzenli gelir yazılacak.” Yazılan mesaj 4411’ e SMS formatında mesaj olarak gönderilecek.
– En yakın Yapı Kredi şubesinden de evlilik kredisi başvurusunda bulunulabilecektir.
–  Kredinin faiz oranı, bankanın kredi başvurusunu onaylaması sonrasında banka personeli ile yapılan görüşmeler sonrasında kredinin vadesine ve kullanılacak olan kredi miktarına göre belirlenecektir.

QNB Finansbank Evlilik Kredisi
Nişan masraflarından yeni çıkılacak olan evin masraflarına kadar evlilik sırasında oluşacak olan tüm masrafların karşılanması için kredi kullanılabilecek bankalar arasında olan QNB Finansbank, yeni evlenecek çiftlerin rahat bir nefes almalarını sağlamaktadır. Kullanılacak olan evlilik kredilerinin vadesi en fazla 60 aya kadar çıkabilmektedir. QNB Finansbank’ tan kullanılacak olan evlilik kredilerinde 6 ay ve 36 ay vadeli kredilerde %1.75 oranında faiz uygulanmakta iken bu oran 36 ay ile 60 ay arasında olan evlilik kredilerinde %1.60 olmaktadır. QNB Finansbank’ tan evlilik kredisi başvurusunda bulunmak için en yakın banka şubesine başvuruda bulunulabileceği gibi QNB Finansbank’ ın internet sitesinden de kredi başvurusunda bulunulabilecektir.

Albaraka Türk Faizsiz Evlilik Kredisi
Türkiye’ de faaliyet göstermekte olan katılım bankalarından olan Albaraka Türk, katılım bankalarının ana prensibi olan faizsiz bankacılık uygulamaları gereğince müşterilerine faizsiz kredi sunumunda bulunmaktadır. Sunmakta olduğu krediler arasında yeni evlenecek olanların da faydalanabilecek oldukları evlilik kredileri bulunmakta, yeni evlenecek olan çiftlerden faizsiz kredi kullanmak isteyenler, Albaraka Türk’ ün sunmakta olduğu faizsiz evlilik kredilerinden faydalanabilmektedirler. Faizsiz olarak hazırlanacak olan evlilik kredilerinden faydalanmak isteyen çiftler, en yakın Albaraka Türk şubesine başvuruda bulunarak evlilik kredilerinin alabileceklerdir.

Odeabank Evlilik Kredisi
Yeni evlenecek olan çiftlerin tüm nikah, düğün ve balayı masraflarını karşılamakta kullanabilecek oldukları kredi için Odeabank da kredi sunumunda bulunmaktadır. Odeabank’ tan kullanılacak olan evlilik kredilerinde vadeler maksimum olacak şekilde 48 ay kadar çıkarken kullanılacak olan kredinin faizi de %1.40 oranından başlamaktadır. Faiz oranları, kullanılacak olan kredinin vade süresine göre değişiklik göstermektedir. Odeabank’ ın sunmakta olduğu evlilik kredilerinden faydalanacak olan yeni evli çiftler, hayallerindeki evlerine ve hayallerindeki düğüne bankalarından alacak oldukları kredi ile kavuşabileceklerdir.

ING Bank Evlilik Kredisi
Yeni evlenecek olan çiftlerin tüm masraflarını karşılayabilecek oldukları kredileri alabilecek bankalar arasında ING Bank, ödeme erteleme özelliği ile diğer bankalardan daha farklı bir konum almaktadır. Düğünde, kına gecesinde, balayında oluşacak olan masrafların karşılanması için kullanılacak olan kredinin ING Bank’ tan alınması durumunda ilk 3 ay için ödeme erteleme seçeneğinden faydalanılabilecektir. 3 ay sonunda, kredi alımında imzalanan anlaşmada belirlenen vadelerde ve faiz oranında kredi ödemelerine devam edilecektir.

Akbank Evlilik Kredisi
Yeni evlenecek olan kişilerin nikah, düğün, balayı ve sonrasında oluşacak olan masrafların karşılanması için kredi kullanmaya karar vermeleri ile bu kredileri Akbank’ tan almaları durumunda kullanılacak olan krediler 48 aylık vade ile hazırlanabilecektir. Akbank’ tan alınacak olan evlilik kredilerinin faiz oranları %1.30 ile %1.50 arasında değişmektedir. Akbank’ tan alınacak olan evlilik kredileri 50 bin TL’ ye kadar oluşturulabilmekle birlikte kredinin vadesi de 48 aya kadar ayarlanabilmektedir.

Bankalardan Evlilik Kredisi Alabilmek İçin Hazırlanması Gereken Evraklar
– Kredi kullanacak olan kişilerin bankaya sunmaları gereken bir takım evrak bulunmaktadır. Bu evrakların sunumu ile bankalarda, kişilerin ekonomik durumları ve finansal geçmişleri ile ilgili bir algı oluşacak ve kişilerin ödeme güçlerinin elverdiği ölçüde kredilerin kullanımına müsaade edilecektir.
– Kredi kullanacak olan kimselerin T.C. kimlik belgeleri
– Kredi kullanacak olan kimselerin gelir belgeleri; kredi başvurusunda bulunana kadar olan son 2 aya ait maaş bordrosu,
– İkametgah belgesi ya da abonelik esasına göre hizmet sunumunda bulunan elektrik, su, doğalgaz ya da internet hizmetlerinin kişilerin adına olan faturaları.
– Gereken belgelerin tamamlanması sonrasında yukarıdaki bankalardan birine kredi başvurusunda bulunup kredi başvurusunun da banka tarafından onaylanması sonrasında kişiler, evlilik süreçlerinde kullanabilecek oldukları kredileri bankalardan kendilerine en uygun vadelerde ve faiz oranlarıyla alabileceklerdir.

Yorum yapın