İnternetten Para Kazanma

Facebook İle Para Kazanma Yöntemleri

Facebook’tan Para Kazanma Yöntemleri; Facebook, 2004 senesinde Harvard öğrencileri için online bir yıllık olarak kurulmuştu. Günümüzde ise, gün içerisinde internette en çok ziyaret edilen sitelerden biri haline geldi.

Facebook, bir çok sosyal paylaşım sitesinden daha geniş kapsamlı imkanlar sunuyor üyelerine. Sadece resim ya da yazı paylaşımına yönelmek yerine, resim, yazı, videoların bir arada ve herhangi bir kısıtlama olmadan paylaşılmasına imkan sunuyor.

Bunun sonucu olarak, birçok insanın internette günlük hayattaki yaşamlarının izdüşümü haline gelmiş bulunmaktadır. Facebook’a üye olmak ve orada paylaşım yapmak tamamen ücretsizdir. İnsanların daha çok sosyal paylaşım yapıp, eğlence aracı olarak kullandığı bu site üzerinden, artık bir kazanç elde etmek de mümkün hale gelmiştir. Bu yazıda sizlere, Facebook’ta para kazanma yöntemlerinden ve onları nasıl uygulayabileceğinizden bahsedeceğim. Doğru adımlar atıldığı takdirde, günlük hayatta sıklıkla kullandığınız bu sitede güzel kazançlar elde etmeniz de mümkün olacaktır. Facebook’tan para kazanmak için çeşitli yöntemler mevcuttur. Bu yöntemlerden bazılarına göz atacak olursak;

 1. Facebook Profili ile Para Kazanmak

Facebook profiliniz ile para kazanmak istiyorsanız öncellikle, yapmanız gereken nitelikli bir profil oluşturmak olacaktır. Profilinizde paylaşımlarınızın, özel hayatınızdan izler taşıması yerine, birçok insanın ilgilendiği ortak konular üzerinden olmalı. Örneğin, hayvanlar, sanat ya da siyasi konular üzerinde paylaşımlar yapmanız gerekir. Bu sayede profiliniz daha çok insan tarafından ilgi çeker ve daha çok arkadaş edinmeniz mümkündür. Bu işler için ayrı bir profil açarak da özel profiliniz ile kazanç sağlayacağınız profilinizi ayırmanız mümkündür.

Dikkat edilmesi gereken ikinci bir husus ise kazanç sağlamak amacı ile kullandığınız profili birçok kişinin takip ediyor olması ya da birçok kişinin ekli olması. Bu sayede profiliniz aracılığıyla yürüteceğiniz işler, daha çok kişiye ulaşarak size de daha çok kazanç olarak geri döner. Bu bağlamda takipçi/ekli kişi sayısını arttırmak için sizin de ciddi uğraşlar vermeniz gerekebilmektedir.

Facebook profili ile nasıl para kazanılacağı sorusunun cevabına gelirsek, onun da birçok çeşidi mevcuttur. Bu yöntemlerden bazılarını ele almamız gerekirse;

 • Bir affliate (satış ortaklığı) programına katılın. O programda size tanıtmanız için bazı ürünler verilecektir. Sizlerin bu ürünleri çeşitli yöntemlerle, profilinizde yazı, resim ya da video yayınlayarak paylaşmanız gerekmektedir. Bu paylaşımlarınız ne kadar tıklanırsa, o kadar kazanç elde etmeniz mümkün olur.
 • Bunun yanında, satış ortaklığına girerek, satılan ürünlerden de kar almanız mümkün. Ancak bu halde ürünün satışına da katkıda bulunmanız gerekmektedir.
 • Profil eklenti reklamları ile de profilinizde reklam paylaşılmasına izin verirseniz, paylaşılan reklam oranınca kazanç sağlayabilirsiniz.
 • Ayrıca profilinizden kendinizin de satış yapması mümkün. Kıyafet, aksesuar, ikinci el eşya, kitap veya e-kitap satarak da kazanç sağlayabilirsiniz. Bunların yanında özel tasarım kıyafet dikip satanlar ve özel yapım kurabiye, sabun gibi işlerden Facebook üzerinden gelir elde edenler mümkün.
 1. Facebook Sayfaları Üzerinden Kazanç Sağlamak

Facebook, diğer sosyal paylaşım sitelerinden farklı olarak üyelerine ortak zevkleri ya da hobilerini içeren sayfalar açma veya bu sayfalara katılma imkanı sunuyor. Bu sayfalar, bünyesinde ne kadar çok üye toplayabilirse o kadar göz önünde oluyor ve paylaşımları ile öne çıkıyor. Bu tür sayfalar, yeterli ilgiyi toparladığı takdirde en az bir medya organı kadar kişiler üzerinde etkili oluyor. Hatta son yıllarda birçok kişinin gündemi de bu sayfalar aracılığı ile takip ettiği biliniyor. Bu sebeplerden ötürü, bu sayfalar reklam verenlerin bir hayli ilgisini çekiyor.

Bu bilgiler ışığında, Facebook üzerinden para kazanmanın en etkili yollarından biri de çok takipçisi olan bir sayfayı yönetmekten geçiyor. Ancak bu sayfaları yönetirken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar da mevcut.

 • Öncellikle, sayfanın ilgi çekici bir konu hakkında oluşturulması gerekiyor ki takipçilerin ilgisini çekip yoğun bir takipçi sayısına erişsin. Ancak sayfanın ilgi çekmesi için de daha hakkında bir fikrinizin ya da ilginizin olmadığı konularda sayfa açmaya kalkmayın. Çünkü sayfa istenilen takipçi sayısına ulaşsa dahi yönetimi zor olacağından ya da iyi yönetilemeyeceğinden istenilen sonucu vermez ve bu sayede emekleriniz boşa gidebilir.
 • Bir Facebook sayfasını sıfırdan oluşturmak mümkündür. Ancak daha hızlı bir sonuç almak istiyorsanız belirli bir seviyeye getirilmiş bir sayfayı alıp geliştirerek de kazanç sağlayabilirsiniz. Bunun yanında istediğiniz zaman belirli bir seviyeye getirdiğiniz sayfanızı da iyi bir fiyata satmanız da mümkün olacaktır.
 1. Belirli Siteler Vasıtasıyla Facebook’tan Para Kazanmak

Bazı siteler, Facebook’ta belirli sayfaları beğendiğinizde ya da belirli kişileri eklediğinizde sizlere ödeme yapabilmektedir. Bunun için o sitelerin önerdiği sayfaları beğenerek ya da istediği kişileri ekleyerek kazanç sağlamamız mümkün. Üstelik bu sitelerden kendi sayfamız için de beğeni ya da profilimize takipçi bulmamız mümkün. Bu sitelere örnek verecek olursak;

 • Fanslave.com: Önerdiği sayfaları beğenmemiz ya da önerdiği kişileri eklememiz halinde puan kazanmamızı sağlıyor. Bu puanlar 3000’i bulduğunda ise 15 Euro ödeme yapıyor. İstenildiği takdirde bu puanlar kişinin kendi profili ya da sayfası için takipçi kazanmasını da sağlıyor. Ödemeler Paypal üzerinden yapılıyor.

https://tr.fanslave.com/

 • Socialtakipci.com: Bu sitede de puan sistemi ile para ya da takipçi kazanmak mümkün. Burada diğer sitelerden farklı olarak puanların para ile satın alınması mümkün.

http://socialtakipci.com/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu