Fibabanka Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Fibabanka, Türkiye’ deki hizmetlerine 1987 senesinden beri devam eden ve yeni nesil bankacılık prensiplerini benimseyen bir bankadır. Benimsediği yolda KOBİ, bireysel, tarım, ticari ve kurumsal müşterilerine avantajlı teklifler sunarak hizmet hayatına devam etmektedir.

Fibabanka’ yı diğer bankalardan farkı kılan özelliklerinden biri de sunmakta olduğu mevduat hesabı “kiraz hesap” tır. Kiraz hesap sahipleri hesap açılışından sonra 60 gün boyunca bankanın sunduğu yüksek oranlarda başlangıç faizinden faydalanabileceklerdir.

Fibabanka Hesap Kapatmanın Öncesinde Kiraz Hesabı Kısaca Anlatalım
Kiraz hesabın oluşturulabilmesi için herhangi bir hesap oluşturma ücreti ödenmemektedir. Vadesiz hesapların oluşturulabilmesi için hesaba en az 3000 TL; vadeli hesapların oluşturulabilmesi için en az 1000 en çok 500 bin TL nakitin hesaba konması gerekmektedir. Fibabanka’ da kiraz hesabının açılabilmesi için gerçek kişi olmak gerekmektedir. Hesabın açılmasından sonra hesaptan istendiği zaman para çekme ve para yatırma işlemi gerçekleştirilebilir; banka işlem saatleri dahilinde para transfer işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Fibabanka’ nın sunmakta olduğu avantajlar karşısında banka hesabını kullanmayan ve kullanmadıkları hesaplarını kapatmak isteyen kişiler olabilir. Kullanılmayan banka hesaplarının kapatılması, verimsiz şekilde bekleyen hesaplara banka tarafından hesap işletim ücreti işlenmesinin önüne geçecektir. 2013 yılında kullanılmayan banka hesaplarına yönelik yapılan bir düzenlemeyle bankalar, müşterilerinin kullanmadığı banka hesaplarına hesap işletim ücreti yansıtabileceklerdi. Bankaların da kullanılmayan hesaplara hesap işletim ücreti gibi masrafları yansıtabilmeleri için hesapların 180 gün boyunca hiç kullanılmamış olmaları ve müşterilerini konuyla alakalı olarak 30 gün öncesinden bilgilendirmiş olmaları gerekmektedir. Hesaplarını zaten kapatma kararı almış olanların ya da banka tarafından, kullanılmayan banka hesaplarına hesap işletim ücreti yansıtılması haberi alanları hesaplarını kapatabilmeleri için izleyebilecekleri birkaç yol bulunmaktadır.

Çağrı Merkezini Arayarak Fibabanka Hesaplarının Kapatılması
Hesaplarını kapatma kararı almış olan Fibabanka müşterileri 444 88 88 nolu müşteri hizmetleri numarasını arayarak hesap kapatma işlemlerini başlatılabilmektedirler. Numarası verilen çağrı merkezi arandıktan sonra gerekli tuşlamalar sonrasında müşteri temsilcisine ulaşılacaktır ve müşteri temsilcisine gerekli talimatlar verildikten sonra hesap kapatma işlemleri başlayacaktır.

Fibabanka Banka Şubeleri Aracılığıyla Hesapları Kapatılması
Hesaplarını kapatmak isteyen Fibabanka müşterileri, Fibabanka şubelerine giderek hesaplarını kapatmak istediklerini belirtip gerekli işlemleri başlatabilmektedirler. Dikkat edilmesi gereken, hesapların kapatılma işlemleri için hesapların açılmış olduğu banka şubelerine başvurmak işlemleri kayda değer şekilde hızlandıracaktır. Konuyla ilgilenecek olan banka görevlisi hesap kapama başvurusunda bulunan kişilerden konuya yönelik dilekçe hazırlamalarını isteyebilir. Bu yüzden bankaya gitmeden önce kişilerin dilekçelerini hazırlayıp yanlarında bulundurmaları işlem hızı için oldukça önemlidir. Aşağıda verilecek olan dilekçe örneği kullanılarak ya da bir benzeri hazırlanarak bankaya sunulabilir.

Fibabanka Hesap Kapatma Dilekçesi Örneği
Fibabanka A.Ş.

…………….. ŞUBESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

…………….. Bank …………..….. şubesinden açtırmış olduğum …………………. numaralı banka hesabımın kapatılmasını talep etmekteyim. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Adres …./…./..

Ad – Soyad

İmza

Yorum yapın