Garanti Bankası Bonus Kart Limitini Nasıl Artırabilirim?

Kişisel ihtiyaçların her geçen gün artması ve popüler tüketici finansman araçlarından olan kredi kartları, alışveriş sırasında kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Online alış verişlerde alışveriş için geçerli olan ödeme yöntemlerinden birisidir ve bu platformlarda da taksit imkanı sunmaktadır.

Taksit imkanı, banka ve şirket arasında anlaşma varsa ekstra taksit imkanı; para puan kazanarak bunları alış veriş sırasında kullanmak; nakit para taşımayı sevmeyenler için de yegane alış veriş aracı olarak kullanılmaktadırlar. Hal böyle olunca kredi kartlarının limitleri zaman oluyor ki yeterli gelmiyor. Böyle çok kullanım alanı olan bu araçların istendiği taktirde limitleri arttırılabiliyor. Peki bu limit arttırım işlemleri nasıl yapılıyor?

Bonus Kartı Limit Arttırımı
Bonus kart, Garanti Bankası’nın müşterilerine sunmakta olduğu, kullanıcılarına alış veriş sırasında ekstra avantaj sağlayan oldukça kullanışlı bir kredi kartıdır. Para puan kazandıran ilk kartlardan olan garanti bonus kart, Türkiye’ de en çok kullanılan kredi kartları arasında yer almaktadır. Garanti bankasının müşterilerine alışverişlerinde para puan, ekstra taksit imkanı, taksit erteleme gibi imkanlar sunmaktadır. Bilinçli kullanıldığı zamanlarda kredi kartları kullanıcılarına büyük avantajlar sağlamaktadırlar. Bu avantajlardan maksimum derecede yararlanmak isteyen bilinçli bir tüketici kredi kartı limitini arttırmak ve kartın sunduğu imkanlardan hayatının her anında yararlanmak isteyecektir.

Limit arttırım talebinin hangi kanaldan yapıldığına bakılmaksızın müşterinin bankalarla olan ilişkisi değerlendirilerek bu başvurular değerlendirilmektedir. Müşteriler, kendilerine en uygun olan başvuru şeklini kullanabililrler.

Garanti bonus kart limit arttırımı için; SMS aracılığıyla, internet şubesi işlemlerinden kredi kartı limit arttırma işlemleri aracılığıyla, garanti bonus ATM’ den kart limiti arttırma işlemleri aracılığıyla ve Garanti Bankası şubelerinden başvuruda bulunulabilir.

SMS ile limit arttırma talebi: SMS aracılığıyla limit arttırım işlemi için Garanti Bankası’ nda kayıtlı olan müşteri telefon numarasından 3340’ a SMS atılması gerekmektedir.

Arttır, limit arttırılmak istenen kredi kartının son 6 hanesi ve aylık belgelenebilir olan net gelirin aralarda boşluk bırakılarak gönderilmesi gerekmektedir. Bu işlemin yurt dışında yapılması için de aynı işlemin 0533 752 3340 numarasına aynen SMS olarak gönderilmesi gerekmektedir.

İnternet şubesinden kart limiti arttırımı: Garanti bankasının internet şubesine kullanıcı bilgileri ile giriş yapıldıktan sonra kredi kartları sekmesinden kredi kartı limit arttırımı alt sekmesi kullanılarak kredi kartı limit arttırımı talebinde bulunulabilir.

ATM’ den kredi kartı limit arttırımı talebi: Kullanılan kredi kartı ve pini ile garanti bankası paramatiklerine yapılan giriş sonrasında limit işlemleri sekmesinden limit arttırımı talebinde bulunulabilir.

Garanti Bankası şubelerinden kredi kartı limit arttırımı: Tüm bu seçenekler dışında bu talebi yüz yüze gerçekleştirmek isterseniz Garanti Bankası şubelerinden de kredi limiti arttırımı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yukarıda verilen kredi kartı limit arttırımı seçeneklerinden, tüketicilere en uygun olan yöntem seçilerek bu başvurularda bulunulabilir.

Yorum yapın