İş ve Para Dünyası
Gaziantep Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Yazar: - 03 Ocak 2019
384
0

Bu makalemizde Gaziantep Devlet Hastanesi tarihçesi hakkında bilgiler verilmektedir. Gaziantep Devlet Hastanesi iş olanakları ve hastane de çalışmak için gerekli olan şartlar anlatılmaktadır.

Gaziantep Devlet Hastanesi Tarihçesi
Hastanenin temelinin oluşmasında İşçi Sigortaları Gaziantep Dispanseri etkili olmuştur. Hizmete başlamasıysa 1956’ın Eylül ayında kiralık bir iş hanında gerçekleşmiştir. Hastanenin yer aldığı mevki ise Kavaklik Mahallesi, Fevzi Çakmak Bulvari olarak geçmektedir. burada yer alan hastane modern bir yapıda inşa edilmiştir. Bunun yanı sıra hizmete başlamasıysa 20.02.1967’de olmuştur. İlk kurulduğu zamanlar itibariyle Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdürlüğü’ne bağlı bir yapıdaydı. Bunların yanı sıra Gaziantep, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş illerinden gelen hastalara hizmet sağlamaktaydı. Hastanenin bir diğer özelliğiyse bölge hastanesi olmasıydı. Hastane olarak tanınmasıysa16.08.1968 tarihinde olmuştur. Bunun olması için Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığından alınmış olan 213 sayılı ruhsat İşçi Sigortaları Gaziantep Hastanesi ilerleyen zamanlarda 506 sayılı Sosyal Sigortalar Kanunu’n yürürlüğe girmesi neticesinde ismini Sosyal Sigortalar Kurumu Gaziantep Hastanesi şeklinde almıştır.

12.11.1998 tarihinde bölge hastanesi olarak kullanılmasından ötürü hastane Sosyal Sigortalar Kurumu Gaziantep Bölge Hastanesi şeklinde tekrar bir düzenlemeye gidilmiştir. 2005’te yürürlüğe giren bir kanun sonrasında bazı kurum ve kuruluşların Sağlık Bakanlığı’na devri gerçekleşmiştir. Bundan ötürü de 19.02.2005’te hastane Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi adıyla hastalarına ve halka hizmet sağlamaya devam etmiştir.


Hastane kendi resmi sitesi üzerinden vizyonunu, “Bölgemizin tercih edilir, güvenilir sağlık hizmeti sunan örnek kamu hastanesi olmak.” sözleriyle dile getirmiştir. Aynı şekilde hastane misyonunu, “Bilimsel ve çağdaş yöntemleri takip eden hasta memnuniyeti ,hasta yakını ve çalışan memnuniyeti odaklı; Uluslararası kalite standartlarına uygun sağlık hizmeti sunmak.” şeklinde ifade etmiştir.

Gaziantep Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Gaziantep Sehitkamil Devlet Hastanesi Pir Sultan Mah.Çetin Emeç Cad. Sehitkamil / Gaziantep
Telefon Numarası; 0342 324 67 67
İletişim & Web Sayfası; https://sehitkamildh.saglik.gov.tr/TR,13108/iletisim.html

Gaziantep Devlet Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Gaziantep Devlet Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Facebook Grubu; Güncel iş ilanları, ek işler hakkında bilgiler, iş dünyası hakkında çeşitli ipuçları, iş fikirleri, para kazanma ve tüm sorularınız için Facebook grubumuza başvuru yapabilirsiniz; https://www.facebook.com/groups/grup
Twitter'de Takip Edin;

Gaziantep Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yorumlar

Yorum ya da soru sorabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ