Gelir Belgesiz Hazır Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kredi birçok insanın ihtiyaçlarını karşılamasını sağlayan ve insanları büyük oranda rahatlatan bir sistemdir. Özellikle ev, araba gibi yüksek maliyetli alışverişler yapacak kişiler genellikle krediye başvuru yapmaktadır. Fakat herhangi bir kişiye kredi verilmesi için bankaların belirli şartları bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı, kefil gösterecek bir kişi ve gelir belgesi bu şartlardan bazılarıdır. Bu şartlara uyan kişiler kredi imkanlarından yararlanırken diğer kişiler kredi alamamaktadır.

Gelir Belgesi; Kredi şartları içerisinde yer alan en önemli durumlardan birisi de gelir belgesidir. Gelir belgesi bordro olarak da bilinmektedir. Bu belge çalışan kişilerin aldıkları maaşın aylara göre dağılımını göstermektedir. Aksayan ödemelerin olup olmadığı, kişinin aldığı krediyi ödeyebilme gücü gibi durumlar gelir belgesine bakarak anlaşılabilmektedir. Fakat kredi konusunda unutulan bir nokta da bulunmaktadır. Kredi almak isteyen kişiler yalnızca çalışan kişiler değildir. Herhangi bir yerde çalışmayan, serbest meslek sahibi ya da ev hanımı olan kişiler de kredi almak istemektedir. Gelir belgesi almaları mümkün olmayan kişilerin de kredi alması çeşitli düzenlemelerle mümkün hale getirilmiştir. Özellikle ev hanımları ve kendi işini kurmak isteyen kişiler için bu düzenlemeler oldukça avantaj sağlamıştır. Günümüzde kredi gibi önemli bir desteğin birçok insanın ihtiyacını karşıladığı bilinmektedir. Özellikle maaş bordrosu istenmesi durumuna da çözüm bulunması gayet faydalı olmuştur.

Peki gelir belgesiz kredi imkanından kimler faydalanabilir ve nasıl faydalanabilir?
Gelir belgesiz kredi almak isteyen kişilerin mutlaka bir kefili olması gerekmektedir. Kefil gelir belgesi istenen kredilerde dahi şart olarak görülmektedir. Bu nedenle öncelikle borcun ödenmemesi durumunda borcu ödeyebilecek bir kefil bulmak zorunludur. En son çıkan yasada herhangi birisine kefil olan kişinin eşinin de kefil formunda imzasının bulunması istenmektedir. Bu şekilde eşlerin birbirlerinden habersiz bir şekilde kefil olması durumunun da önüne geçilmektedir. Kefil durumunun olumsuz yansımaları da bulunmaktadır. Özellikle gelir belgesiz kredi alımı için kefil durumu kişileri zora sokabilmektedir. Örneğin serbest meslek çalışanları, boya badana işi ile uğraşan işçiler, ev hanımları, şoförler, inşaat işçileri ve günlük yevmiye ile çalışan kişiler gelir belgesiz kredi almak zorundadır. Fakat bu kişiler bankaların şartlarından dolayı kredi başvurusu yapabilmek için ikinci bir kişiyi aracı yapmak durumunda kalmaktadır. Aracı olacak kişi gelir belgesi olan ve düzenli bir şekilde ödemelerini yapan bir kişi olmak zorundadır. Gelir belgesiz kredi alımının önemi bu noktada daha iyi anlaşılmaktadır. Çünkü kredi ihtiyacı olan serbest meslek sahipleri ya da ev hanımları kredi alabilmek için aracı olacak bir kişi bulmak ile uğraşmaktadır. Aracı olacak kişi bulunduktan sonra da bu kişinin kefil durumunda olduğu göz önünde bulundurulmalıdır.

Yeni Kanunda Kefillerin Eşleri de İmza Atmak Zorunda; Yeni çıkan yasaya göre kefil olacak kişinin eşi de onay belgesine imza atmaktadır. Bu nedenle aracı olan kişinin eşi de krediyi onaylamalıdır. Kredi almak bu kadar zor ve çetrefilli bir iş haline geldiği için birçok banka kredi konusunda çeşitli esneklikler getirmiştir. Gelir belgesiz kredi alımı bu esnekliklerin başında yer almaktadır. Gelir belgesiz kredi sayesinde bu kadar fazla uğraş gerekmemektedir. Hatta hiç kefil istemeden gelir belgesiz kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Kendi işini kurmak isteyen ya da çok fazla paraya ihtiyacı olan kişiler gelir belgesiz kredi veren bankaların fırsatlarından faydalanabilirler. Son senelerde gelir belgesiz kredi veren bankaların sayısında artış gözlenmektedir. Özellikle birçok kişi tarafından bilinen ve fazla müşterisi olan bankalar müşterilerine bu fırsatı sunmaktadır. Yazımızın devamında gelir belgesiz kredi veren bankalardan bahsedeceğiz.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalardan En İyileri; Gelir belgesiz kredi veren bankalar içerisinde en fazla tercih edilen ve en fazla bilinen bankalar Denizbank, Finansbank, Akbank ve Odebank’dır.

Denizbank Gelir Belgesiz Kredi; Denizbank gelir belgesiz krediyi yeşil kredi adı ile vermektedir. Yeşil kredi Saint Gobain Weber ile yapılan bir iş birliği ile müşterilere sunulmaktadır. Özelikle ev, araba, yalıtım giderleri gibi işler için kullanılan yeşil kredi oldukça uygundur. Denizbank’dan yeşil kredi almak isteyen kişiler öncelikle başvurularını yapmalıdır. Başvurunun kabul edilmesi durumunda 4.000 TL gelir belgesiz kredi almak mümkün olabilmektedir. Kredinin geri ödenmesi için tanınan süre ise 12 ay ile 60 ay arasında olmaktadır. Kişilerin kendilerini zora sokmadan ideal oranda ödeme yapabilmesi için bu süre gayet uygun bulunmaktadır. Denizbank yeşil kredinin başka bir avantajı ise dosya masrafı ve komisyon ücretinin bulunmamasıdır. Yeşil kredi başvurusu için bir sürü belge toplanmasına da gerek yoktur. Sadece Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı kullanılarak kredi başvurusu yapılabilmektedir. Denizbank yeşil kredi tutarı 4.000 TL’dir. Bu miktar 12, 24, 36, 48 ve 60 ay olarak vadelere bölünebilmektedir. 12 ay vadeli olan yeşil kredinin aylık faiz oranı % 0.94, taksit tutarı 358 TL, kredi tahsis ücreti 0 TL, aylık toplam maliyet oranı % 1.2007, yıllık toplam maliyet oranı % 14.4082’dir. 24 ay vadeli olan yeşil kredinin aylık faiz oranı % 1.16, taksit tutarı 197 TL, kredi tahsis ücreti 0 TL, aylık toplam maliyet oranı % 1.5037, yıllık toplam maliyet oranı % 18.0441’dir. 36 ay vadeli olan yeşil kredinin aylık faiz oranı % 1.26, taksit tutarı 145 TL, kredi tahsis ücreti 0 TL, aylık toplam maliyet oranı % 1.6443, yıllık toplam maliyet oranı % 19.7316’dır. 48 ay vadeli olan yeşil kredinin aylık faiz oranı & 1.31, taksit tutarı 119 TL, kredi tahsis ücreti 0 TL, aylık toplam maliyet oranı % 1.7153, yıllık toplam maliyet oranı % 20.5835’dir. 60 ay vadeli olan yeşil kredinin aylık faiz oranı % 1.31, taksit tutarı 103 TL, kredi tahsis ücreti 0 TL, aylık toplam maliyet oranı % 1.7153, yıllık toplam maliyet oranı ise % 20.5835’dir. Yeşil krediye başvuru yapmak isteyen kişilerin uygulaması gereken çeşitli adımlar da bulunmaktadır. Fakat bu adımlar yeşil krediyi bine ya da ev tadilatı için kullanmak isteyen kişiler için geçerlidir.

Filli Boya Desteği; Bu adımlardan ilki en yakın Filli Boya bayisi ile iş birliği yapmaktır. Filli Boya bayisinden alınan onay formu doldurularak Denizbank şubesine başvuru yapılır. Daha sonra Denizbank’a apartman yönetiminin onaylamış olduğu kurul kararı, apartmanda ikamet eden kişilerin kimlik bilgileri ve yönetimin düzenlemiş olduğu temlikname formu ulaştırılır. Bu belgeler ile ev ve bina tadilatı için yeşil kredi alınabilmektedir.

Finansbank Gelir Belgesiz Hazır Kredi; Bunun dışında Finansbank’ın da hazır kredi isimli bir kampanyası bulunmaktadır. Hazır kredi de ev ya da araç alımı için kullanılabilir. Ayrıca başka ihtiyaçlar için de yine Finansbank’dan ihtiyaç kredisi alınabilir.

Akbank ve Odea Bank Gelir Belgesiz Kredi; Akbank ile Odeabank için de aynı durumlar geçerlidir. Akbank gelir belgesine ihtiyaç duymasan 20.000 TL kredi verebilmektedir. Alınan bu kredi 48 ay vadeye bölünmektedir. Bu sayede kişiler oldukça rahat bir şekilde ödeme yapabilmektedir. Odeabank müşterileri ise 75 yaş altında ise kredi alabilmektedir. Odeabank müşterilerine 10.000 TL gelir belgesiz kredi vermektedir. Bu kredinin vadesi de 48 aydır. Gelir belgesiz kredi veren bankalar bu şekilde sıralanabilmektedir. Siz de gelir belgesiz kredi veren bankalar ile ilgili bilgi edinmek için yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Yorum yapın