İş ve Para Dünyası
Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Yazar: - 03 Mart 2019
203
0
Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Herhangi bir yerden gelir belgesi alamıyorum diyorsanız, gelir belgesiz kredi başvurusu yapabileceğiniz bankalar da bulunmaktadır. Bu bankaları sizler için inceledik ve nasıl kredi alabileceğiniz hakkında bilgiler verdik.

Bankalar, verdikleri kredilerin ve diğer işlemlerden elde ettikleri faizlerden kar sağlayan kuruluşlardır ve kredi alan müşterilerinin kredileri ödeyebilecek güçte olmasını isteyeceklerdir. Bu durumdan dolayı kredi verirken bir çok hususu göz önünde bulundururlar.

Bankalar, kredi almak isteyenleri değerlendirmeye aldıklarında en çok dikkat ettikleri husus kişilerin düzenli aylık gelire sahip olup olmadıklarıdır. Banka, kredi başvurusunda bulunan kişilerin gelir belgelerine göre kredi oluşturur, gelir durumlarına göre geri ödeme seçenekleri oluştururlar ve kredinin limitini yine gelir durumuna göre belirlerler.

Düzenli Geliri Olmayanlar Kredi Alabilir Mi?
Düzenli gelire sahip olanlar zaten sorunsuzca istedikleri kredileri alabileceklerdir fakat ev hanımları, aylık usulüyle çalışmayanlar ve benzer gruplar, bankalardan kredi talebinde bulundukları zaman bankaların gelir belgesi istemesi karşısında zor durumda kalmaktadırlar.

Tüm bunların yanı sıra bazı bankalar düzenli gelire sahip olmayan kişiler için de kredi paketleri düzenlemektedirler. Bu kredilerin özellikleri, her şartın sağlandığı durumlarda verilen krediler kadar geniş olmasa da ihtiyaç anında ani çözüm olarak kullanılacaklardır. Aşağıda gelir belgesi istemeden de kredi veren bankalar ve detayları yer almaktadır.

Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu: ING Bank
Geniş müşteri kitlesine sahip bankalardan olan ING Bank’da gelir belgesi sunulmadan kredi alınabilecek bankalardandır. Gelir belgesiz sunulan krediler 3 bin TL’ ye kadar verilmektedir. ING Bank gelir belgesiz krediler için en yakın ING bank şubesine gidilebilir. Gelir belgesi sunulmadan almak istenen krediler için banka, çiftçilerden çiftçilik belgelerini sunmalarını, esnaf olanlardan da esnaflık belgelerini sunmalarını istemektedir. Detaylar için buraya tıklayınız.


Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu: Garanti Bankası
Garanti bankasından yapılacak olan gelir belgesiz kredi başvurusunda, banka tarafından aranan bazı şartlar bulunmaktadır. Kredi başvurusunda bulunacakların daha önce kredi kullanmamış olmaları ya da kredi kullanmış ve ödenmesi gereken hiçbir kredi ya da kredi kartı borçlarının bulunmuyor olması gerekmektedir.

Bu şartların sağlanması durumunda kişiler Garanti Bankası şubelerine başvurarak gelir belgesiz kredilerini alabilirler. Başvuru ve detaylar için buraya tıklayınız.

Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu. TEB
Geniş müşteri kitlesine sahip olan bankalardan TEB de gelir belgesi sunamayan fakat kredi kullanmak zorunda olan vatandaşların, müşterilerinin isteklerine cevap veren bankalardandır.

TEB’ den gelir belgesiz kredi alabilmek adına yapılması gereken ilk işlem bankanın mobil uygulaması olan CEPTETEB’ in indirilmesidir. Uygulama indirildikten sonra kullanıcı adı ve şifre girilerek uygulamaya giriş yapılır ve kredi başvurusu sekmesi altından gelir belgesiz kredi başvurusunda bulunulur. Kredi başvurusu için buraya tıklayınız.

Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu: Akbank
Düzenli gelirleri olmayan ya da gelirlerini belgelendiremeyenler, Akbank şubelerinden ve Akbank online hizmetlerinden gelir belgesiz banka kredisi başvurusunda bulunabileceklerdir. Kişiler dilerlerse Akbank’ ın resmi internet sayfasından, dilerlerse Akbank şubelerinden bu krediler için başvuruda bulunabilmektedirler. Kredi başvurusu için tıklayınız.

Ayrıca telefonla yapılacak başvurular için kredi almak isteyenlerin “kredi” boşluk bırakarak T.C. kimlik numaralarını yazmaları ve 4425’ e göndermeleri gerekmektedir. 5 dakika içerisinde kişilerin kredi başvurularının yanıtı telefonlarına ulaşacaktır.

Facebook Grubu; Güncel iş ilanları, ek işler hakkında bilgiler, iş dünyası hakkında çeşitli ipuçları, iş fikirleri, para kazanma ve tüm sorularınız için Facebook grubumuza başvuru yapabilirsiniz; https://www.facebook.com/groups/grup
Twitter'de Takip Edin;

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ