Giresun Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Haberimizde Giresun Devlet Hastanesi hakkında genel bilgiler ve iş olanaklarından bahsedilmektedir. Yazımızın alt kısmında hastane iş olanakları hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

Giresun Devlet Hastanesi Hakkında
Giresun Devlet Hastanesi Cumhuriyet’in ilk yıllarında kurulduğu vakit şu anki Giresun Lisesi’nin olduğu yerde bulunmaktaydı. 2 evde yer alan biri dahili olmak üzere diğeri de harici hastalıklar bölümünde hizmet sağlamaya başlamıştır. 1938’ten inşaatına başlanan Doğumevi 21 Mayıs 1944’te açılmış ve hizmet sunmaya başlamıştır. Üst katında Göğüs Hastalıkları Pavyonu yer almaktaydı.

1949’da tüm birimlerin tamamlanmasından sonra hastane tümüyle hizmet verir özellik kazanmıştır. 1945’te Sağlık Bakanlığı’na devri gerçekleşmiştir. Adıysa Memleket Hastanesi olarak düzenlenmiştir. 1962’de bugün Göğüs Hastalıkları Hastanesi olarak geçen yerde ayrı bir hastane şeklinde hizmet sağladığı bilinmektedir.

Hastanenin bünyesine 1961’de Kemik Hastalıkları Hastanesi de eklenmiştir. Yapımının bitmesiyse 1963’te olmuştur. O dönemin Sağlık Bakanı olan Kemal Zeytinoğlu talimat verince 1965’te Giresun Devlet Hastanesi adıyla 200 yatağa sahip şekilde hizmet vermeye başlamıştır. Hastaneye yapılmış olan ek bina ve bazı değişikler neticesinde 2000’de 300 kadro yatak ve 350 fiili yatakla halkına hizmet sağlamıştır. Sağlık Bakanlığı tarafından 01.05.2000’de yürürlüğe giren 82 sayılı yazı gereği hastanenin adı Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi şeklinde düzenlenmiştir. Hastane 6-13 Aralık 2008’de ilde bulunan Teyyaredüzü Mahallesinde yeni hizmet binasına kavuşmuştur.

Giresun Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Teyyaredüzü Mah. Atatürk Bulvarı No :323 Giresun
Telefon Numarası; 0 (454)  310 20 00
İletişim & Web Sayfası; https://giresuneah.saglik.gov.tr/TR,22162/iletisim–ulasim.html

Giresun Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Giresun Devlet Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın