İş ve Para Dünyası
Gümüşhane Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Yazar: - 26 Ocak 2019
159
0
Gümüşhane Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gümüşhane Devlet Hastanesi hakkında genel bilgilerin verildiği yazımızda, hastane iş olanaklarından da bahsedilmektedir. Haberin sonunda yer alan iş olanaklarına göz atabilirsiniz. Hastane de çalışmak için gerekli olan şartlar anlatılmaktadır.

Gümüşhane Devlet Hastanesi Hakkında Bilgi
Hastane şu anki binasına taşımadan daha evvel Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği binasında hizmet sağlamaktaydı. 1923’te 1 tane uzman hekim ve 30 tane personel ile hizmet sağlamaya başlamıştır. 1983’te inşası tamamlanan 100 yatağa sahip bir binaya taşınmıştır. Günümüzde de acil poliklinik hizmeti sağlanan kısımda hem poliklinik hem de acil hizmetleri sağlanmaktadır. 1996 yılından bu güne değin ek bina olarak kullanılan bölümle birlikte yatak sayısı 202’ye ulaşmıştır. Bunun yanı sıra poliklinik hizmeti sağlanan kesimse binanın altında yer almaktadır. Acil hizmetleriyse aynı yerde hizmet sağlamaya devam etmektedir. 2007’de tadilat yapılması neticesinde servisler onarılmıştır. Ameliyathanede yer alan masa sayısında da artış görülmüştür. Aynı zamanda daha modern bir hale kavuşmuş ve yoğun bakım servisi de hizmet sağlamaya başlamıştır.

Hastane 5 blok yer almaktadır. Bunların ilk 2’si 4 katlı diğer ikisi 5 katlı ve son olarak diğeri de 3 katlıdır. A Blok olarak geçen kısım 4 katlı olmasının yanı sıra ilk katta başhekim yardımcıları, müdürler müdür yardımcıları ve idari kalem bulunmaktadır. 2 kattaysa ortopedi ve çocuk cerrahisi yer almaktadır. 3.kat ise bevliye, psikiyatri ve beyin cerrahisi servisi hizmet vermektedir. Son olarak da 4. katta diyaliz, konferans salonu ve depolar kısmı bulunmaktadır. B Blok 3 kattan oluşmaktadır. Bu katlardan ilkinde acil poliklinik ve tomografi ünitesi hizmet vermektedir. İkincisinde nisaiye servisi ve doğum salonu yer almaktadır. Bunun yanı sıra en üst katta da ameliyathane mevcuttur.

C Blok 3 kattan oluşmaktadır. İlk katta başhekimlik, hastane polisi, danışma ve yardımcı personel odaları yer almaktadır. İkinci kattaysa servis sekreterleri, yeni doğan, odyoloji, cerrahi yoğun bakım ve hasta bekleme salonu mevcuttur. Son olaraksa servis sekreterleri, eczane, hizmetli odası ve mahkûm koğuşu vardır. D Blok 4 katlıdır. İlk katta röntgen ve laboratuvar ikinci katta çocuk servisi ve yeni doğan ünitesi bulunmaktadır. Üçüncü katta hariciye ve KBB servisi hizmet sağlamaktadır. Son olarak göğüs servisi mevcuttur. E Blok 5 kattan oluşmaktadır. İlk katta poliklinikler ikinci kattaysa poliklinikler ve sağlık kurulu mevcuttur. Üçüncü katta koroner yoğun bakım, dahiliye servisi ve kardiyoloji servisi yer almaktadır. Dördüncü kattaysa fizik tedavi ünitesi, fizik tedavi servisi ve plastik cerrahi servisi hizmet vermektedir. Son olarak da beşinci katta nöroloji ve  intaniye servisi vardır. Hastaneye ait olan 2 tane ek bina mevcuttur. Bir tanesinde de yemekhane hizmetleri sağlanmaktadır. Diğeri iki katta oluşmaktadır. İlk katında Toplum Ruh Sağlığı Merkezi  yer alıyorken 2. Katında ise Satın alma Birimi ve Ayaktan Fatura Birimi mevcuttur.


Hastane Misyon ve Vizyon
Hastane kendi sitesinde misyonunu; “Hastanemizin hizmet sunumu konusunda gelecekte oluşabilecek değişimleri görebilmesi ve etkilerini doku anlaşmazlığı olmaksızın yaşayabilmesi ve rekabet gücünü artırabilmesi için ileriye dönük çizdiği yönü, varmak istediği ideallerini, halkımızın hak ettiği; nitelikli, çağdaş ve bilimsel sağlık hizmetleri üretmektir.” şeklinde belirtmiştir. Aynı şekilde vizyonunuysa; “İlimiz başta olmak üzere sağlık hizmeti sunulan resmi veya özel sosyal güvenlik sahibi tüm halkımıza; hasta haklarına saygılı, hekim haklarına duyarlı, etik değerlere bağlı, hizmeti veren ile alan arasındaki iletişimin sağlam temeller üzerinde yürütülmesini sağlayıp, memnuniyeti sürekli hale getirmeyi, kaynaklarını etkin kullanmayı, nitelikli sağlık hizmeti sunumunu sağlamayı hastalara gerekli sağlık hizmeti sunarken onların ve yakınlarının memnuniyetini önemsemeyi ilke edinerek, ekibi ve altyapısıyla Bölgemizde  model oluşturacak sağlık kurumlarından biri olmayı hedeflemektedir.” sözleriyle ifade etmiştir.

Gümüşhane Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Özcan Mahallesi. Daltaban Semti. Merkez / GÜMÜŞHANE
Telefon Numarası; 0 456 213 15 56
İletişim & Web Sayfası; http://gumushanedh.gov.tr/detay/8/137/

Gümüşhane Devlet Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Gümüşhane Devlet Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Facebook Grubu; Güncel iş ilanları, ek işler hakkında bilgiler, iş dünyası hakkında çeşitli ipuçları, iş fikirleri, para kazanma ve tüm sorularınız için Facebook grubumuza başvuru yapabilirsiniz; https://www.facebook.com/groups/grup
Twitter'de Takip Edin;

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ