Hatay Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hatay Devlet Hastanesi hakkında bilgiler. Hatay Devlet Hastanesinde çalışmak için ne yapmak gerekiyor? Devlet hastaneleri iş imkanları ve kariyer olanakları hakkında bilgiler verilmektedir.

Hatay Devlet Hastanesi Vizyon ve Misyon
Hastane kendi resmi sitesinde vizyonunu; “ Sağlık hizmet sunumunda mükemmeliyet odaklı, yönetsel, bilimsel ve teknolojik gelişmeler ışığında; sürekli değişim ve gelişimi sürekli eğitim ile destekleyen hasta ve çalışan güvenliği, memnuniyetini arttırmaktaki kararlılığı ile güvenilir, ulusal ve uluslararası standartlarda hizmet veren bölgemizin örnek hastanesi olmak.” sözleriyle ifade etmiştir. Aynı şekilde misyonunuysa; “ Ulusal ve uluslararası etik ilkeler ve kalite standartları doğrultusunda bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip ederek; hasta ve çalışan güvenliğini ön planda tutan, hasta haklarına saygılı, çevreye duyarlı, nitelikli sağlık çalışanlarıyla, sürekli eğitim ve gelişim çabasıyla toplumsal faydayı gözeten bir yaklaşımla etkin, etkili, verimli, güvenilir, güler yüzlü, toplumun yaşam kalitesini yükselten sağlık hizmeti sunmaktır.” şeklinde dile getirmiştir.
Hastane temek ilke ve değerlerini ifade ederken sağlık hizmeti sağlama noktasında insanı merkeze aldıklarını belirtmiştir.

Bunun yanı sıra aşağıdaki maddeleri de sıralamıştır:
– Hasta ve Çalışan Haklarına saygılı,
– Evrensellik,
– Sağlıkta İnovasyon,
– Hizmette Hakkaniyet,
– Hizmette Uygunluk, Zamanlılık
– Etkin, Etkili hizmet
– Kalite ve Verimli Hizmet,
– Hizmette süreklilik ve erişilebilirlik
– Saygınlık, dürüst, güvenilir hizmet,
– Hesap Verebilirlik, Şeffaflık ilkesi
– Kanıta dayalı hizmet
– İş Ahlakı
– Dayanışma
– Katılımcılık

Hastane kalite politikası; “ Hatay Devlet Hastanesi olarak; Hastalarımıza Hasta Hakları doğrultusunda; modern teşhis araçları ile doğru tanı ve tedavi metotları kullanarak zamanında, kaliteli, güvenilir sağlık hizmeti sunarak hasta ve çalışan güvenliğinin sağlanması; hastalarımızın ve çalışanlarımızın beklentilerini en üst düzeyde karşılayan ve çalışanlarımızın çalışmaktan onur duyup ve memnun olacağı, sosyal sorumluluklarının bilincinde topluma en üst düzeyde katkı sağlayan sürekli gelişen etkin bir yönetim ve uygulama kalite politikamızdır.” şeklinde ifade etmiştir.

Hastane idari birimleri;
– Müdür Yardımcıları
– Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü
– Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü
– İdari ve Mali İşler Müdürü
– Başhekim Yardımcıları
– Başhekim

Hastanede yer alan hizmet birimleri;
– Acil Poliklinik Hizmetleri
– Özellikli Birimler
– İdari Hizmet Birimleri
– Tıbbi Birimler

Hatay Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Güzelburç mahallesi Kıbrıs Cd. No : 81 Antakya – Hatay
Telefon Numarası; (0326) 229 44 00
İletişim & Web Sayfası; https://hataydh.saglik.gov.tr/TR,9109/iletisim.html

Hatay Devlet Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Hatay Devlet Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın