Hatay’da Evlere Ek İş Veren Firmalar

Hatay, Türkiye’nin en eski yerleşim yerlerinden birisidir. Akdeniz bölgesin de yer almaktadır. Yapılmış olan arkeolojik kazılar sonucun da milattan önce 100.000 ile 40.000 arasın da bazı bulgulara rastlamışlardır. Birçok devletin egemenliği altına girerek bu günlere gelmiştir. Osmanlı devleti dönemin de Yavuz Sultan Selim 1516 yılın da bu toprakları fethetmiştir. Osmanlı devletinin bu topraklar üzerin de ki hâkimiyeti 1918 yılına kadar devam etmiştir.  Mondros mütarekesinden sonra Fransız işgaline uğramıştır. Fransa’nın Hatay’a bağımsızlık tanıması için yapılan çalışmalar sonucun da Türkiye’nin de büyük çabaları sonucu bağımsız Hatay devleti kurulmuştur. Aynı gün Hatay devleti yasama çalışmalarına başlayarak 1 yıl sonra Hatay’ın Türkiye’ye katılması kararı alınmıştır. Genellikle Akdeniz iklimi hâkim olup verimli topraklara sahiptir.

Hatay’da Ekonomi
Hatay’ın ekonomisi tarım, hayvancılık ve sanayiye dayanmaktadır. Hatay ilinin toprakları verimli olduğu için tarıma elverişlidir, bir de modern tarım uygulamaları yapılınca daha çok verim elde etmek ve ürün çeşitliliği fazla olmaktadır. Tahıl, sebze ve meyve çoğunlukla yetişir, mesela yer fıstığı, kavun, karpuz, turunçgiller, pamuk ve tütün gibi birçok ürün yetişmektedir. Zeytin yetiştiriciliği ve seracılık ta çok önemli bir yere sahiptir. Hatay da çayır ve meraların tarla haline getirilmesi sonucu hayvancılık faaliyetleri azalmıştır. Uzun bir sahile sahip olmasın rağmen de balıkçılık da yapılmamaktadır. Tutulan balıklar bölgeye yetecek derecededir. Hatay’ın %38 lik kısmı ormanlarla kaplıdır. Bu alanda da birçok istihdam alanı mevcuttur. Hatay da birçok maden çeşidi vardır, ama yalnızca “dolomit” çıkarılır. Bu maden eritilerek şişe ve cam elde edilir ve azot sanayisin de kullanılır. Hatay da sanayi sektörü gün geçtikçe daha çok gelişmektedir. Burada bulunan demir çelik fabrikaları önemlidir. Burada 1960 yıllarına kadar sanayi tarıma dayalı idi; çırçır, sabun, yağ, un, gübre, tarım aletleri fabrikaları varken, bu yıllardan sonra motorlu araç, mazot, yağ, hava filtreleri, elektrikli aletler, otomobil yedek parça gibi birçok alanda gelişme göstermiş ve fabrikalar kurulmuştur. Bunların dışın da tuğla, kiremit ve çimento fabrikaları da vardır.

Türkiye’nin en büyük demir çelik fabrikası olan “İSDEMİR” burada kurulmuştur ve 20 binden fazla kişiye iş olanağı sağlamıştır. Yıllık üretim kapasitesi ile ülke ekonomisine de katkı sağlar. Bu fabrikanın kurulması ile birlikte yan sanayinin de gelişmesine katkı sağlamıştır. Hatay ulaşım olanakları yönünden de oldukça işlektir. E-5 karayolları sayesin de birçok yere ulaşmak mümkün hale gelmiştir. Burada bulunan İskenderun limanı da ticaret alanın da çok büyük bir yere sahiptir. Hatay ilinin turizm açısından en çok dikkat çeken bölgeleri de Erzin, Dörtyol, Arsuz, Samandağ’dır. Erzin ve Dörtyol, kaplıca ve yaylaları ile Erzin ve Samandağ da yaz turizmi sahil ve koylarıyla meşhurdur.

Hatay’da Ek İş İmkanları
Hatay sanayi ve tarım alanında oldukça gelişmiş düzeydedir bu yüzden de işsizlik oranı düşüktür. Bir alan da istihdam edebilecek iş çeşidi mevcuttur. Bu işlerin dışın da ek iş yapmak isteyen kişiler de vardır. Ev ekonomisine katkı sağlamak isteyenler. Hatay da evlere işveren firmalar olduğu gibi, herhangi bir yere bağlı olmadan evin de kendi ürettiği ürünleri internet ortamında ya da farklı yollarla pazarlayarak para kazanmak ta mümkündür. Şöyle ki;  evlere işveren kişiler ya da firmalar ile anlaşarak kazanacağınız para miktarları eviniz de bulunan kişilere ve bu iş ayırabileceğiniz zamana göre değişmektedir. Bazı firmalar işçilere harcayacağı parayı sigorta, yemek, yol ve benzeri durumları ucuza getirmek ve seri üretim elde etmek maksadıyla evlere iş verebiliyor. Hem işverenin işi kolaylaşıyor hem de dışarı da çalışma imkânı bulamayanlar evlerinde istedikleri saatlerde çalışarak iş yapabiliyor. İşverenin istediği tarihte işi teslim ederseniz işinizin devamlılığı olur. İlk önce güven ve disiplin gerekir bu işlerde. Her gün 5-6 saatinizi ayırarak evde ek iş imkânlarına sahip olabilirsiniz.

Evde yapabileceğiniz işler genel olarak, kutu katlama, kına paketleme, sabun paketleme, nikâh şekeri, boncuk işi, makale yazarlığı, dantel örgü işlerini sayabiliriz. Hatay da sanayi geliştiği için gerçekten birçok alanda iş bulunabilir.

Ek İş Arayanlar ve Verenler İçin Talep Formları

Sitemizdeki ilanlar, bizlere göndermiş olduğunuz “iş talep formları” aracılığıyla yayınlanmaktadır. Evlere ek iş vermek isteyen firmalar da “ek iş verme” formunu doldurmak zorundadırlar. Sistemin tam olarak nasıl işlediğini öğrenmek için tıklayınız.

Ek İş İmkanı Veren Firmalar; Sitemizde yayınlanan iş taleplerini değerlendirmek isteyen firmalar, ek iş verme formunu doldurarak iş arayanlara ek iş imkanı sunabilirler. Formlarda yer alan referans numarasını (eğer tüm ilanlara iş verilecekse il ya da ilçe bilgisi) yazmak zorunludur. Form için tıklayınız.

Ek İş Arayanlar; Ek iş arayanlar, ek iş talep formuna yapabilecekleri işleri ve diğer bilgileri ek iş veren firmalara iletebilirler. Mail adresleriniz sistemimizde gizli tutulacaktır. Bölgenizde iş talebi olduğunda sizlere sistemimiz tarafından mail gönderilecektir. Form için tıklayınız.

Önemli Bilgilendirme; İş talep ve iş verme formlarını düzgün bir şekilde doldurunuz. Bize göndereceğiniz talep formları editörlerimiz tarafından incelenecek ve uygun görülmesi durumunda işleme sokulacaktır. Ek iş arayanlardan ya da ek iş verenlerden hiçbir şekilde ücret talep edilmeyecektir.

Hatay Ek İş Talepleri
İsim: Zeynep Gül Referans No: 100 (iş imkanı sunmak için tıklayınız)
Merhabalar, Hatay Yıldız Selahattin Muslukoğlu Kız Meslek Lisesinden mezun oldum. 3 yıl boyunca tekstil sektöründe çalıştım. Evde kutu katlama ve paketleme işleri yapabilirim. İş verecek firmalar benimle iletişime geçebilir. Hafta içi 7 hafta sonları da 5 saat rahatlıkla çalışabilirim. Hatay Antakya Açıkdere mahallesinde ikamet ediyorum.

Yorum yapın