Iğdır Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Iğdır Devlet Hastanesi hakkında genel bilgiler. Iğdır Devlet Hastanesi iş olanakları ve kariyer imkanlarından da bahsedilmektedir. Hastane de çalışmak için gerekli olan şartlar ve diğer detaylar anlatılmaktadır.

Iğdır Devlet Hastanesi Hakkında Genel Bilgiler
Hastane 1964’te ilk olarak hizmet sağlamaya başladığı zaman 50 yatağa sahipti. Geçen zaman içinde ihtiyaçların artması ve sağlık hizmetlerinin sunumunda meydana gelen gelişmeler neticesinde bu hastaneye ek bina yapılmasına karar verilmiştir. Neticede yapılan bu bina birlikte toplam olarak 100 yatakla hizmet verilmeye devam edilmiştir. İlerleyen zaman içinde ilçenin il olmasından ötürü 150 yatağa sahip olan bir hastane yapılması noktasında karar alınmıştır. Yapımına 1994’te başlanmasının yanı sıra ancak 2004’te bitmiş ve 22.08.2005 tarihinde hizmet sağlamaya başlamıştır.

1 Ekim 2009’da 75 yatağı olan Iğdır Kadın Doğum-Çocuk Hastanesi ile birleşilmesinin neticesinde hastanenin adı Iğdır Devlet Hastanesi olmuştur. Toplam olarak 220 yatak kapasitesine sahip olan hastane ek ve ana binada hizmet sağlamaktadır. Daha sonrasında 2015’te tekrardan hastane yenilenmiş ve neticede toplamda 250 yatakla hizmet sağlanan bir binaya geçilmiştir. Hastaneye ait olan toplam arazi 59.335,31 metre kare olmasının yanı sıra bunun 42.998 metre karesi oturuma alanı şeklinde düzenlenmiştir.

Vizyon ve Misyon
Hastane kendi sitesi üzerinden vizyonu, “Dürüstlük, liderlik, takım çalışması ve mükemmeliyet uygulamaları odaklı sürekli eğitimle gelişmeyi hedefleyen bölgenin en güvenilir ve tercih edilen hastanesi olmak.” diye ortaya koymuştur. Aynı şekilde hastane misyonunu, “Seçkin kadrosuyla bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip eden hasta, hasta yakını ve çalışan memnuniyetini esas alan uluslararası kalite standartlarında sağlık hizmeti sunmak.” şeklinde ifade etmiştir.

Iğdır Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Kışla Mahallesi. Melekli yolu Üzeri. IĞDIR / MERKEZ
Telefon Numarası; +90 (476) 226 03 03
İletişim & Web Sayfası; https://igdirdh.saglik.gov.tr/TR,107823/iletisim.html

Iğdır Devlet Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Iğdır Devlet Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın