İnternetten Para Kazanma

Instagram Üzerinden Çeşitli İşler Yaparak Para Kazanmak

Hizmet vermeye ilk başladığı günden beri milyonlarca kullanıcı kazanan, kullanıcılarının diğer sosyal medya ortamlarında geçirdikleri süre kadar bu ortamda da zaman geçirdikleri bir sanal sosyal ortamdır.

Sosyal medyalar arasında sürekli şekilde gerçekleşmekte olan yenileşme ve gelişme eğilimi sonucunda Instagram da zaman içerisinde yenilendi ve başlangıçta yalnızca fotoğraf paylaşılabilecek bir ortam iken bu yenilenme ivmesi sayesinde video ve videolu hikaye paylaşılabilen bir ortama dönüştü. Kişilerin gün içerisinde yaptıkları ilginç ve dikkat çekici olayları arkadaşları ve takipçileri ile paylaşmaları için bu sosyal ortamda geçirdikleri zaman artış gösterirken Instagram’ dan etkilenme oranları da doğru orantılı olarak artış gösterdi.

Yüksek sayılarda takipçisi bulunan ve aktif şekilde paylaşımda bulunan, yaptığı paylaşımlar dikkat çeken ve takip edilen Instagram hesaplarının bu sosyal ortamı kullanarak kazanç elde etmeleri mümkün olmaktadır. Instagram aracılığıyla kazanç elde etmek için yapılması gereken ilk iş takipçi sayısının arttırılmasıdır kine kadar çok kişi ile etkileşim içerisinde olunursa aynı oranda kitleyi etkilemek ve bu kişileri yönlendirmek şansına sahip olunacaktır.

Takipçi Kazanmak
Sosyal platformlar aracılığıyla kazanç sağlayacak olan kimselerin yapmaları gereken ilk şey takipçi sayılarını arttırmak olacaktır. Takipçi kazanırken, yapılacak olan paylaşımların içerikleri göz önüne alınmalıdır. Ortak noktası birden fazla olan insanları bir arada tutmak ve yapılacak olan paylaşımla genelini etkilemek daha mümkün olacaktır ve takipçilerin zevklerine uygun paylaşımlarda bulunmak ile aynı zevklere sahip takipçileri bir araya getirmek önem arz etmektedir.

Yeteri kadar takipçiye ulaşılması durumunda kişilerin yapmaları gereken tanıtımını gerçekleştirecek oldukları ürünlerin takipçilerinin ilgi alanlarından olduğunu bilmek ve bu ürünlerin ön izlenim videolarını paylaşmak, takipçilerde merak unsuru uyandırmak olacaktır. Daha sonraki adımda Instagram üzerinden tanıtılan ürün ve hizmetlerden faydalanmış ve memnun kalmış olan kişilerden gelen mesajları, bu kişilerden müsaade alındıktan sonra paylaşılması ve ürünlerin nasıl bir tatmin duygusu sağladığının diğer takipçilere de gösterilmesi gerekecektir.

Instagram Aracılığıyla Ürün Satışı
Takipçi kitlesinin büyük çoğunluğunun hangi aktivitelerle ilgilendiği ve ortak zevkleri, Instagram üzerinden tanıtılacak ve satılacak olan ürünlerin hangi tür ürünler olacağı üzerinde büyük önem taşımaktadır. Kadınların daha çok ağırlıkta olduğu bir takipçi listesine sahip olunması durumunda bu sayfalarda kozmetik ürünlerinin, çanta, ayakkabı ve süs eşyalarının satışı daha kolay gerçekleştirilecektir. Ya da doğa sporları ile ilgilenen ve doğa sporları, kamp fotoğrafları gibi sayfaların takipçisi olan kitlelere pazarlanabilecek ürünler arasında kamp malzemeleri, çadır, uyku tulumu, palet ve benzeri ürünler yer almaktadır.

Satılacak olan ürünlerin kaliteli kameralar ile tanıtıcı videolarının çekilmesi ve sayfalara yüklenmesi takipçilerin dikkatini çekecektir. Aynı zamanda ürünleri kullanmış ve satın almış olan takipçilerin fotoğrafları da (kişilerden müsaade aldıktan sonra) birleştirilerek yeni müşterilerin dikkatini çekmek için kullanılabilecek olan enstrümanlar arasında yer almaktadır.

Affiliate Satışta Bulunarak Kazanç Sağlamak
Yüksek takipçi sayısına ulaşmış olan Instagram hesaplarından affiliate linkler paylaşarak da kazanç sağlanabilmektedir. Affiliate satışı yapılacak olan ürünlerin kısa videolarına ve net fotoğraflarına bağlantıların paylaşıldığı sayfalarda yer verilmesi, kişilerin hangi ürünler için hangi bağlantılara tıklayacak oldukları hakkında fikir verecektir.

Alışverişlerden kazanılacak olan bonuslar ve eğer varsa promosyonlar hakkında da çekilecek olan videoların paylaşılması takipçilerin iştahını arttırabilecektir. Ürünlerin satılmış olduğu ve ürünleri kullanan takipçilerden gelen geri bildirimleri öncelikle bu kişilerden izin aldıktan sonra paylaşmak ve tatmin edici ürünlerin satılmakta olduğunu diğer takipçilere de göstermek sayfa sahiplerinin lehine olacaktır.

Fotoğrafların Satılması ile Kazanç Sağlamak
Uzman derecede fotoğrafçılıkla uğraşan kimseler için geçerli olan bu seçenek ile büyük tutarlarda kazanç sağlanması mümkün olmaktadır. Kaliteli fotoğrafların bile Instagrama yüklenmesi sırasında çözünürlük kaybı yaşadığı bilinmektedir. Paylaşılan bu fotoğrafları büyük bir ilgiyle takip eden bir kitlenin oluşturulması durumunda bu kişiler arasında çekilen fotoğraflardan bazılarını satın almak isteyenler olacaktır. Çekilen bu fotoğrafların, orijinal boyutlarının korunarak yüklenecekleri platformlardan bu fotoğrafları satın almak isteyen kişilere satımı mümkün olacaktır. Uzman derecede fotoğrafçılıkla uğraşan kimseler çoğunlukla Instagram üzerinden bu şekilde gelir elde etmektedirler.

Markalarla Çalışmak
Yüksek miktarlarda takipçi kazandıktan sonra pazarlama şirketleri ile işbirliği içerisine girmenin vakti gelecektir. Pazarlama şirketleri bakımından tatmin edici derecede takipçi sayısı bulunan Instagram sayfaları bu şirketlerden alacakları linkleri paylaşarak linke tıklayarak alışverişte bulunan kişi sayısı kadar kazanç sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu