İnternetten Para Kazanma

İnternet Üzerinden En Basit Para Kazanma Yöntemleri

İnternetten para kazanmak herkes için çok cazip bir yöntem. Başlarda birçok kişiye inanması güç gibi gelse de zaman bize bunun ne kadar da mümkün olabileceğini gösterdi. Başlarda üç beş kişinin yapıp sahip olduğu bir imkan iken şimdilerde bu işten para kazanan sayısız insan var. Ancak bu aşamada genelde bir yargı ise internetten para kazanmanın çok kolay olduğu yönünde. Halbuki durum hiç de öyle değil. İnternetten para kazanmak birçok avantajı yanında getiriyor olabilir. Ancak bu avantajlar kolay olduğu anlamına asla gelmiyor. Tam aksine çok sabırlı olmayı ve bu sabır ile birlikte de düzenli bir çalışmayı gerektiriyor. Bu sayede zaman içerisinde para kazanmak mümkün. Ancak garantisi olmaması gibi negatif yönleri de unutulmamalı. Buna rağmen hem evde geçirdiği zamanı değerlendirmek isteyen çalışmayan bireyler hem de ek iş arayışı içerisinde olanlar için çok cazip olacaktır.

Affiliate Marketing İle Para Kazanma
Son zamanlarda en çok yükselen online kazanç değeri affiliate marketing. İnternetten para kazanma söz konusu olduğunda da ilk önce bu noktadan bahsetmekte fayda var. Peki nedir bu affiliate marketing. Türkçe karşılığı ile söyleyecek olursak bu terim satış ortaklığı olarak değerlendirilebilir. Aslında pratik hayatta da buna benzer uygulamalar bulmak mümkün. En basit hali ile örneklendirerek açıklayalım. Arkadaşınızın üretmekte olduğu ürünler olduğunu ve bunları pazarlamak istediğini varsayalım. Ancak yeteri kadar sosyal çevresi olmadığı için pazarlama konusunda sıkıntı çekiyor olabilir. Bunun yerine siz bu ürünü pazarlayabilirsiniz. Bunun karşılığında ise arkadaşınız sattığınız her ürün için belirli bir komisyon verebilir. Bu durumda hem arkadaşınız kazanç sağlamış olacaktır hem de siz. Müşteri ve satıcıyı bir araya getirmek bu işte esastır. Siz bunu yapan kişi olabilirsiniz. Bu da size komisyon ücretlerinden aldığınız kazanç olarak geri dönecektir.

Affiliate marketing diğer reklam işlerine göre daha mantıklı bir seçim olacaktır. Bu sistemde genel algının aksine ürünü satan kişi ya da alıcı ile bizzat muhatap olmuyorsunuz. Siz sadece pazarlama işinizi yani tanıtımınızı kendi sayfanız üzerine yüklüyorsunuz o kadar. Dilerseniz kendi sayfanızın konularına göre ürünleri tercih edebilirsiniz. Ancak daha fazla kazanmak istiyorsanız çok daha fazlası için yapmanız gereken şey kesinlikle ürüne göre sayfa oluşturmak. Buna niş blog deniyor. Rekabet ortamının olmadığı ürünleri keşfedin ve sadece bu konular üzerine eğilen bir blog açın. Diğerinden çok daha fazla kazanacağınıza emin olabilirsiniz.

Affiliate Marketing hakkında detaylı bilgi için; Tıklayınız

Sosyal Medya Editörlüğü Yaparak Para Kazanma
İnternetten para kazanmak için çok farklı yollar var. Bunlardan bir tanesi de markaların sosyal medya sayfalarını takip etmek. Bu tarz işler yaygın şekilde pratik olarak kullanılıyor olsa da bu tarz bir iş yakalamak kolay değil. Ancak iyi bir marka ya da firma için şans elde ederseniz çok kazançlı bir iş olacaktır. Bunun için yapmanız gereken ilan sitelerini takipte kalmak. Sosyal medya editörlüğü olarak adlandırılan bu işlem hem kolay hem de çok fazla yaratıcılık gerektirmeyen bir iş. Çünkü diğer işlerin aksine markanız, hedef kitleniz ve yapmanız gereken tamamen belli. Daha sonra bu işler peşinde devamlı olarak çalışmanız durumunda kazancınız zaten otomatik olarak size ulaşacaktır.

Makale Yazarlığı Yaparak Para Kazanma
Bir diğer iş önerimiz ise daha az ama garanti olsun diyenler için. Elbette bu işte kesin garantili bir kazanç mümkün değil. Ancak yine de devamlı olmanızı sağlayacak bir iş önerisi olabilir. Bu iş ise makale yazarlığı. İnternette hemen her konuda sayısız makale görüyoruz. Her yerde metinler, bilgiler. Peki ama bu kadar yazıyı kimler yazıyor? Bir kısmını belki gerçekten o sayfa sahibi ya da bilgi sahibi biri yazıyor olabilir. Ancak hatırı sayılır kısmını ise makale yazarları yazıyor. Bu yazarlık işinde internetten elde ettiğiniz bilgileri derleyerek kendi cümleleriniz ile ifade ediyorsunuz. On parmak yazma konusunda iyi olan ve cümle üretme kabiliyeti yüksek kişiler için bu iyi bir alternatif olabilir.

Peki makale yazarlığı işini nereden bulacaksınız? Makale işlerini devam ettirenler ya da internet sitesi sahipleri bu alanda ilanlar vererek yazarlarını aramaktadırlar. Siz de bu alanda devamlı olarak internet üzerinde aktif olmalısınız. Öncelikle ilan sitelerini sıkı takibe almalısınız. Dahası forumlar değerlendirilebilir. Bu konuda yazar arayışı içerisinde olanlar forumlara da ilan bırakabiliyorlar. Ya da buralarda yazar arayabiliyorlar. Siz de şartlarınızı, ne konularda yazabileceğinizi gibi konuları bir konu açarak bu forumlarda paylaşırsanız bu şekilde de iş bulabilirsiniz. Makale yazarlığı işinde düzenli bir gelirinizin olmadığını bilmeniz gerekiyor. Geliriniz düzenli geliyor ancak miktarı sürekli değişken. Ancak güzel olan şey bunun tamamen size bağlı olması. Yani ne kadar çok yazarsanız o kadar çok kazanıyorsunuz. Çalıştığınız kadar kazandığınız için bu sistem birçok kişi için ideal oluyor.

Makale Yazarı Başvurusu ; Detaylar için tıklayınız

Blog Yazarlığı Yaparak Para Kazanma
İnternetten para kazanmanın şimdi de en eski olan yöntemlerinden bir tanesine değinelim. Bu da elbette ki blog yazarlığı. Bloglar bir dönem çok popüler idi. Çeşitli konu ve temalarda blog açarak yazdığınız yazılar görsel ve paylaşımlar sayesinde site içi trafiğinizi artırıyordunuz. Daha sonra ise google ya da çeşitli şekillerde aldığınız reklamları bu alanda değerlendiriyorsunuz. Zaman içerisinde reklamlardan size gelir akışı oluyor. Ancak bunun için öncelikle site trafiğinizi olabildiğince artırmalısınız. Belirli bir miktara ulaştığınızda reklamlar aracılığı ile para kazanmaya başlayabilirsiniz.  Ancak bu başta kısıtlı olabilir. Zaman içerisinde artış gösterecektir.

Blog yazarlığı işi için bundan birkaç sene öncesi daha mantıklı idi. Çünkü o zaman bloglar çok daha popülerdi. Zamanla bu durum değişmeye başladı. Blogların yerini sosyal medya hesapları aldı. Sosyal medya hemen herkes tarafından kullanılmaya başlanınca durum bu şekilde değişiklik gösterdi. Artık bloglar eskisi kadar ziyaretçi almıyor. Hal böyle olunca internetten para kazanacaklar da sosyal medya üzerinden bunun peşine düştü. Ancak benzer bir uygulama sosyal medya hesapları üzerinden de yapılabilir. Bu şekilde de reklam alabilirsiniz ve para kazanabilirsiniz.

Youtuber Olma
Son olarak son popüler olan mecradan bahsedeceğiz. Bu da hepimizin bildiği bir video paylaşım platformu olan youtube. Artık görsel paylaşımlar çok daha popüler bir hal almaya başladı. İnstagramın bu kadar yükselişe geçme sebebi de buna benzer. Video paylaşımı ise bunun en çok ekmeğinin yendiği yer diyebiliriz. Aynı web sitelerinde ya da sosyal ağ reklamlarında olduğu gibi youtube üzerinde paylaşmış olduğunuz videolarda da reklamlar veriliyor. Ve bu şekilde o videoyu yükleyen kişi para kazanıyor. Elbette bir tane video yüklemek anında size kazanç olarak dönmeyecektir. Ancak zaman içerisinde planlı bir çalışma ile devam etmeniz durumunda siz de güzel bir gelir elde edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu