İnternet Üzerinden Yüksek Gelir Elde Etmek İçin Hangi İşleri Yapmak Lazım?

İnsanların neredeyse tamamı, kazanmakta ve elde etmekte oldukları kazançlarından daha fazlasını kazanmayı seve seve kabul edeceklerdir.

Kimi zaman, bu insanlardan bazıları, daha fazla para kazanmak için girişimde bulunurlar fakat bir engelle karşılaşırlar, kısa ya da uzun zaman boyunca bu engelde takılı kalıp işlem yapamaz hale gelirler.

Bunun birincil nedeni, ek gelir kazanmak ya da daha fazla para kazanmak için eyleme geçmeden önce iyi bir eylem planından, yol haritasından yoksun olunmasıdır. İşler başlangıç aşamasında yolunda gidebilir fakat ilerleyen aşamalarda dikkat edilmesi ve izinden ayrılmaması gereken bazı kuralların belirlenmesi, kişilerin başarılarının devamlı olmasını ve gelirlerin sürekli olarak yüksek seviyelerde kalmasını sağlayacaktır. Yazının devamında, daha fazla para kazanmak isteyen kişiler için son derece faydalı olacak bilgiler bulunmaktadır.

Öncelikle İş Fikri Bulmak
Aşırı boyutlarda pozitif olmadan, gerçek etkenler ve gerçek pazar durumları analiz edilerek işe başlanmalıdır. İnsanların geneli, eyleme geçmeden, her şeyin daha iyi olacağını, bir mucizenin gerçekleşmesini beklerler. Biz söyleyelim, bu mucize gerçekleşmeyecek ve bekleyen, eyleme geçmeyen kişiler, daha fazla para kazanmak bir yana, ellerinde olanları geliştirmedikleri ve yenilenmedikleri için belki kazanmakta olduklarını bile yitirebileceklerdir.

Daha fazla para kazanmak için yapılabilecek işlerden birisi freelance olarak faaliyet göstermektir. Serbest meslek olarak dilimize çevrilebilecek olan freelance, kişilerin yetenekleri ve kabiliyetlerine göre seçecek oldukları bir alanda, düzenli işleri dışında ya da yalnızca bu işle uğraşarak aylık 3 bin TL’ ye yakın para kazanmalarını sağlayacaktır. Freelance bir işe başlamadan önce, atmanız gereken en önemli adım, kendinizi analiz etmeniz, yetenekleriniz ve profesyonel olduğunuz alanları listelemenizdir. Bu alanlarda faaliyet göstererek zamanla daha da uzmanlaşacaksınız hem de bu işten zorluk yaşamadan para kazanabileceksiniz.

Ek iş yaparak para kazanmak, insanların zamansal olarak olumlu bakmadıkları işlerdendir. Bahane aslında üstesinden gelinmesi oldukça basit bir fikirdir; zaman kısıtlılığı, işten zamanının olmaması gibi. Bu bahaneler aslında üstesinden kolaylıkla gelinebilecek durumlardır. Başarılı insanların hayatlarına bir göz attığınız zaman, kendi günlerini o kadar verimli şekilde kullandıklarını görürsünüz ki uyku düzenleri, çalışma düzenleri, spor saatleri, sosyal aktiviteleri… Tüm bunlar için gereken zamanı başarılı insanlar kendileri için yaratabilmektedirler. Daha fazla para kazanmak istiyorsanız, çok çalışmaktan yorulmak ya da zaman yetersizliği gibi bahaneleri bırakarak yola koyulmalısınız. Sizi motive etmesi bakımından, ek işinizle elde edeceğiniz geliri ve bu gelirle sürekli olarak ertelediğiniz tatili, arabayı ya da evi aldığınızı düşünün. Böylece hem kendinizi motive etmiş olursunuz hem de işe biran önce başlamış olursunuz.

Başlangıç aşamasında, alışkın olmadığınız ve daha önce gerçekleştirmediğiniz şekilde bir iş icra edeceksiniz. Tanıdık olduğunuz alanlarda çalışsanız bile işi ek iş olarak yapacak olduğunuz için bu size biraz farklı gelebilecektir. Aynı şekilde, ilk zamanlarda işleri yavaş şekilde bitirebilir ya da başarısız olabilirsiniz. Bu süreç yalnızca eliniz işe alışıncaya kadar sürecek olan geçici bir süreçtir ve daha çok pratik yapmalı, freelance işinize dört elle sarılmalısınız.

Sahte Vaatlerden Sakının
İnternet üzerinde gezinirken sıklıkla karşı karşıya gelebilecek olduğunuz, gerçek olması imkansız olacak kadar iyi ve kazançlı iş teklifleri, hiçbir emek ve zaman harcamadan para kazanılacağını söyleyen reklamlar ve benzeri iletilerle zaman öldürmeyin. Bu işler denildiği kadar verimli ve kazançlı olsaydı bu işlerle uğraşan kişiler, işlerini kimseyle paylaşmak istemez ve kimseye duyurmazlardır. Astronomik rakamlarda para kazanmak için aynı oranda emek ve zaman harcamak gerektiğini unutmayın. Bu tarz akıl çelici iş teklifleri, ne kadar yalan dolan olsa bile insanların akıllarında bir yer etmektedirler fakat bu, yalnızca bir zaman kaybıdır ve gerçekten para kazanmaya başlamak için insanları oyalama işleminden başka bir şey değildir.

Freelancer olarak işe başlamak, ek gelir kazanmak için ve hatta bu işte uzmanlaştığınız zaman ek işinizden bile daha fazla para kazanmanızın mümkün olmasını sağlayacaktır. Yazının devamında, Freelancer olarak çalışmak ve hangi stratejilerin izlenmesi ile ilgili bilgiler aktarılmaktadır.

Freelancer Olarak Çalışmak
Finansal anlamda daha iyi bir duruma sahip olmak ve daha fazla para kazanmak isteyen kişiler, yazının devamında verilecek olan bilgilerden son derece yüksek fayda göreceklerdir. Fakat hiç emek harcamadan binlerce TL para kazanmak isteyen kişiler, yazının devamında aradıklarını bulamayacaklardır. Freelancer olarak çalışırken de ortaya koyulan bir emek ve harcanan bir zaman, enerji vardır. Tüm bu bileşenler bir araya geldiği zaman çok güzel sonuçlar ortaya çıkacaktır.

Yeni bir işe başlarken yaşanan sorunlar, Freelancer olarak çalışırken de çoğunun karşısına dikiliyor. İşe başlama konusunda herhangi bir fikrin olmaması ve gerçekleştirmek, uygulamak için çok fazla fikrin olması. Bu ikisi, birbirinin zıttı olsalar da işe koyulmak ve kazanç sağlamaya başlamak için aynı oranda zararlı durumlardır.

İşe başlayan kişiler, genel olarak kendilerinin çok parası olmadığı ve çok fazla lükse harcamada bulunmadıkları için, diğer insanların da aynı tutumu sergileyeceklerini düşünürler. Fakat, spor salonlarına zayıflamak için giden, organik tarım ürünlerine normal ürünlerden kat kat daha fazla para ödeyen, normal bir gözün yoğun anlamlar yakalayamayacak olduğu yağlı boya tablolara binlerce TL para veren kişiler gibi milyonlarca kişi, hizmet ve değer satın almak için dışarıda, marketlerde ve AVM’ lerde dolaşmaktadır. Bu kişilerin satın alacak ve faydalanacak oldukları alanların tespit edilmesi yapılacak olan ilk adımlardandır.

İş fikrinin olmamasıyla aynı oranda kötü olan çok fazla fikre sahip olmak, insanların harekete geçmeleri ve enerjilerini, zamanlarını bir alana yoğunlaştırmaları için önlerinde dikilen en büyük düşmanlarıdır. Birden fazla fikir içerisinden en iyisini seçmek için günlerin harcanmaması gerekmektedir. Fikir üretiminde bulunmak kadar üretilen fikirlerin uygulamaya konması ve en uygununun seçilmesi, işten para kazanmak için yapılması gereken en önemli şeydir.

Freelancer İş Fikirleri Nasıl Oluşturulmalı?
Freelancer olarak çalışacak olan kişiler, yapabilecek oldukları onlarca Freelance iş içerisinden aşağıda sıralanacak olan 4 ana maddeyi sağlamaları gerekmektedir. Bu 4 madde kişiler tarafından sağlanabiliyor ve gerçekleştirilebiliyor ise bu freelance işte başarı yakalanabilecek demektir.

Freelancer olarak çalışmak istediğiniz işin, kendi kişilik yapınıza ve yeteneklerinize uygun olması gerekebilir. Öncelikli olarak kendinizin zayıf ve güçlü yönlerinizi bulmanız bu aşama için daha sağlıklı olacaktır. Değerlendirme yaparken ne kadar gerçekçi davranırsanız o kadar iyi sonuçlar alacaksınız. Zayıf yönlerinizi dürüst ve açık bir şekilde ortaya koyarak bu aşamaya başlayın. Daha sonra bu zamana kadar almış olduğunuz eğitimler ve ilgi alanlarınızı sıralayın. Tüm bu listeleme işlemleri sonrasında yapabilecek odluğunuz işler kendiliğinden ortaya çıkmaya başlayacaktır.

Belki programlama üzerinde yeteneklisiniz ve bu alana bir ilginiz var, belki iyi bir fotoğraf makineniz var ve fotoğraf çekmekten son derece hoşlanıyorsunuz ya da yabancı bir dil biliyor olabilirsiniz. Tüm bu yeteneklerinizi bir araya getirip sıraladığınız zaman hangi alanda zorlanmadan, kendi yetenekleriniz dahilinde çalışabilecek olduğunuzu görebilirsiniz. Bu işlerden biriyle uğraşırken, sıkılmadan ve zevk alarak çalışırsınız.

Uygulamaya koyacak olduğunuz freelance işiniz için çevrenizde talep olup olmadığını kontrol etmeniz gerekebilecektir. İşinizi son derece iyi yapsanız bile çevrenizde sizden hizmet satın alacak kişilerin yokluğu, bu işten para kazanmanızı zorlaştırabilir. Hizmet verecek olduğunuz kişilerin, sizin ürettiğiniz hizmete karşılık ödeme yapma gücüne sahip olmaları gerekmektedir.

Hedef kitlesinin iyi belirlenmesi de freelancer olarak para kazanmayı hedefleyen kişiler, sizler için son derece önemlidir. İnternet sayfası tasarımı bakımından yetenekli olabilirsiniz fakat bu yeteneğinizi küçük ve yerel işletmeler için kullanmaya çalışırsanız para kazanamayabilirsiniz.

Bunun tersine, gitar çalmayı biliyorsanız ya da gerçekten çok iyi bir yağlı boya becerisine ve bilgi birikimine sahipseniz, bu alanda eğitim almak isteyen kişilere eğitim verebilirsiniz. Kendinizin ve hizmetinizin reklamını yaptığınız zaman müşterileriniz, öğrencileriniz size ulaşacaktır. İlerleyen zamanlar için düşünmeniz gerekecek olan tek şey, daha büyük bir salonu nereden bulabilecek olduğunuzdur.

Yazının başından sonuna kadar aktarılmakta olan adımlar izlenerek başarılı bir freelancer olarak çalışılabilecektir. Ek gelir kazanma yolu olarak freelancerlık tercih edildiği gibi parasını yalnızca freelancer olarak kazanan insanlar da vardır. Siz de bu kişilerden biri olabilir ve düzenli olarak çalışıp, emeğinizi verdiğiniz taktirde aylık binlerce lira ek gelir elde edebilirsiniz.

Bu Konuları Da Okuyabilirsiniz
Fark yaratan iş fikirleri: https://www.isvepara.net/yeni-ve-fark-yaratan-is-fikirleri/
Basit ve yaratıcı fikirler: https://www.isvepara.net/basit-ve-yaratici-ek-gelir-elde-etme-para-kazanma-yollari/
Ayakkabı ve çanta aksesuarları yapmak: https://www.isvepara.net/ayakkabi-ve-canta-aksesuarlari-yaparak-para-kazanmak/
Avon ürünleri satmak: https://www.isvepara.net/avon-urunleri-satarak-para-kazanmak-avon-temsilcisi-olmak/
Teknolojik iş fikirleri: https://www.isvepara.net/2018-yilinda-para-kazandiracak-teknolojik-is-fikirleri/
Google Adsense ile gelir elde etmek: https://www.isvepara.net/google-adsense-ile-para-kazanmak-mumkun-mu/

Yorum yapın