İş ve Para Dünyası
İnternetten Ne Satabilirim?
Yazar: - 12 Mart 2019
236
0
İnternetten Ne Satabilirim?

İnternetten el emeği ürünlerin satışı nasıl yapılmalı? İnternetten ne satabilirim gibi sorulara cevap verdik. Bu makalemizde evde el emeği üretmiş olduğunuz ya da anlaşmalı olarak almış olduğunuz ürünleri internet üzerinden nasıl ve ne şekilde satmanız gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz.

El Emeği Ürünler: El yapımı ürünlere olan ilginizi daha da profesyonel bir adıma taşıyarak bu işten güzel paralar kazanabilirsiniz. El becerilerinizi yalnızca estetik ürünler ortaya koymak için değil, aynı zamanda güzel paralar kazanmak için de kullanabilirsiniz.

El Emeği Ürünlerin Satışı
Birçok kişi, seri üretim malzemelerinin herkes tarafından kolaylıkla bulunması ve herkeste olmasından dolayı yakınmaktadır. Bu durumu kendi avantajınıza çevirmeniz oldukça kolaydır. El yapımı ürünleriniz yalnızca sizin tarafınızdan sınırlı sayıda üretilecek olduğu için seri üretim mallardan daha değerli olacaktır ve bahsettiğimiz bu insanlar da sizin üretmekte olduğunuz ürünlerden tüketmek için sıraya geçeceklerdir. Yazının devamını da okuyarak, bu işten nasıl para kazanabileceğiniz hakkında daha detaylı bilgi ve birikime sahip olabilirsiniz.

İnternetten Ne Satabilirim?
# Ahşap Boyama
# Takı Tasarımı
# Bez Bebek Yapımı
# Şeker Hamurundan Pasta Yapımı
# Nikah Şekeri Yapımı
# Kokulu Taş
# Kapı Süsleri
# Örgü ve Tığ İşleri
# Özel Tasarım Mum
# Organik Ürünler

Evde Yapılıp Satılacak Şeyler

Evde Yapılıp Satılacak Şeyler

Evde Yapılıp Satılacak Şeyler: Ben fikir oluşması açısından sizlere aklımdakileri yazdım. Siz de kendi özgün fikirlerinizi oluşturabilirsiniz. Özellikle yabancı blog sitelerinden çok özgün fikirler bulabilirsiniz. Örneğin üst kısımdaki ahşap boyama süsünü yapabiliyorsanız, bu size gelir sağlayacaktır.

İnstagram Üzerinde En Çok Satılan Ürünler
# Elbise Satışı
# Takı & Aksesuar Satışı
# Ayakkabı Satışı
# Cep Telefonu Kapağı Satışı
# T-Shirt Satışı

El Yapımı Ürünler İle Nasıl Para Kazanılır?
Her işte olduğu gibi el yapımı ürünlerin satımına başlanmadan önce düşünülmesi ve planlanması gereken bazı durumlar mevcuttur. Bunların başında, hangi el işi ürünleri üreteceğinizdir.

Şu Soruyu Kendinize Sorun: İnternetten Ne Satabilirim?
Birçok alanda eliniz yetenekli olabilir fakat bu alanlar içerisinden gerçekten kar elde edebilecek olduğunuz ve uzun süre devam edebileceğinize inandığınız bir işi seçmeniz gerekecektir. Planlama aşaması, evlerin planına benzer ve sağlam bir evde gerekli olduğu gibi, uzun süre devam ettirilebilecek olan ve aynı zamanda para kazanılabilecek olan bir iş için de iş planı hazırlanması oldukça gereklidir.

Lüks Ürün mü Yoksa Günlük Kullanılan Ürünler mi?
Üretebilecek olduğunuz ürünler arasında heykeller, vazolar, tablolar, süs eşyaları gibi lüks ve sergilenmeye yönelik olan ürünler olduğu gibi günlük kullanım amacıyla kilim, tepsi, ahşap ev aletleri gibi ürünleri de üretebilirsiniz. İnsanların satın almaktan ve evlerinde sergilemekten mutluluk duyacak oldukları ürünleri hazırlamanız ve pazarlamanız, bu alandan iyi paralar kazanmanız için sizin altın anahtarınız olacaktır.

Estetik anlamda ürünler ortaya koyabilecek olduğunuz gibi günlük kullanım için tasarlanacak olan ürünler de üretebilirsiniz. Bu size ve çevrenizde bulunan potansiyel müşterilerin tercihine kalmıştır.

Ürün ve Hammadde Temini
Ürün ve hammadde akışını planlamalısınız. Bazı ürünler ortaya koymak için doğal olarak kullanacak olduğunuz bir takım malzeme ve yardımcı malzeme bulunacaktır. Bu malzemelere sahip olup olmadığınızı ya da daha başka hangi malzemelerden faydalanıp faydalanamayacağınızı gözden geçirin.

Her işe başlarken olduğu gibi, mal ve malzeme alımı sırasında birtakım masraflarla karşı karşıya geleceksiniz. Yine de aşırı boyutlarda harcama yapmaktan kaçının ve elinizdekilerle üretebilecek olduğunuz ürünleri üretin ve ilk aşamada bu ürünleri satmaya çalışın.

Satın alacak olduğunuz ham maddelerin ve malzemelerin fiyatlarını bir liste halinde tutun. Hammadde temin edebilecek olduğunuz alanlar arasında uygun fiyatta ve aynı zamanda kaliteli malzemeleri bulabilecek olduğunuz alanlara yönelin.

Uygun Fiyatları Bulmalısınız: Üretim için gerekli olan malzemeleri temin etmek için internet üzerinden bir araştırma yapabilirsiniz ve internet üzerinde daha uygun fiyatlarda olan ürünleri bulabilirsiniz. Yüksek tutarda olan alışverişleriniz için internet siteleri ve reel mağazalar için elinize pazarlık kozu geçecektir. Bu kozu kullanın.

Ürün Stoğu: Aynı zamanda, elinizde, satışa başladığınız sırada bulunması gereken bir takım ürün olmalıdır. Bu ürünler, satışa başladığınız zaman kısa süre içerisinde tükenebileceği için elinizde yedekte bulundurduğunuz ürünlerin olduğuna dikkat edin fakat bu ürünlerin miktarını fazla abartmamakta fayda olacaktır. Özellikle de üretmekte olduğunuz ürünlerin kullanım tarihleri kısa ise.

Evde Yapılıp Satılacak Ürünleri Kim Alacak?
Ürünlerinizi üretmek ve hammadde temin etme konusundaki sorunların cevaplarını buldunuz ve ürün ortaya koymaya başladınız. Bu ürünlerin satışı konusunda da bir plana ihtiyacınız olmaktadır.

Ürünlerinizi yalnızca yakın çevrenize, komşularınıza, arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza mı satacaksınız ya da bu ürünleri daha geniş kitlelere mi ulaştıracaktınız? Bu soruların cevabını rasyonel bir şekilde bulduktan sonra ürünlerinizi satmak için büyük bir adım atmış olacaksınız.

Ürünlerin kutulanması ve ambalajlanması: Ürünlerinizin nasıl satılacağı da önemlidir; ürünleriniz herhangi bir koruma kutusu içinde mi, hediye paketinde mi yoksa açık olarak mı satılacak. Bu soruların cevabını kısa sürede bulmaya çalışın çünkü ambalaj, koruma kutusu gibi malzemeler de sizin gider kalemleriniz arasında bulunacaktır.


Bu unsurlar size başlangıç aşamasında gider olarak yansısa bile tüketicilerin dikkatini çekecek olan sıra dışı tasarımlarda kutular ve paketler kullanmak sizin lehinize olabilecektir.

Reklam ve pazarlama: Ürünlerinizi satın almak isteyecek olan insanlara ulaşmaya çalışın. Bu, kendi sosyal medya profillerinizi kullanarak gerçekleştirilebilecek bir iş de olabilir, aynı zamanda bir mağaza ya da esnaf ile anlaşarak ürünlerinizi buraya bırakarak da olabilir.

Ürünlerinizi, anlaşacak olduğunuz reel bir mağazaya bırakmanız halinde zamandan tasarruf sağlarsınız; müşteri bulmak ve pazarlama yapmak için enerji ve zaman harcamanız gerekmez, bu dükkanların zaten bir müşteri kitlesi vardır ve dükkana gelen kişiler, sizin ürünlerinizi de görecek ve satın alacaklardır.

Komisyon Giderleri: Fakat, ürünlerinizi reel dükkanlara bırakmanız durumunda kazanacak olduğunuz paranın bir miktarı dükkan sahibine gidecektir. Bu durumu kabul ediyorsanız sürümden kazanabilir ve uzun dönemde büyük paralar kazanabilirsiniz.

El Emeği Satış Siteleri

El Emeği Satış Siteleri

El Emeği Satış Siteleri: Letgo
Akıllı cihazlardan ulaşılabilecek birçok ürün satış programı bulunmaktadır. En basit olarak Letgo, ikinci el ürünler ve diğer sıfır ürünlerin, kullanıcıların konumlarına göre satışına ve pazarlanmasına olanak veren bir uygulamadır. Bu gibi uygulamaları kullanarak da insanlara ulaşabilir ve elinizdeki ürünleri satabilirsiniz.

El Emeği Satış Siteleri: Gittigidiyor.com & Sanalpazar & N11
Ürünlerinizi Gittigidiyor.com üzerinden %5 ile %10 komisyon ödeyerek satabilirsiniz. Gittigidiyor.com sitesine koyacağınız ürünler, potansiyel müşteriler tarafından kredi kartı ile alınacaktır ve belli bir komisyon kesildikten sonra ürünlerin ödemesi hesabınıza geçecektir. N11 ve Sanalpazar.com’da tıpkı Gittigidiyor.com gibi size ürettiğiniz ürünleri satma imkanı sunar.

El Emeği Satış Siteleri: Facebook.com
Sosyal medya olarak kullandığımız Facebook’ta birçok satış grubu ve sayfası vardır. Bu grupları bularak el emeği ürünlerinizi rahatlıkla satabilirsiniz. Buradan yapacağınız satışlarda ödeme ve ürün göndermede bir takım sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu karşıdaki kişiyle nasıl anlaşacağınıza kalmıştır.

El Emeği Satış Siteleri: Instagram.com
Tıpkı Facebook gibi Instagram üzerinden de el emeği ürettiğiniz ürünleri satabilirsiniz. Satacağınız ürünleri karşıdaki kişiyle anlaşarak önce ödeme sonra ürün ya da kapıda ödeme sistemiyle satabilirsiniz.

Dilerseniz “Instagram üzerinden çeşitli işler yaparak para kazanma” isimli makalemizi de inceleyebilirsiniz.

El Emeği Satış Siteleri: Sahibinden.com
Sahibinden.com’da ilan açarak el emeği ürünlerinizi satabilirsiniz. Bu sitede de ürünü ekledikten sonra, potansiyel alıcılar ürün ödemesini yapacak ve siz de ürünü gönderip belli bir komisyon karşılığında satışı tamamlayacaksınız. Dilerseniz karşıdaki kişiyle direk kendi hesabınıza ödeme şeklinde de ürün satabilirsiniz. Bu size kalmış.

Kartvizitler Hazırlayın: Satış oranlarınızın artmasını sağlayacak ve insanların sizi daha kolay hatırlamalarını ve size daha kolay ulaşmalarını sağlayacak, kendi adınıza ve ürünlerinizin isimlerine yer verecek olduğunuz kartvizitler hazırlayabilirsiniz. Kartvizitleriniz üzerinde telefon numaranız, mail adresiniz gibi iletişim bilgileriniz ve ürünleriniz hakkında kısa bilgiler bulunabilir.

Ürünlerin Taşınması ve Müşteriye Ulaştırılması: Ürünlerinizin satışından sonra ya da satışın gerçekleştirilecek olduğu dükkana ulaştırılması sırasında taşımanın kim tarafından üstleneceğini belirleyin. Müşterilerinizin ve sizin kafanızda herhangi bir soru işareti kalmasın. Bu masrafları eğer siz karşılayacaksanız bu işin altından nasıl kalkacağınızı kısa süre içinde belirleyin.

Kullanmakta olduğunuz bir ticari araç varsa bu iş için fazla dertlenmenize gerek bulunmamaktadır fakat bu şekilde bir taşıtınızın olmaması halinde, taşıma görevini üstlenecek olan biriyle uzun süreli bir anlaşma yapabilirsiniz.

Kargo Firmalarıyla Anlaşın
Eğer ürünleri internet üzerinden satıyorsanız ekstradan kargo maliyeti olacaktır. Bunun için kargo firmalarıyla anlaşma yapmanız gerekmektedir.

Üretim Sıklığı: Ürettiğiniz ürünlere göre farklılık göstermekle birlikte, ne sıklıkla ürün ortaya koyacağınızı belirleyin. İsterseniz yalnızca tatil günlerinizde, hafta sonlarında ve kendinizi iyi hissettiğiniz, mesai sonrası saatlerde üretim faaliyetlerinde bulunabilecek olduğunuz gibi yalnızca sipariş üzerine ya da her gün düzenli olarak da çalışabilirsiniz.

El Yapımı Ürünler Üretirken İzleyeceğiniz Yol
El yapımı ürünler satarak ek gelir olarak para kazanılabilecek olduğu gibi bu iş, sürekli olarak devam ettirilebilecek ve son derece karlı bir iş haline de gelebilir. Üretilecek olan ürünlerin kalitesinden ve kullandığınız malzemelerin kalitesinden ödün vermeyin.

Müşterilerinizi bir kere hayal kırıklığına uğrattığınız zaman bir daha sizin ürünlerinizi kullanmak ve satın almak istemeyeceklerdir. Ürünlerin üretimi sırasında kendinize çok yüklenmeyin, enerjinizin bir kısmını kendi özel hayatınız ve sevdikleriniz için saklayın, sürekli olarak çalışarak kısa süre içerisinde güçten düşebilirsiniz, sağlığınıza dikkat edin. İyi çalışmalar ve bol kazançlar dileriz.

Konuyla Alakalı Tavsiye Edeceğimiz Diğer Makaleler
# Ev hanımları için iş fikri: Ayna dekorasyonu isimli makale de ayna dekorasyonu yaparak para kazanmanın püf noktalarını anlattık.
# El emeği göz nuru örgü modelleriyle ek gelir elde edin isimli konu da el emeği ürünlerin satışı anlatılmaktadır.

Facebook Grubu; Güncel iş ilanları, ek işler hakkında bilgiler, iş dünyası hakkında çeşitli ipuçları, iş fikirleri, para kazanma ve tüm sorularınız için Facebook grubumuza başvuru yapabilirsiniz; https://www.facebook.com/groups/grup
Twitter'de Takip Edin;

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ