İnternetten Sermayesiz Hızlı ve Etkili Para Kazanmanın Yolları

Ortaya sermaye koymaksızın, bireysel yeteneklerle ve becerilerle kazanç sağlanabilecek alanlar, kişilerin bu alanlarda yeterli seviyede bilgi seviyesine sahip olmaları ve ürün ve hizmetlerini pazarlayabilmeleri durumunda kendilerine kazanç sağlayacaktır.

Altyapı çalışmalarının genişlemesi ve gelişmesi sonucunda internete erişimi olan kişilerin sayısında tatmin edici düzeyde bir artış yaşanmıştır ve bu kişilerden bazıları da günlerinin büyük bir bölümünü internet ortamında geçirmektedirler.

Bu kişilerin yeterli seviyede etkilenmesi durumunda internet ortamından da gelir elde edilmesi mümkün olacaktır. İnternet ortamında, insanların ihtiyaçlarına yönelik olarak fikirlerini ve becerilerini pazarlayan binlerce kişi tatmin edici gelirler elde etmektedirler. Yazının devamında internet üzerinden yapılabilecek ve sermaye gerektirmeyen işlemler ve bu işlemler ile nasıl para kazanılabilecek olduğu aktarılacaktır.

Udemy İle Uzaktan Ders Verme
Uzaktan eğitim platformu olan Udemy ile ders verenler ve ders alanlar bir araya gelmekte, Udemy bu işe aracılık etmektedir. Eğitmenlerin verdikleri eğitimler tüm dünyadan milyonlarca kişi tarafından izlenmektedir ve yine dünya çapında binlerce eğitmen Udemy aracılığıyla öğrencilerine ulaşmaktadırlar. Platformda verilen eğitimlerin popüler olanlarından bahsetmek gerekirse programlama, yazılım kurma, IOS ve Androin uygulamaları geliştirme, 3D modelleme, beyaz hackerlik, pazarlama teknikleri, dil eğitimleri, fotoğrafçılık ve müzik üzerine çeşitli eğitimler verilmektedir. Verilen eğitimler ücretlendirilebilecek olduğu gibi platform üzerinde ücretsiz eğitimlere erişmek de mümkün olacaktır.

Ders verme ve eğitme konusunda özgüvenli olan kimselerin derslerini kayıt altına almaları için gerken kalitede ekipmanları temin etmeleri gerekmektedir. Videoların kaliteli şekilde kayıt altına alınması, ders setlerinin satılmasında ve puanlamasında büyük önem taşımaktadır. Aynı zamanda belirli bir öğrenci kitlesi oluşturmak amacı ile sisteme yeni kayıt olan eğitmenler, ücretsiz eğitim vererek bir dinleyici ve öğrenci kitlesi oluşturabilirler. Devam eden süre içerisinde tatmin edici bir hedef kitle yakalandıktan sonra eğitimler ücretlendirilmeye başlanabilir. Udemy sayesinde fikirlerin ve bilginin pazarlanması ve bunlar üzerinden gelir elde edilmesi mümkün olmaktadır.

Dünya çapında popüleritesi olan platformda her ülkeden katılımcı ile karşılaşmak mümkün olmaktadır. Verilecek derslerin dilleri genellikle İngilizce olmakla birlikte Türkçe dersler de verilebilmektedir. İngilizce konusunda sorunu olanlar ya da ders verebilecek seviyede olmayan kimseler için bu seçenek oldukça çekici gelecektir. Zaten sitenin kurucuları da iki Türk girişimcidir ve sitelerini gereken fonu sağladıktan sonra 2009 yılında kurmuşlardır. O zamandan bu yana Udemy, eğitim videolarının sisteme yüklenmesi ve dünyanın dört bir yanına dağıtılması görevini devam ettirmektedir. Eğitmenlerin yükledikleri videoların her bir satışı için Udemy kendi payına düşen kısmı almakta ve geriye kalan, eğitmenlerin alacak oldukları kısımlar da kişilerin hesaplarına aktarılmaktadır.

Sosyal Medya Hesapları Aracılığıyla Kazanç Sağlamak
Günümüzde herkesin en azından bir sosyal medya ortamında hesabının bulunduğunu ve bu hesapların gün içerisinde en azından 5 kere kontrol edildiğini hesaba katarsak bu ortamların reklamcılık için ne kadar uygun alanlar olduğu herkesin aklına gelecektir. Arkadaş, takipçi sayısı çok olan ve geri bildirim almasında sorun yaşanmayan hesapların varlığı durumunda bu hesaplarda yapılacak olan reklamlardan tatmin edici düzeylerde gelir elde edilebilecektir. Facebook, Instagram, Twitter ve benzeri gibi sosyal medya ortamlarında takipçi sayısı fazla olan hesaplar, alınacak olan reklamların yayınlanması ile kazanç sağlanabilecek ortamlar haline gelecektir.

Mobil Uygulamalar Aracılığıyla Kazanç Sağlamak
İlerleyen teknolojiler, ulaşılabilirlik ve kullanışlılık bakımından çok daha çekici hale gelen akıllı telefonların neredeyse herkesin kullanır olmasını sağlamaktadır. Herkesin IOS ya da Android tabanlı cihazlara sahip olmaları , kişilerin bu cihazlarda profesyonel anlamda işlemlerini görmeleri, oyun oynamaları, alışveriş yapmaları, haber okumaları gibi olanaklara erişmelerini sağlamaktadır. Cihazlar karşısında uzun vakit geçiren kişilerin kullandıkları uygulamaların tasarlanması ve bu uygulamaların satılması ya da uygulamaların ücretsiz olarak sunulması ile uygulama için reklamcılık faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile gelir elde edilmesi mümkün olacaktır. Bir sermayeye gerek kalmadan yapılabilecek, bilginin ve yeteneğin pazarlanabilecek olduğu işlerden biri de Mobil uygulamalar üretmektir.

Blog ve Web Siteleri Aracılığıyla Kazanç Sağlamak
Ücretsiz olarak oluşturulabilecek olan blog hizmetlerinden faydalanmak ya da kişilerin kendilerinin oluşturacak oldukları web siteleri ile kaliteli yayınlarda bulunmaları, takip edilme oranı yüksek paylaşımlarda bulunmaları durumunda sitenin ziyaret edilme sayısı artacaktır. Ziyaret edilme sayısı yüksek olan internet sayfaları ödeme oranı yüksek reklamlar alabildikleri gibi kurumsal olarak Google reklamlarını bile alabilecekledir.

Mail Aracılığıyla Para Kazanmak
Kişilerin internet üzerinde hizmet vermekte olan ve firmaların reklamlarının yönlendirilmesi esasına göre çalışmakta olan sitelere üye olmaları durumunda bu sitelerden kendilerine çeşitli içerikler gönderilecektir. Gönderilen içeriklerin görüntülenmesi başına belirli oranlarda kazanç elde edilecektir. İnternet başında fazla bir emek gerektirmeden gerçekleştirilebilecek olan işlerden biri de mail okuyarak kazanç sağlamaktır. Sitelerin bazıları ayda bir ödeme yaparlarken bazıları belirli kotalara erişmiş olan kullanıcılarına direkt olarak ödeme geçmektedirler. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken şey, üye olunacak olan sitelerin güvenilirliklerinin iyice araştırılmasıdır. Kesinlikle güvenilir izlenimine varılan sitelerle çalışılmalıdır.

Makale Yazarak Para Kazanmak
İnternet aracılığıyla, kişilerin fikirleri ve retorikleri ile gelir elde edebilecek oldukları alanlardan biri de makale yazarlığıdır. Blog sahipleri, içerik yönünden sorun yaşadıkları konularda diğer yöntemlerle içerik elde etmeye giderler. Konuda yeterli bilgi düzeyine sahibi olan kişilerin hazırladıkları yazılar bloglarda ve diğer ortamlarda yayımlanabilmektedir. İnternet üzerinde bu konu için hizmet vermekte olan kurumsal siteler mevcuttur ve bu sitelere üye olan yazarlar, sitede ihtiyaç duyulan başlıklar hakkında ve bu başlıklardan kendi ilgi alanları dahilinde olan alanlarda yazılar ve içerikler üretebilmekte, ürettikleri bu içerikleri sisteme yükleyebilmektedirler. Ödemeleri de aylık olarak belirli limitlere ulaşıldığı zaman sistem tarafından sistemdeki kayıtlı olan banka hesaplarına aktarılmaktadır.

Youtube Videoları Hazırlamak
İnternet üzerinden para kazanılabilecek olan yöntemlerden biri de herkesin bildiği ve son derece popüler olan video paylaşma ve görüntüleme aracı olan Youtube’ dır. Youtube üzerinden kazanç elde etmek için gereken ilk şey bir Google hesabının bulunmasıdır. Google ile oturum aşma işlemi yapılacak olan ilk işlemdir. Daha sonrasında kişilerin uzman oldukları alanda; fotoğrafçılık, müzik, makyaj, yemek, dil eğitimi, kampçılık gibi birçok konuda eğitim videoları hazırlamaları ve bu videoları paylaşmaları mümkün olmaktadır. Kaliteli bir şekilde hazırlanmış videolar izleyicilerin ve konuyla alakalı olarak arama yapan kişilerin dikkatini çekecektir ve izleme sayısı arttıkça videolara reklam ekleme şansı doğacaktır. Videolardan gelir elde edilmesi, videoların izlenme sayısına bağlıdır.

Youtube üzerinden programcılık, İngilizce, Rusça, kampçılık, makyaj, fotoğrafçılık, yemek tarifi, araba tamiri gibi devam ettirilebilecek olan bir çok alanda video çekerek yayınlamak mümkün olmaktadır. Buradaki bağlantıların çeşitli sitelerde paylaşılması ve mesaj olarak iletilmesi videoların izlenme sayısını arttıracak olup reklam alma şansını ve reklamlardan gelen gelirin de artmasını sağlayacaktır.

Yorum yapın