İş ve Para Dünyası
Isparta Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Yazar: - 28 Ocak 2019
187
0
Isparta Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Isparta Devlet Hastanesi iş imkanları hakkında bilgiler. Hastane hakkında genel bilgiler ve tarihçesi. Devlet hastanelerinde çalışmak için gerekli olan şartlar.

Isparta Devlet Hastanesi Hakkında Bilgiler
Isparta Devlet Hastanesi adıyla geçse de şimdiki hastane Kamu Özel Ortaklı Modeliyle yapılmış bir şehir hastanesidir. Bu hastaneler bir tarafında Sağlık Bakanlığı’nın olduğu diğer yanda da bir özel şirketin sözleşme yapması sonucunda hizmet sağlamaya başlamaktadır. Isparta Şehir Hastanesi adına Akfen Holding özel şirket olarak geçmektedir. Sözleşmede yer alan zaman süresi içinde özel şirket hastanenin yapımını gerçekleştirmiştir. Neticede Sağlık Bakanlığı bu hizmetin ilerleyen zamanlar için kiracısı olmuştur. Hastanede şu anda mevcut olan 780 yatak olmakla birlikte aynı zamanda Türkiye’de yer alan hastaneler içinde ilk defa deprem izalatörüne sahip olması özelliğiyle de öne çıkmaktadır.

Şehirde yer alan diğer hastanelerin hepsinin şehir hastanesi binasına taşınması 18 Mart 2017’dir. Hizmete başlanmasıysa 20 Mart 2017 olarak geçmektedir. Şehir hastanelerinin özellikleri gereği oldukça devasa kompleksler olduğu da diğer bir gerçektir. Özellikle de kaliteli ve modern bir hizmet sağlanması bakımından şehir hastanelerinin yapımı diğer bir çok ilde devam etmektedir. Hastane’de 167 poliklinik, 161 yoğun bakım ünitesi yatak sayısı, 20 ameliyathane, 14 SDL odası halka sağlık hizmeti sunmaktadır. Otoparkın kapasitesiyse 2022 araçtır  (1607 Kapalı – 415 Açık). Hastane girişinden başlamak koşuluyla yaşlı ve engelli olan kişilere yönelik akülü golf arabalarıyla hizmet sağlanmaktadır.


Hastane oldukça büyük olmasında ötürü gerekli yönlendirmeler için resepsiyon hizmetlerine de ağırlık verilmektedir. Bekleme salonlarına değin oldukça ferah ve iç açıcı bir düzenleme yapılmasına önem verilmiştir. Hastanede kantinler 4 tanedir. Bunların yanı sıra mobil kantin hizmeti de bulunmaktadır. Hastane bünyesinde oldukça farklı hizmetlerin bir arada sağlandığı da diğer bir gerçektir. Şehir hastaneleri sağlık sistemimiz adına oldukça yeni oluşumlar olması nedeniyle artı ve eksi yönlerinden ziyade şu an varsayımlar üzerinden konuşulması doğru olmayacaktır. Öte yandan şehir hastaneleri birçok alanı içinde barındırması nedeniyle hastaların her türlü gereksinimi görmeyi amaç edinen komplekslerdir. Bu özelliklerinden ötürü hastanelerin halk tarafından olumlu karşılanması da kaçınılmaz olmaktadır.

Misyon ve Vizyon
Hastane kendi sitesinde misyonunu; “Bilimsel ve çağdaş yönetim anlayışıyla, hasta ve çalışan haklarını koruyarak, kesintisiz, etkin ve ölçülebilir sağlık hizmeti sunabilmektir.” sözleriyle dile getirmiştir. Aynı şekilde hastane vizyonunuysa; “Sağlık hizmetlerindeki gelişmeleri ve yenilikleri takip ederek halkımızın hak ettiği nitelikli, çağdaş ve bilimsel sağlık hizmetlerini üretmek, güçlü bir takım ruhu ile bölgemizde ilk tercih edilen hastane haline gelmektir.” olarak ifade etmiştir.

Isparta Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Sanayi Mahallesi 104. Cad. No:51 32200 Merkez / ISPARTA
Telefon Numarası; +90 246 213 44 00
İletişim & Web Sayfası; https://ispartasehir.saglik.gov.tr/TR,83386/iletisim.html

Isparta Devlet Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Isparta Devlet Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Facebook Grubu; Güncel iş ilanları, ek işler hakkında bilgiler, iş dünyası hakkında çeşitli ipuçları, iş fikirleri, para kazanma ve tüm sorularınız için Facebook grubumuza başvuru yapabilirsiniz; https://www.facebook.com/groups/grup
Twitter'de Takip Edin;

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ