Isparta Evlere Ek İş İmkanı Sunan Firmalar

Isparta’da yaşayıp evde ek iş yapmak isteyenler konumuzu dikkatli bir şekilde inceledikten sonra ister yorum bölümünden, isterse iş talep formundan ek iş ilanı verebilirler.

Öncelikle sizlere Isparta hakkında genel bilgiler sunmak istiyoruz. Isparta, ilk Yunan muhacirleri Anadolu’ya çıktıkları zaman buranın güzelliğini duyarak Isparta anlamına gelen “is-barit” demişlerdir. Bu kelime zamanla “sparta” sonra da “Isparta” olarak devam etmiştir. Isparta Akdeniz bölgesinin kuzeyin de Antalya bölümün de yer almaktadır. Gül yetiştiriciliği ve yöreye özgü el dokuması halılarıyla ünlüdür. Akdeniz bölgesinin en önemli kentlerinden birisidir. Isparta ve çevresindeki yerleşim tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Bu zamana gelene kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır ve kültürel etkileşim geçirmiştir. Bu kentimiz Akdeniz iklimi ile karasal iklim arasında geçiş özelliği gösterir. Göller bölgesinde olmasından dolayı bu göllerin iklim üzerin de de çok büyük etkisi vardır. Burada daha çok karasal iklim etkilidir Akdeniz iklimini yaşayamamasının en büyük nedeni Toros dağlarının geçit vermemesi ve arkasın da kalmasıdır.

ISPARTA EKONOMİSİ
Isparta’nın ekonomisi genelde tarıma dayalıdır. Gülyağı imalatı en çok bu ilimiz de yapılır. Isparta da daha çok karasal iklim etkili olduğu için tahıl tarımı da gelişmiştir. Buğday, arpa, çavdar ve baklagiller önemli yer tutar. Sanayi bitkilerinden olan gül 2000 bin ton, haşhaş kapsülü üretimi 1000 ton, haşhaş tohumu üretimi de 1500 ton civarındadır. Türkiye de gül yağı için yetiştirilen gülün %90 burada yetişmektedir. Ve dışarıya da büyük miktarda ihraç edilmektedir. Hayvancılık ekonomide büyük yer kaplar burada bulunan göçebe Türkmenler hayvancılık yapmaktadır. Koyun, kıl keçisi ve sığır beslenir. Arıcılık faaliyetleri de gelişmiştir. Eğirdir gölün de ise balık çoktur özellikle tatlı su balıkları kefal, alabalık, kerevit gibi. Türkiye de bulunan kükürt rezervlerinin %80 lik kısmı burada bulunur. Kükürt işletmeleri de buradadır. Genellikle bura da sanayi tarıma dayalıdır. Halıcılık, dokumacılık, gül yağcılık, orman ve mobilya, dericilik başlıca sanayi kollarıdır. Hal böyle olunca birçok kişiye iş olanağı doğmaktadır.

ISPARTA’DA EK İŞ İMKANLARI
Evde çalışarak para kazanmak son zamanların en popüler işlerinden biri haline gelmiştir. Dışarı da çalışma imkânı olmayan bayanların yapabileceği en güzel iş konumunda. Serbest zamanlı çalışma şekli olan bu durum hem işverenin, hem de çalışan kişilerin yüzünü güldürüyor. Birçok ev hanımı, emekliler, öğrenciler ve evde iş yapabilecek durumda olan herkes kendi evin de kendisinin belirleyeceği saatler de rahatlıkla çalışabileceği ek iş imkânları günde 5-6 saatinizi ayırarak rahatlıkla çalışabileceğiniz bir iş konumun da. Yapacağınız işin durumuna ve yapacağınız işe göre aylık 1500-2000 civarında bir ek kazanç elde etmeniz mümkündür. İnternet sitelerinden ya da direk işveren firmalara irtibata geçerek eve işveren firmaları tespit ederek bu iş fırsatından faydalanabilirsiniz. Bazı firmalar çok işçi çalıştırmak yerine maliyet fazla olmaması için bu tarz işlere girişebiliyor. Hem hızlı ve seri üretim sağlanıyor hem de maliyeti düşük oluyor. Bu şekil de para kazanmanın birkaç yolu vardır. Bazıları evlerinde üretmiş olduğu malları firmalarla anlaşarak satabiliyorlar. Özellikle zeytinin çok olduğu bölgelerde evlerde zeytinyağlı sabunlar yapılıyor tamamen doğal olan bu sabunları internet ortamın dan dan firmalara ulaştırabilirler, böylece hem ürünlerini satıyorlar hem de ek kazanç elde etmiş olurlar. Bunun dışın da evde yapılacak diğer işler kına paketleme, kalem montajı nakış, dikiş, dantel, oya, boncuk sabun paketleme gibi birçok işi sayabiliriz. Türkçeye ve dil bilgisine hâkim olan kişiler de makale yazarlığı yaparak ek kazanç sağlayabilirler. Isparta da bulunan gül yağı, gül suyu gibi doğal ürünleri de internetten ya da normal şekilde satışını yaparak ek kazanç elde edebilirisiniz.

Ek İş Arayanlar ve Verenler İçin Talep Formları

Sitemizdeki ilanlar, bizlere göndermiş olduğunuz “iş talep formları” aracılığıyla yayınlanmaktadır. Evlere ek iş vermek isteyen firmalar da “ek iş verme” formunu doldurmak zorundadırlar. Sistemin tam olarak nasıl işlediğini öğrenmek için tıklayınız.

Ek İş İmkanı Veren Firmalar; Sitemizde yayınlanan iş taleplerini değerlendirmek isteyen firmalar, ek iş verme formunu doldurarak iş arayanlara ek iş imkanı sunabilirler. Formlarda yer alan referans numarasını (eğer tüm ilanlara iş verilecekse il ya da ilçe bilgisi) yazmak zorunludur. Form için tıklayınız.

Ek İş Arayanlar; Ek iş arayanlar, ek iş talep formuna yapabilecekleri işleri ve diğer bilgileri ek iş veren firmalara iletebilirler. Mail adresleriniz sistemimizde gizli tutulacaktır. Bölgenizde iş talebi olduğunda sizlere sistemimiz tarafından mail gönderilecektir. Form için tıklayınız.

Önemli Bilgilendirme; İş talep ve iş verme formlarını düzgün bir şekilde doldurunuz. Bize göndereceğiniz talep formları editörlerimiz tarafından incelenecek ve uygun görülmesi durumunda işleme sokulacaktır. Ek iş arayanlardan ya da ek iş verenlerden hiçbir şekilde ücret talep edilmeyecektir.

Aktif Ek İş İlanları
Makale Yazımı: Üniversite mezunları ya da üniversite okuyan öğrenciler evde makale yazarak ek gelir elde edebilirler. Başvuru ve detaylar için; tıklayınız

Isparta Ek İş Talepleri
İsim: Birol Kara Referans No: 101 (iş imkanı sunmak için tıklayınız)
Akkent Mahallesinde oturuyorum. Evde kutu katlama ya da diğer işleri yapabileceğimiz ekibimiz bulunuyor. 4 kişilik bir ekip var. İş vermek isteyen firmalar referans numarasını belirterek “ilana yanıt verin” linki üzerinden bizimle iletişime geçebilirler.

Yorum yapın