İşte Hızlı ve Kolay Kredi Veren Bankalar

Kredi başvurusunda bulunan kişiler, bankalar tarafından mercek altına alınırlar ve finansal geçmişlerinden şimdiki düzenli işlerine kadar tüm finansal hayatları en ince detaylara kadar incelenmektedir.

Bu incelemelerin amacı, bankanın sunduğu hizmetin geri dönüşü olarak, ödenmesi gereken tutarların ödenmesi gereken zamanlarda gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceğini anlama isteğidir.

Bankalar, kişilerin kredi başvurularında kredi skorları, düzenli gelirleri, bankalardaki borç durumları gibi değişkenlere dikkat ederler. Bazen, kişilerin düzenli gelirleri olmasına rağmen bunları belgelendiremediklerinde, bu kişilerin kredi başvuruları bankalar tarafından reddedilmektedir. Düzenli şekilde aylık gelen paraların varlığı karşısında kişilerin bunları belgelendiremiyor oluşları, kredi almanın önündeki en büyük engellerden biridir. Bazı bankalar, müşteri portföylerini genişletmek, daha fazla kazanç sağlamak adına biraz risk altına girerek, gelir belgesi sunamayan müşterileri için de kredi hazırlamakta ve sunmaktadırlar. Bu bankalar piyasadaki büyük bankalardan olup; Akbank, İş Bankası, TEB, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Şekerbank, HSBC, ING Bank, QNB Finans Bank gibi bankalardır. Yazımızda, bordrosuz yani gelir belgesiz kredi veren bankaları anlatacağız.

Akbank Gelir Belgesiz Kredi
Akbank’ tan gelir belgesiz kredi kullanmak isteyenler, bankanın müşterileri için sunmuş olduğu iletişim kanallarından faydalanabilmektedirler. SMS ve ATM cihazları üzerinden yapılacak kredi sorgulamalarında kişiler, kredi alıp alamayacaklarını sorgulayabileceklerdir. Aynı zamanda tüm Akbank şubelerinden gelir belgesiz kredi başvurusunda bulunulabilmektedir. 20 bin TL’ lik gelir belgesiz kredi için SMS aracılığıyla başvuruda bulunmak için 4425 numarasına “kredi” yazarak arada boşluk bırakılacak ve devamında kişilerin vatandaşlık numaraları yazılarak gönderilecektir. Gönderilen SMS sonrasında banka, kişilerin başvurularını değerlendirme altına alacak ve kısa süre içerisinde dönüş yapacaktır.

Denizbank Gelir Belgesiz Kredi
Gelir belgesiz kredi veren bankalar arasında en yüksek tutarda kredi veren banka olarak Deniz Bank karşınızda. Bankadan alınabilecek kredinin maksimum tutarı 55 bin TL’ ye kadar çıkabilmektedir ve vade süresi 48 aya kadar arttırılabilir. 55 bin TL’ ye ve 48 aya kadar olan gelir belgesine gerek duymayan ihtiyaç kredisinden faydalanmak için SMS yoluyla bankaya başvuruda bulunulabilmektedir. 3280 numarasına gönderilecek başvuru SMS’ inde “KREDİM” yazarak boşluk bırakılacak ve devamında T.C. kimlik numarası yazılarak gönder butonuna basılacaktır. Yapılan başvurunun sonucu kişilere kısa süre içerisinde bildirilecektir.

TEB Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi
Gelir belgesi sunumuna gerek kalmadan ihtiyaç kredisi alınabilecek bankalar arasında yer alan TEB, 12.500 TL’ ye kadar kredi imkanı sunmaktadır. Gelir belgesiz TEB kredilerinden ve diğer fırsatlardan faydalanmak adına nüfus cüzdanı ya da ehliyet fotokopisi ile TEB şubelerine gitmek, bu fırsatlardan yararlanmak için başvuruda yeterli olacaktır.

ING Bank Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi
Düşük oranda kredileri gelir belgesi istemeden veren ING Bank, gelir belgesi sunamayacak olanlara 3 bin TL’ ye kadar kredi imkanı sunmaktadır. Bu kredilere vade süresi boyunca 1,99 oranında faiz uygulanacaktır. Bu kredilere günün her saati iletişime geçebilecekleri telefon bankacılığı aracılığıyla ya da tüm ING Bank şubeleri aracılığıyla başvuruşa bulunulabilmektedir.

Yorum yapın