Krediler

Kadınlara Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

2017 yılı itibari ile herhangi bir kurum da çalışmayan ya da görev almayan, esnaflık yapmayan, gelir belgesine sahip olmayan bireyler, bazı bankalar aracılığı ile gelir belgesi ya da maaş bordosu göstermeden ihtiyaç kredisi, konut ya da taşıt kredisi alabilmektedir. Bu banka kampanyaları genellikle kadınlara yöneliktir. Kadınlara gelir belgesiz kredi olanağı şeklinde reklam kampanyaları ile 2017 yılından itibaren, QNB Finansbank, Denizbank, Vakıfbank, İş Bankası, Akbank ve TEB gibi bankalar gelir belgesiz kredi sağlayan bankalardandır.

Çalışmayan ve Maaş Bordrosu Olmayan Bayanlar
Çalışmayan, maaş bordrosuna sahip olmayan genellikle ev hanımları bankalar aracılığı ile kredi alamayacakları konusunda bir ön yargı söz konusudur. Çünkü bankalar gelir belgeleri ve maaş bordosu gibi ya da çeşitli şekillerde kredinin karşı güvencesini istemektedirler. Ev hanımlarında bu gibi imkanlar bulunmadığı durumlarda bu ön yargılar artmaktadır. Bankalar ise bu gibi özel durumu olan müşterilerine imkanlar ve fırsatlar sunmaktadır. Amaç daha fazla müşteriye seslenerek daha fazla müşteri kazanmaktır. 2017 yılı itibari ile işi kaybetmiş olan, çalışmayan, resmi olarak bir gelir belgesine sahip olmayan kadınlara bankalar aracılığı ile nasıl kredi çekebilecekleri konusunda yardımcı olacak bir yazı hazırlamaya çalıştık. Bankalar eskiden kredi çekecek bireylerden kefil istemekteydi. Artık günümüzde gelişen imkanlar, internet üzerinden her konunun daha rahat ulaşılabilmesi gibi durumların beraberinde müşteri memnuniyeti ve daha hızlı hizmet koşulu ile bu şartnameler düzenlendi. Artık çoğu banka kefil istememekte fakat bunun yerine maaş bordosu, kredi puanı, ev ya da taşıt gibi malların tapularını garanti olarak göz önünde bulundurmaktadır. Artık bankalar herhangi bir maaşa, gelire sahip olmayan kadınlarımıza da kredi olanakları sağlayabilmektedir. Kira geliri olmayan, herhangi bir ek geliri olmayan ya da belgeleyememiş, esnaf olan, çiftçi olan, tarım ile uğraşan, özel bir kurumda ya da kamu kuruluşlarında çalışmadıkları için gelir belgesine sahip olmayan tüm kadınlarımıza özel olarak artık bankalarımız gelir belgesiz kredi adı altında bir kredi olanağı sunmaktadır. Kefilsiz olarak ve gelir belgesi beyan etmeden kredi almak isteyen vatandaşlara kredi sağlayan bankalar ise; Denizbank, Akbank, İş Bankası, TEB, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Şekerbank, HSBC, ING Bankası ve Finansbank gibi bilindik bankalardır.

Denizbank Maaş Bordrosuz Finansman
Genellikle bu bankalar arasından Denizbank çalışmayan ve gelir belgesine sahip olmayan ev kadınlarına WEB’te Kredi adı altında mesaj sistemi ile bankadan onay mesajı alan kadınlarımızın Denizbank şubelerine giderek kredi başvuru talebinde bulunmaları halinde banka kolaylık sağlamaktadır. Cep telefonunuzdan belgesiz kredi başvurusu yapmak KREDİM yazarak, TC kimlik numaranız ile beraber 3280’e mesajınızı göndererek işleminizi tamamlayabilirsiniz. Evraksız ve kefilsiz başvurunuzda 55 Bin TL’ye kadar ve 48 ay vade fırsatı ile Denizbank aracılığıyla % 1,40 faiz oranlarına sahip olarak kredi çekme şansına sahip olabilirsiniz. Vade fırsatının zamanına göre faiz oranlarında da değişiklik oluşma durumu söz konusudur. Daha öncesinde açılmış olan bir banka hesabından düzenli para akışı gösteren ve düzenli şekilde kredi kartı borçlarının ödendiğini beyan eden belgeler ve kredi notu olarak bilinen banka ve müşteri ilişkileriniz de ki puanlarınız, beyansız ve kefilsiz kredi çekmenizde ki şansınızı katlamaktadır. Kefilsiz ve belgesiz kredilerde ufak kesintiler yapılarak kredi ihtiyacınıza uygun krediler ve vade taksitlendirmeleri yapılabilecektir. Bunun yanı sıra 1000 TL tutarında kredi limitlerinde faizsiz krediler sağlanabilmektedir. Bu kredilerden de faydalanmak isteyen ev hanımları ya da gelir belgesine sahip olmayan kadınlarımız kendi isimlerine kayıtlı olan iki adet faturayı Denizbank üzerinden otomatik ödeme talimatı vererek 2 sene boyunca bu talimatı devam ettirme taahhütlü sayesinde faizsiz 1000 TL kredi alabilme olanağına sahip olabilmektedirler. Denizbank’ın bu kampanyaları hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için en yakın Denizbank şubelerine uğrayarak gerekli bilgileri temin edebilirsiniz.

TEB Cepteteb Gelir Belgesiz Hemen Kredi
Denizbank bilgilendirdiğimiz gibi e-banka gibi ya da cepten kredi gibi kampanyalar ile ev hanımı kadınlarımıza gelir belgesiz kredi imkanı sağlayabilmektedir. Bunun gibi bir diğer hizmet veren banka ise TEB’dir. TEB bankası da Cepteteb isimli kampanyası ile ihtiyaç kredisi başvuru taleplerini değerlendirmektedir. Bu uygulama üzerinden kredi başvurusunda bulunan ev hanımı kadınlarımız % 1,25 oranında faiz oranlarında belgesiz kredi imkanı sunmaktadır.

Akbank Direkt Maaş Bordrosuz 20.000 TL.
Akbank, çalışmayan, gelir belgesine sahip olmayan ev hanımlarına, kredi puanlarını göz önünde tutarak 20 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi fırsatı sunmaktadır. Akbank için gelir belgesiz ve çalışmayan kadınlarımız için sms ile kredi başvurusu fırsatı sunmaktadır. Bunun yanı sıra internet üzerinden Akbank Direk ile ya da ATM’lerden kredi başvurusu yaparak 20 bin TL’ye kadar kredi sunulmaktadır. Telefonlarınızdan gelir belgesiz kredi başvurusu yapabilmek için SMS ile Kredi yazılarak boşluk bırakılıp TC Kimlik Numaranızı girerek, 4425 kodlu numaraya mesajınızı göndererek kredi başvurunuzu tamamlamış olacaksınız. Mesajınıza karşılık olarak onay mesajı gelmesi durumunda Akbank’ın şubelerine giderek başvurunuzu tamamlayarak, kredinizi alabilirsiniz.

İş Bankasından Ev Hanımlarına Kredi İmkanı
İş Bankası, evrak istemeden, kefil gerektirmeden, senet şartı koşmadan ve gelir belgesine sahip olma şartı aramadan kredi başvuru yapmak isteyen ev kadınlarına düşük faiz oranları uygulayarak, kişinin durumuna göre vade seçenekleri sunarak ihtiyaç kredisi imkanı sağlamaktadır. İş Bankası tarafından belgesiz olarak belgesiz kredi başvurusunda bulunmak isteyen kadınlarımız 7/24 başvuru imkanına sahiptirler. 25 Bin TL’ye kadar evraksız ve gelir belgesiz, kefilsiz kredi başvurusunu bankaya bile gitmeye gerek kalamadan kolaylıkla alabilirler.

ING Bank 3 Bin Lira Maaş Bordrosuz İhtiyaç Kredisi
ING Bank gelir belgesiz, kefilsiz kredi başvurusunda bulunmak isteyen ev hanımları için % 1,99 faiz fırsatı ile birlikte ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Mini Kredi ismini verdiği bu kredilerin başvurularını haftanın her günü ve her saati telefon bankacılığı ile müşteri hizmetleri tarafından rahatlıkla yapabilirsiniz ve banka şubelerinden kısa zamanda kredinizi temin edebilirsiniz. ING Bankasından gelir belgesine sahip olmayan ev hanımlarının yanı sıra çiftçilik belgesine, esnaf belgesine ya da vergi levhasına sahip olan vatandaşlara düşük faiz oranları ile kredi imkanı sunar.

Bayanlara Kredi Veren Diğer Bankalar
Ev hanımlarının birçoğu ülkemizde gelir belgesine sahip olmayan kişilerdir ve bu nedenden dolayı çoğu zaman kredi ihtiyacı olduklarında sorunlar yaşamaktaydılar. Fakat artık bankacılık sisteminin gelişmesi ile ev hanımlarına uygun kampanyalarda gündeme gelmektedir. Kefil gerektirmeden, gelir belgesi zorunluluğu olmadan, kredi notu yüksek olan ev hanımlarına ihtiyaç kredisi sağlanmaktadır. Kredi notu olarak bilinen bankacılık işlemlerinde ki kişinin almış olduğu nottur ki bu notu düşük olan kadınların kredi almaları olanaksızdır. Bunun dışında ki bir durum ise, yüksek oranlarda kredi almak isteyen ev hanımlarının üzerlerinde mutlaka bir taşınmazın olması gerekmektedir. Çünkü gelir belgesine sahip olamadan kredi almak isteyen kadınlarımızın yüksek krediler karşısında bu kredileri ödeyebilmesini garanti etmesi gerekmektedir. Kredi almak isteyen ev hanımları bankalarının sunmuş olduğu kampanyalar sayesinde oldukça kolay ve pratik şekilde başvurularını tamamlayarak, en kısa sürede işlemlerini gerçekleştirebilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu