Hastane İş İlanları

Kahramanmaraş Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kahramanmaraş Devlet Hastanesi hakkında genel bilgiler ve tarihçesi. Kahramanmaraş Devlet Hastanesi iş olanakları, hastaneye personel alımı yapılırken gerekli olan şartlar vs. anlatılmaktadır.

Kahramanmaraş Devlet Hastanesi Hakkında Bilgi
İlde yer alan Kahramanmaraş Devlet Hastanesi’nin yanı sıra Devlet Hastanesi ve Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin Sağlık Bakanlığı nezdince 20/01/2012 tarihinde alınan karar sonucunda birleşmesi noktasında karar alınmıştır. Nihayetinde  Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi adı ile hizmet sağlamaya başlaması noktasında karara bağlanmıştır. Bu doğrultuda ele alındığı zaman Karacasu mevkiinde yer almakta olan Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi ana kampüs şeklinde hizmet sağlayacaktır. Bunun yanı sıra Kahramanmaraş Devlet Hastanesi Yörük Selim Ek Hizmet binası şeklinde ve Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ise yine ek hizmet binası olacak şekilde bir düzenlemeye gidilecektir. Bu nedenle de hastaneler Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi bünyesinde faaliyetlerini devam ettirmektedir.

Hastane A-II tipinde hizmet sağlamaktadır. A-II grubu hastanelerin ne olduğunu ele almak gerekirse eğer bölge sağlık merkezi il statüsünde olan iller ya da merkezlere bağlı olacak şekilde faaliyet sağlayan eğitim-araştırma statüsüne sahip olmayan ve aşağıda mevcut olan kriterleri sağlayan genel hastaneler, A-II Grubu Hastaneler olarak ifade edilmektedir. 1948’de ilk kurulduğu zaman Yörük Selim Mahallesinde yer alan hastane 50 yatağa sahipti. Bugün ise hastanenin geçen süre içinde 7 hizmet binası, 1040 yatağı, 210 polikliniği, 25 ameliyat odası, 178 yataklı yoğun bakım ünitesi, 35 yataklı hemodiyaliz ünitesi, anjiyo ünitesi, uyku laboratuvarı, yanık tedavi ünitesi, modern sterilizasyon ünitesi,tıbbı genetik laboratuvarı, diyabetik ayak ve yara bakım ünitesi gibi yenilikleri kendisine kattığı gözükmektedir. Bir diğer önemli durumsa şehir hastanesi projeleri sayesinde sağlanan hizmetin kalitesinde görülen artıştır.

Kahramanmaraş’ta yer alan en kapsamlı yanık tedavi merkezinin yer aldığı hastaneye gelen kişilerle ilgilenme noktasında oldukça hassasiyet gösterilmektedir. Gerek sorunları gerekse de elimizdeki imkanlar açısından hastane üstüne düşeni yapmaktadır. Hastanenin diğer bir özelliği de bölgede yer alan en büyük yoğun bakım ünitelerine sahip olunmasıdır. Burada hizmet sağlamakta olan 159’da fazla yatakla anestezi ve reanimasyon yoğun bakım,  dâhili yoğun bakım, koroner yoğun bakım, nöroloji yoğun bakım, erişkin yoğun bakım ve yeni doğan yoğun bakım, genel cerrahi yoğun bakım, KVC yoğun bakım gibi ünitelerin yer alması sayesinde oldukça kaliteli hizmet sağlanmasına önem verilmektedir. Bunların yanı sıra tıbbi onkoloji ve radyasyon onkolojisi bölümleri de neredeyse her türlü kanser tanısı adına hizmet sağlama özelliğine sahiptir. Bunun yanı sıra hastalara kemoterapi hizmeti de sağlanmaktadır. Diğer bir önemli gelişme de internet üzerinden sosyal medya aracılığıyla hastaların hastane hakkındaki görüş ve önerilerini almak ve bu anlamda düzenlemeler yapmak için bir sistem mevcuttur. Günümüz yaşam şartları adına gereksinim duyulan her türlü noktada bu hizmet etkinleştirilmektedir. Necip Fazıl Şehir Hastanesi hastaları adına sağlık ve mutluluk sağlayacak bir sağlık hizmeti anlayışını benimsemektedir. Hasta memnuniyetinin yanı sıra Sağlık Bakanlığı kalite standartları da hastane tarafından özenle uygulanmaya çalışılmaktadır.

Kahramanmaraş Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi Gaziantep Yolu 12. Km Karacasu Kırım Mah. Dulkadiroğlu / KAHRAMANMARAŞ
Telefon Numarası; +90.344 228 28 00
İletişim & Web Sayfası; https://necipfazildh.saglik.gov.tr/TR,28624/bize-ulasin.html

Kahramanmaraş Devlet Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Kahramanmaraş Devlet Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu