Krediler

Kampanyalı En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Zor zamanlarda ortaya çıkan ihtiyaçların giderilmesinde, zamanında oluşturmaya başlanılan bir acil durum fonunun yokluğunda kişilerin sıklıkla başvurdukları kanal bankalar ve bankaların sunduğu krediler olmaktadır.

Küçük çaptaki ve ani olarak oluşan ihtiyaçların ve giderlerin finansa edilmesinde kişilerin sıklıkla başvuruda bulundukları kredilerden olan “tüketici kredileri” bankaların müşterilerine kısa süreli ihtiyaçlarını finansa etmeleri için oluşturdukları kredilerdir. Biz yine de böyle zor durumların her an kişilerin başına gelebileceği ihtimaline karşı oluşturulmuş olmaları taraftarıyız. En avantajlı tüketici kredisinin bulunması amacıyla kişiler tarafından yapılan eylemler genellikle uzun zamandır müşterisi olunan bankanın tercih edilmesi yönünde olacaktır. Halbuki diğer bankaların da aynı tutardaki ihtiyaç kredileri için daha avantajlı teklifleri olabilmekte ve diğer bankaların sunmakta olduğu tüketici kredilerinin kullanımı durumunda daha rahat bir geri ödeme sürecine sahip olunabilecektir.

Tüketici Kredilerinde Bankaların Kampanya Dönemleri
Bankalar, genellikle bazı dönemlerde bazı krediler ve sunmakta oldukları diğer hizmetleri için kampanyalar oluşturmaktadırlar. Bu kampanya dönemlerini iyi şekilde takip etmek ve en avantajlı kampanyadan faydalanmak, kişilerin kullanacakları kredileri düşük faizle ve uygun ödeme koşullarıyla geri ödeyebilmelerini sağlayacaktır. Bankaların düzenlemekte oldukları kampanyalar sosyal medya üzerindeki reklamlarda, bankaların sitelerinde, billboardlarda, bankaların iletişim kanallarında ve diğer reklam kanallarında sık sık yayınlanmaktadır.

Bankaların tamamı, kredileri belirli kampanyalar dahilinde sunma taraftarı olmuyorlar ve rekabete girmek istemiyorlar. Dönemsel olarak kampanya hazırlayan bankalardan kamuya ait olan Ziraat Bankası ve Halk Bankası, düşük faiz oranlarından kredi veren bankalar arasında ve diğer bankalardan Garanti Bankası, İş Bankası, Finansbank, Akbank gibi bankalar da belirli dönemlerde kampanyalı kredi oluşturan bankalardandır.

İhtiyaç kredilerinin faiz oranları her zaman sabit tutulmamaktadır. Kredi kullanmak için herhangi bir ihtiyacın doğması durumda kişilerin anlık olarak tüm bankaların kredi kampanyalarını ve kredi kampanyalarının faiz oranlarını incelemeleri gerekecektir. Yine önerdiğimiz gibi, ihtiyaçların doğması durumunda yalnızca uzun zamandır çalışılmakta olan bankanın değil diğer bankaların da kredi fırsatları değerlendirilmelidir ve ancak bu şekilde en iyi kredi tekliflerinden haberdar olunacaktır.

En Uygun İhtiyaç Kredisini Ararken
Uygun kredi fırsatlarının değerlendirilmesi sırasında kişilerin tüm bankaların kredi fırsatlarını ve bu kredilerin faiz oranlarını değerlendirmesi, karşılaştırması çok zaman alacaktır. Böyle bir durum karşısında internet üzerinden ücretli ya da ücretsiz olarak erişilebilecek olan kredi araştırma platformları bulunmaktadır. Kişilerin aradıkları kriterlerde kredilere ulaşmalarının en kısa ve en kolay yolu, internet üzerinden yapılacak olan bu araştırmalar olacaktır. Araştırma yapmak için kişilerin kullanacak oldukları kredi tutarlarını ve yararlanmak istedikleri vade sayısını netleştirmiş olmaları gerekmektedir.

Hangi Bankanın Kredisi Daha Avantajlı
Avantajlı krediler, kişilerin ödeme durumlarına uygun olarak hazırlanacak kredilerdir. Kredi seçimi sırasında kişilerin aylık düzenli ve diğer gelirlerini hesaplayarak kredi başvurusunda bulunmaları uygulanabilecek olan en iyi strateji olacaktır.

Kredilerin faiziyle birlikte toplam geri ödeme tutarları, aylık ödeme tutarları, vade sayıları, kredilerin faizleri gibi değişkenler ilk olarak göze çarpan masraflar durumundadır. Ancak kredi kullanımı sırasında kişilerin karşı karşıya kaldıkları masraf giderleri de kişilere büyük yükler oluşturabilmektedir. En uygun krediyi araştırırken yalnızca kredi faizlerinin karşılaştırılması yapılmamalı, bunun yanında krediler için istenen masraf giderleri de krediler arası karşılaştırmada karar verme aracı olarak kullanılmalıdır. Kredilerin faiz oranları kişilerin geri ödeme güçleri için ideal olabilir fakat kredinin oluşturulması için banka tarafından kişilerden talep edilen masraflar kredi kullanacak olan kişileri bazen zor durumda bırakabilmektedir.

Kredi kullanımı sırasında kişilerin aylık düzenli gelirlerine göre kredi oluşturulacaktır ki kullanımına müsaade edilecek kredi oranı kişilerin aylık düzenli gelirlerinin en fazla %50’ si şeklinde olacaktır. Bazı istisnai durumlarda; kişilerin aylık olarak düzenli kira gelirleri ve benzeri gelirlere sahip olmaları durumunda, bu oran arttırılabilmektedir. Kişilerin halihazırda geri ödemekte oldukları kredilerin varlığı da alabilecekleri kredi tutarını etkileyecektir.

En avantajlı konut kredisi veren bankalar; https://www.isvepara.net/en-uygun-avantajli-konut-kredisi-veren-bankalar-listesi/

En uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar (sırayla)
– Finansbank
– ICBC
– Cepteteb
– Burgan Bank
– Odea Bank
– Garanti Bankası
– İş Bankası
– Ziraat Bankası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu