Karaman Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karaman Devlet Hastanesi hakkında genel bilgiler. Hastanenin vizyon ve misyonu dışında iş olanaklarından da bahsedilmektedir. Karaman Devlet Hastanesinde çalışmak için gerekli şartlar nelerdir? Detaylar yazımızda.

Karaman Devlet Hastanesi Hakkında
Hastanenin ilk kurulduğu zamanki adı Millet Hastanesiydi. Bugünkü koşullar itibariyle şehir merkezinde yer alan hastane toplam olarak 135.000 kişilik bir nüfusa hizmet sağlamaktadır. Buna ilave olarak Ayrancı, Başyayla, Ermenek, Kazım Karabekir, Sarıveliler ilçeleri ve Mersin’in Mut ilçesinde yer alan 250000 kişiye de sağlık hizmeti sağlamaktadır. Hastanemizde, 14.03.2005 tarihiden bu yana hastalara, hekim seçme özgürlüğü de tanımaktadır. Bundan ötürü de her hekime ait bir poliklinik odası bulunmaktadır. 82.Yıl Devlet Hastanesi 01.01.2009’da ve Doğumevi ve Çocuk Hastanesi 01.06.2009’da hastanenin bünyesinde hizmet vermeye başlamıştır. Diğer yandan 01.02.2013’te yeni hizmet binasına geçilmesinden sonra 455 yatakla sağlık hizmeti sunumuna devam edilmektedir.

Hastane Vizyon ve Misyon
Hastane kendi resmi sitesi üzerinden misyonunu, “Bireyin ve toplumun sağlığını koruma ve yükseltme için koruyucu ve tedavi edici sağlık hizmetleri kapsamında mevzuat çerçevesinde yürütülen tüm sağlık hizmetlerinin sunumunda bilimsel, çağdaş teknolojileri kullanarak hastayı sağlığına kavuşturmak, ulaşılabilir, kesintisiz, güvenilir yönlendirmeler ile koruyucu hizmetler sunarken çalışan memnuniyetini de her zaman göz önünde bulunduran, çalışan memnuniyetini yükseltmek için paylaşımcı ve iletişime açık bir yönetim sistemi kurmaktır.” olarak ortaya koymuştur.

Aynı şekilde hastanenin vizyonu ise, “Kurumsal Kalite Yönetim Sistemi ve diğer yasal mevzuatlar önderliğinde hizmet sunumu sürecinde kendini sürekli yenileyip, geliştirebilen, mesleki ve etik değerlere bağlılığı ilke edinen, hastaların dilek ve beklentilerine cevap verebilen, çalışanların mesleki ve kişisel gelişimlerini eğitimlerle destekleyen, şeffaf, hesap verebilir ve çevreye duyarlı bir sağlık kuruluşu olmak.” şeklinde ifade edilmiştir.

Karaman Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Üniversite Mh. 1984 Sk. No:1 Karaman
Telefon Numarası; (0 338) 226 30 00
İletişim & Web Sayfası; https://karamandh.saglik.gov.tr/TR,31291/iletisim.html

Karaman Devlet Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Karaman Devlet Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın