KARAMAN’da Evlere İş İmkanı Veren Firmalar

Karaman’da yaşayanlar bu konu altından ek iş talep edebilirler ya da ek iş veren firmaların ilanlarını inceleyebilirler. Öncelikle Karaman hakkında genel bilgiler verelim.

Karaman, iç Anadolu bölgesin de yer almaktadır. Karaman’a bu isim,  Bizanslılar zamanın bu şehre “Larenda” ismi verilmiştir. Selçuklular bu şehri ele geçirince de bu isim devam etmiştir, daha sonra Karamanoğulları burayı alınca buranın başşehri olmuştur ve adı da Karaman olarak kalmıştır. Önemli bir ticaret, kültür ve sanat merkezidir. Milattan önce 8000’den itibaren yerleşim yapılmış olan bu şehir bünyesin de birçok yeraltı şehirleri, mağaralar ve inanç merkezlerini barındırmaktadır. Karaman koyunlarıyla meşhurdur. Türkiye’nin 58. büyük şehridir. Tarih bakımından önemli bir yere sahiptir mutlaka gezilip görülmesi gereken bir yerdir. Yunus emre, şeyh Edebali, kazım Karabekir, Mevlana gibi büyük şahsiyetlere ev sahipliği yapmış ve onları yetiştirmiştir.

KARAMAN’ın EKONOMİSİ
Karaman’ın ekonomisi tarıma dayalıdır. Çalışan nüfusun yaklaşık  %60’ ı tarımla uğraşır. İl topraklarının %36’sı tarıma elverişlidir. Geniş ovalara sahip olmasına rağmen sulama yetersiz olduğu için topraklardan yeteri kadar faydalanamıyorlar. Buğday, patates, kimyon, arpa, mercimek, ayçiçeği, soğan ve pancar başlıca yetiştirilen ürünlerdir. Ayrıca çayır ve meralarda hayvancılık yapılmaktadır. Burada bulunan koyunların kuyruk kısmı uzundur buranın en önemli özelliğidir. Arıcılık faaliyetleri de oldukça gelişmiştir. Ormancılık da gelişmiştir. Bölgenin % 30 lük kısmı orman alanıdır. Toroslar ve Ermenek üzerinde bulunan ormanlardan tomruk, tel direği, maden direği, sanayi odunu ve yakacak elde edilmektedir.  Karaman da daha çok tarıma dayalı bir sanayi gelişmiştir. Yeni il olduğu için henüz gelişme aşamasındadır. Birçok önemli sanayi kuruluşları mevcuttur. Karaman tarihi ipek yolunun üzerinde bulunması ve var olan potansiyeli ile ticari hayatı her zaman canlı kalmıştır.

KARAMAN’da EVDE EK İŞ İMKANLARI
Karaman da ek iş yapmak istiyorsanız ilk önce geniş çaplı bir araştırma yapmanız gerekir. Eve işveren firmalar ve yaptığınız işe verilecek fiyatlar işin çeşidine ve miktarına göre değişmektedir. Karaman da yapılacak ek işler arasın da boncuk işi, davetiye katlama, kalem montajı, mandal montajı, kına paketleme gibi işleri sayabiliriz. Ayrıca bilgisayar üzerinden yazı yazarak ta kazanç sağlayabilirsiniz.  Evde ek işveren siteleri takip ederek kayıt bırakabilir, size ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. Evde ek gelir elde etmek çok kolaydır, ev hanımları ve öğrencilerin kolaylıkla yapacağı bu işler serbest zamanlıdır, zamanı kendiniz ayarlayacaksınız. Kendi eviniz de rahat bir ortamda başınız da bir yönetici olmadan, ne giysem, saçımı nasıl yapsam, servis derdi olmadan kolaylıkla çalışabileceğiniz bir iş ortamı. Evde yapılacak işlerin birçoğunu evde kendiniz malzeme alarak yapabilirsiniz, mesela boncuk ve tespih yapımı, dantel ve örgü çok az maliyetle ciddi paralar kazanacağınız bir yöntemdir. Yapmış olduğunuz bu ürünleri isterseniz yakın çevreniz de mağazalara tanıdıklarınıza satabilir, isterseniz de internet üzerinden bir site açarak kendi ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz. Mesela Karaman da birçok kadın evde yaprak sarması, mantı,  börek gibi yiyecekleri yaparak kilo usulüyle satıyor ve para kazanıyor. Tabi ki önce yetenekleriniz keşfetmeniz lazım böyle olunca daha kolay iş bulursunuz. Mutlaka sizin de yeteneğinize göre bir iş mevcuttur.

Ek İş Arayanlar ve Verenler İçin Talep Formları

Sitemizdeki ilanlar, bizlere göndermiş olduğunuz “iş talep formları” aracılığıyla yayınlanmaktadır. Evlere ek iş vermek isteyen firmalar da “ek iş verme” formunu doldurmak zorundadırlar. Sistemin tam olarak nasıl işlediğini öğrenmek için tıklayınız.

Ek İş İmkanı Veren Firmalar; Sitemizde yayınlanan iş taleplerini değerlendirmek isteyen firmalar, ek iş verme formunu doldurarak iş arayanlara ek iş imkanı sunabilirler. Formlarda yer alan referans numarasını (eğer tüm ilanlara iş verilecekse il ya da ilçe bilgisi) yazmak zorunludur. Form için tıklayınız.

Ek İş Arayanlar; Ek iş arayanlar, ek iş talep formuna yapabilecekleri işleri ve diğer bilgileri ek iş veren firmalara iletebilirler. Mail adresleriniz sistemimizde gizli tutulacaktır. Bölgenizde iş talebi olduğunda sizlere sistemimiz tarafından mail gönderilecektir. Form için tıklayınız.

Önemli Bilgilendirme; İş talep ve iş verme formlarını düzgün bir şekilde doldurunuz. Bize göndereceğiniz talep formları editörlerimiz tarafından incelenecek ve uygun görülmesi durumunda işleme sokulacaktır. Ek iş arayanlardan ya da ek iş verenlerden hiçbir şekilde ücret talep edilmeyecektir.

Aktif Ek İş İlanları
Makale Yazımı: Üniversite mezunları ya da üniversite okuyan öğrenciler evde makale yazarak ek gelir elde edebilirler. Başvuru ve detaylar için; tıklayınız

Karaman Ek İş Talepleri
İsim: Selinn Referans No: 102 (iş imkanı sunmak için tıklayınız)
Karaman Abbas mahallesinde oturmaktayım. Kardeşimle birlikte evde ek iş yapabiliriz. Vermek istediğiniz ek iş türlerini bize bildirirseniz sevinirim.

İsim: Serkan YAĞCI Referans No: 103 (iş imkanı sunmak için tıklayınız)
Karaman Ahiosman mahallesinde ikamet ediyorum ve diğer mahalleler ya da merkez olsun farketmez, ek iş eğer iyi para getirirse kendi arabamla da teslim edebilirim. Firmalardan cevap bekliyorum, böyle bir ek iş imkanı varsa ulaşabilirler.

Yorum yapın