Hastane İş İlanları

Kars Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kars Devlet Hastanesi hakkında genel bilgiler ve tarihçesi. Kars Devlet Hastanesi iş olanakları, iletişim bilgileri ve hastane de çalışmak için gerekli olan şartlar anlatılmaktadır.

Kars Devlet Hastanesi Hakkında
2005’ten bugüne değin Kars Devlet Hastanesi ana binası ve 1992’den bu yana hizmet sağlamaya devam eden Kadın Hastalıkları Doğum ve Çocuk Sağlığı ve  Hastalıkları Hastanesi ek bina şeklinde hizmet sağlamaya başlamıştır. 65.700 m2 açık alana kurulmasının yanı sıra 37.000 m2’lik kapalı alana sahip olan Kars Harakani Devlet Hastanesi ismiyle 328 servis ve yoğun bakım yatağıyla halkına hizmet sağlamaya devam etmektedir.

Hastanede sunulan hizmetlerse şu şekilde ifade edilmektedir: “Bilgisayarlı Tomografi, MR görüntüleme, Dijital Röntgen, Mamografi, Ultrason, Kemik Dansitometri, Hormon, Eliza, Biyokimya, Hematoloji, Mikrobiyoloji, Patoloji, Seroloji, EKO, Holter, EEG, EMG, Odiometri (işitme testleri), Kan gazı  laboratuarı.” Ameliyathanesi A1 sınıf düzeyinde olmakla birlikte 2. Basamak yeni doğan yeni bakım, 2. basamak erişkin yoğun bakım, diyaliz, doğumhane ve anne oteli üniteleri de mevcuttur. Bu sayılan birimler  7 gün 24 saat hizmet sağlamaktadır.

Vizyon ve Misyon
Hastane kendi resmi sitesinde vizyonunu; “Sağlık hizmetinde gelişen teknolojinin ışığında hasta ve hasta yakınlarına en iyi hizmeti veren kamu hastanesi olmaktır.” Olarak belirtmiştir. Aynı şekilde misyonunuysa; “Tıp ahlaki ilkelerine sadık kalarak, tüm hastane çalışanlarının katılımı ile bakmakla yükümlü olduğumuz  hasta ve yakınlarının ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak şekilde bilimsel temellere dayalı, kaliteli ve insani değerler yaratan bir kurum olarak sağlık hizmeti sunmak,  bu hizmetin sürekli iyileştirilmesini ve geliştirilmesini sağlamaktır.” şeklinde belirtmiştir.

Kars Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Yenişehir Mahallesi İsmail Aytemiz Bulvarı No:55 Merkez / Kars
Telefon Numarası; (0474) 212  56 68
İletişim & Web Sayfası; https://harakanidh.saglik.gov.tr/TR,222611/iletisim.html

Kars Devlet Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Kars Devlet Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu