Hastane İş İlanları

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kırıkkale Devlet Hastanesi hakkında genel bilgiler ve kariyer olanakları hakkında bilgi verilmektedir. Hastanede çalışmak için gerekli olan şartlar nelerdir ve devlet hastanelerine iş başvuruları nasıl yapılır? Detayları alt kısımda inceleyebilirsiniz.

Kırıkkale Devlet Hastanesi Hakkında
Hastane 43 ilin kesişim noktasında yer alan Ankara-Samsun-Kayseri yol kavşağı üzerinde yer almaktadır. 2000’de Sağlık Bakanlığı’nın yatırım programı kapsamı içinde olması nedeniyle Ahsel İnşaat tarafından yapımı kısa bir süre içinde tamamlanmıştır. 2002’de yatak sayısı 250’ydi. Daha sonrasında 2006’da 400 ve 2007’de de 444’e ulaştırılmıştır.

Hastaneye ait olan ek bina ise 2010’da inşaat çalışmalarına başlanmasının ardından 2013’te tamamlanmıştır. Toplam olarak yatak kapasitesiyse 300’dür. Bu bina ile birlikte hastane yatak sayısı 700’e ulaşmıştır.

Kırıkkale Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Bağlarbaşı Mahallesi Lokman Hekim Caddesi – KIRIKKALE
Telefon Numarası; 0 318 215 10 00
İletişim & Web Sayfası; https://kirikkaleyih.saglik.gov.tr/TR,59650/iletisim.html

Kırıkkale Devlet Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Kırıkkale Devlet Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir.

Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu