Hastane İş İlanları

Kırklareli Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kırklareli Devlet Hastanesi hakkında genel bilgiler ve kalite politikası hakkında bilgiler. Kırklareli Devlet Hastanesi kariyer olanakları ve hastanede çalışmak için gerekli olan şartlar anlatılmaktadır.

Kırklareli Devlet Hastanesi Hakkında
Hastanenin eski binası hakkında bilgi vermek gerekirse eğer Kırklareli’ne ilk hastanenin kurulması 1894’tür. Bu noktada vesile olan isimse Mutasarrıf Mustafa Neşe Paşa olarak geçmektedir. Şu an mevcut olan hastanenin bahçesinde yer alan alana Gureba Hastanesi yapılmış ve Belediyeye devri sağlanmıştır. Bu bahsi geçen hastane bina olarak küçük ve sağlık hizmeti sağlamak adına yetersizdi.

1914’te 1914 yılında Çocuk Esirgeme Kurumu’nun kurucusu olan Kırklarelili Dr. Fuat Umay, Mühendis Faik ve Belediye Başkanı Muhittin Bey’den meydana gelen bir komitenin yönetimde olduğu öncülükle yeni hastanenin temeli atıldı. 1950’lere değin bir başhekim, bir operatör, bir başhemşire, bir hemşire ile iki pansumancı hizmet sağlamaktaydı. İl özel idaresinden alınıp Sağlık Bakanlığı’na devredilmesi ise 1950’de olmuştur. Verem Savaş Derneği nezdince 1955 yılında hastaneye ek olacak şekilde 15-20 kişilik Verem Pavyonu eklenmiştir. Daha sonrasında 1960’ta da Kadın Doğum Ünitesi hizmet sağlamaya başlamıştır. 250 yatağa sahip olan modern hastane binasının hizmet sağlamaya başlamasıysa 1973 yılındadır.

Verem Pavyonu ve eski binaların yıkılması neticesinde 2005’te hastane 82.Yıl Devlet Hastanesiyle birlikte hizmet sağlamaya başlamıştır. Bu tarihten itibaren de de A ve B Blok olacak şekilde hizmet vermektedir. Yeni hizmet binası hakkında bilgi vermek gerekirse eğer TOKİ nezdince 250 yatağa sahip olan Kırklareli Devlet Hastanesi’nin temelinin atılması 5 Mart 2014’te olmuştur. O dönemin Sağlık Bakanı olan Uz. Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun yer aldığı törenle hizmete başlamıştır.

Hastane Kalite Politikası
Hastane kendi sitesi üzerinden misyonunu; “T.C. Sağlık Bakanlığı’nın politikaları ve mevzuatı doğrultusunda, etik ilkelere bağlı kalarak insana ve çevreye saygılı, nitelikli sağlık hizmeti vermektir.” olarak ifade etmiştir. Aynı şekilde vizyonunu ise; “Kalite kültürünü tüm uygulamalarda yaşama geçiren, hasta haklarına saygılı, hastane hizmetlerini ileri tıbbi, teknolojik ve idari uygulamalar ile uluslararası standartlarda gerçekleştiren, toplumun özlediği, güvenilir, kaliteli, verimli ve tercih edilen referans bir hastane olmaktır.” şeklinde belirtmiştir. Hastanenin kalite politikasıysa; “Çalışanlarımıza ve hizmet kullanıcılarımıza çağdaş, nitelikli, katılımcı, saygılı, ilgili bir ortamda, her alanda eğitimin gerekliliğine inanan, kaliteli ve verimli bir şekilde, memnuniyeti hedefleyen, sürekli iyileşme ilkesi doğrultusunda, kalıcı çözümlere önem veren, kaynakları etkin kullanan, ekip ruhu içerisinde karşılıklı sevgi, saygı ve işbirliğine dayalı çağdaş yönetim anlayışımız ile güler yüzlü hizmet vermektir.” Olarak ifade edilmiştir.

Kırklareli Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Yayla Mahallesi, Çamlık Caddesi No: 49 Kırklareli
Telefon Numarası; 0288 214 10 43
İletişim & Web Sayfası; https://kirklarelidh.saglik.gov.tr/TR,103611/iletisim-ulasim.html

Kırklareli Devlet Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Kırklareli Devlet Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu