Konya Numune Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Devlet Hastanesi hakkında genel bilgiler. Hastanenin kalite politikaları ve çalışma şartları. Konya Numune Hastanesinde çalışmak için neler yapmak gerekiyor ve iş başvurusu nasıl yapılıyor? Detayları altta bulabilirsiniz.

Konya Numune Hastanesi Tarihçesi
Hastanenin 1954’te Eski Buğday Pazarı’nın yer aldığı mevkide olan SSK Dispanseri şeklinde hizmet vermeye başladığı bilinmektedir. 1967’de Meram Yeni Yol üzerinde yapılan 225 yatağa sahip binaya geçilmiş ve SSK Konya Hizmet Hastanesi olarak hizmet sağlamaya başlamıştır. 1978’de aynı yer içinde poliklinik binasının yapılmasını neticesinde hastane bu hizmetleri de sağlamaya başlamıştır. 1994’e gelindiği zaman ilk ciddi tadilatı yapılan ameliyathane, çamaşırhane, mutfak, asansörler, jeneratörler yenilenmesinin yanı sıra yatak sayısında artış görülmüş ve 319 yatağa çıkmıştır.

1995’e kadar SSK Konya Hizmet Hastanesi şeklinde hizmet sağlamaktayken bu tarihten sonra SSK Konya Bölge Hastanesi olarak hizmet sağlamaya devam etmiştir. 1997’de 800 Yataklı Konya SSK Eğitim ve Araştırma Hastanesi sloganıyla yola çıkılmasının neticesinde 400 yatağa sahip bir hastane ve yeni bir poliklinik inşaatının başlanması kararı alınmıştır. 2004’te yani hastanenin inşaatına başlanmış ve poliklinik binasının yapımı da bitmiştir. O sene içinde diğer bir gelişmeyse SSK Organize Doğum Evi ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi hastaneye taşınması olmuştur. 2005’te bazı kurum ve kuruluşların Sağlık Bakanlığı’na devrinin gerçekleşmesi neticesinde hastane artık Konya Meram Devlet Hastanesi adıyla hizmet sağlamaya devam etmiştir. O senen içinde gerçekleşen diğer bir gelişme de Bakanlar Kurulu kararı neticesinde hastane eğitim ve araştırma hastanesine dönüştürülmüştür. Bundan ötürü de adı Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmuştur. 2007’de hastane bünyesine Zafer Semt Polikliniği ilave edilmiştir. 2009’da eski binanın tadilata girmesi neticesinde koğuş tipi odalar yerine 1 ve 2 kişilik odalarda banyo, lavabo ve tuvaleti içeren bir düzene geçilmiştir. 2010’da Beyhekim Psikiyatri Kliniği açılarak hizmete sağlamaya başlamıştır. 2011’de hastanenin bünyesinde Beyhekim Toplum Ruh Sağlığı Merkezi hizmet sağlamaya başlamıştır. 2012’de acil servisin tadilat geçirmesi neticesinde yeni haline kavuşmuştur. 2013’de hastaneye bağlı olacak şekilde AMATEM açılmıştır. 2015’te Yazır Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kliniği hastane bünyesinde hizmet sağlamaya başlamıştır. Son olarak da 2015’te Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi kendi arasında imzalamış olduğu afiliasyon protokolü neticesinde Sağlık Bilimleri Üniversitesine bağlı bir hastane olmuştur.

Konya Numune Hastanesi Kalite Politikası
Hastane kendi sitesi üzerinden misyonunu; “İnsanlığın sunduğu en kutsal hizmet kabul edilen sağlık hizmetlerini, insan sağlığının öneminin bilincinde, etik değerlerden ödün vermeden, hastaların haklarını gözeterek, ihtiyaç, istek ve beklentilerini karşılayan, ulaşılabilir, kesintisiz ve güvenilir sağlık hizmetini, uluslararası kalite standartlara uygun olarak sunmak.” şeklinde dile getirmiştir. Aynı şekilde vizyonuysa; “ Modern teknoloji ile donatılmış, tam teşekküllü hastane ortamında, insanımızın layık olduğu sağlık hizmetini, sevgi ve güler yüzle yaklaşarak, sorunları çözmeye çalışan, tüm insani gereksinimlere duyarlı, yeniliklere açık ve üretken bir ekip anlayışı sunarak, toplam kalite yönetimi standartlarına uygun lider bir sağlık kurumu olmaktır.” olarak belirtilmiştir.

Konya Numune Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Yeni Numune Hastanesi Adresi: Ferhuniye Mah. Hastane Cd. No:22 Selçuklu KONYA
Telefon Numarası; +90 332 235 45 00
İletişim & Web Sayfası; https://konyanumunedh.saglik.gov.tr/TR,62403/iletisim.html

Konya Numune Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Konya Numune Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın