KOSGEB Desteği İle Açık Parfüm Mağazası Dükkanı Açmak

Açık parfüm mağazası açmak için öncelikle belli bir sermaye gerekmektedir. Elinde sermayesi olmayan kişiler bankadan kredi alabilirler. Fakat elinde sermayesi bulunan ve bu sermayenin yetersiz olduğunu düşünen kişiler KOSGEB’den devlet destekli kredi alabilirler. KOSGEB’den devlet destekli kredi alabilmek için öncelikle KOSGEB’in belirlediği şartları taşımak gerekmektedir. KOSGEB kredi vermek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartını belirlemiştir. Bu şartlara uyan kişiler KOSGEB’in istediği diğer şartları yerine getirerek KOSGEB kredisi alabilirler. Açık parfüm mağazası açmak isteyen kişiler de ihtiyaçlarına göre KOSGEB’den 50.000 TL ya da 100.000 TL miktarındaki kredilerden birisini alabilirler.

KOSGEB Desteği İle Açık Parfüm Mağazası Açmak
KOSGEB sermayesi yetersiz olan kişilere destek sağlayarak iş sahibi olmalarına yardımcı olmaktadır. Açık parfüm mağazası açmak için de KOSGEB kredileri kullanılabilir. Peki KOSGEB kredisi ile nasıl açık parfüm mağazası açılabilir? Bunun için öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmak gerekir. Bu şartları taşıyan kişiler KOSGEB hizmet merkezlerinden birisine başvuru yaparak kredi talebinde bulunabilirler. Daha sonra KOSGEB’in açmış olduğu KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi kursuna katılmaları gerekir. KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi kursu toplam 32 saat süren bir eğitimden oluşmaktadır. Bu eğitim daha önce 70 saat iken sonrasında 32 saate indirilmiştir. KOSGEB uygulamalı girişimcilik kursu dört modülden oluşmaktadır. Bu eğitim hem sınıf içi eğitim hem de atölye eğitimi olarak iki farklı şekilde görülmektedir. Atölye eğitimi daha çok uygulamaya yöneliktir. Uygulamalı girişimcilik eğitimi kursunda da iş planı hazırlamaya yönelik eğitim verilmektedir. Eğitim sona erdikten sonra KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi sertifikası vermektedir. Bu sertifika alındıktan sonra girişimciler KOSGEB’e iş planı hazırlayıp sunmaktadır. KOSGEB’in iş planını onaylamasından sonra kredi başvurusu tamamen kabul edilmiş olmaktadır. Açık parfüm mağazası açmak isteyen kişiler de bu şartları yerine getirdikten sonra KOSGEB’den kredi alabilirler. Ayrıca KOSGEB kredisi hakkında bilinmesi gereken başka bir durum da KOSGEB’in hem geri ödemesi olan hem de geri ödeme zorunluluğu bulunmayan kredilerinin olmasıdır. Geri ödeme zorunluluğu olmayan KOSGEB kredisi 50.000 TL’dir. Bu krediye hibe kredisi denmektedir. Geri ödeme zorunluluğu bulunan kredi ise 100.000 TL’dir. Bu kredi 2 sene sonra 24 ay taksitle ödenebilmektedir. KOSGEB desteği ile açık parfüm mağazası açmak isteyen kişiler KOSGEB’in tüm bu avantajlarından faydalanabilirler.

Açık Parfüm Mağazası Açmak İçin Bayilik Almak Gerekir Mi?
Açık parfüm mağazası açmak isteyen kişiler öncelikle parfüm markalarından bayilik almalıdır. Bayilik alınabilecek olan parfüm markaları ise Loris, Elegance Vip, 3Day Parfüme, Pien, Rabarba, Blackrose, Venilia, Love Smell, Anka Kozmetik, Palermo Kozmetik, Nobren Life, D&P Perfume, Romeron olarak sıralanabilir. Bu parfüm markaları açık parfüm markaları arasında en fazla tercih edilen markalar olarak bilinmektedir. Bu markalardan en az 3 tanesinden bayilik alan kişiler açık parfüm mağazası açabilirler. Açık parfüm mağazalarında satılan parfümler birçok kişi tarafından tercih edilmektedir ve bayilik olması da mağaza satıcılarının orijinal ürün sattıklarının göstergesidir. Bu nedenle bayilik almış olan açık parfüm mağazalarından güvenle alışveriş yapılabilmektedir.

Açık Parfüm Dükkanı Açmak Karlı Bir İş Midir?
Açık parfüm dükkanı açmak konusunda en önemli olan konulardan birisi de dükkanın bulunduğu yerdir. Açık parfümler genellikle öğrenci nüfusun ve kentleşmenin fazla olduğu yerlerde kullanılmaktadır. Karlı bir iş yapmak ve fazla para kazanmak isteyen kişiler bu tür yerlere açık parfüm dükkanı açabilirler. Kırsal kesimlerden ziyade kentsel kesimlere açılan açık parfüm dükkanları aylık en az 5.000 TL gelir elde edilmesini sağlamaktadır. Ayrıca açık parfüm dükkanlarında yapılan kampanyalar da gelir konusunda önemli rol oynamaktadır. Bu tür indirimler ve kampanyalar ile müşteri sayısı arttırılarak daha fazla kar elde edilebilir. Açık parfüm mağazalarının dekorasyonuna da dikkat edilmelidir. Aydınlık, ilginç dekorasyonlu dükkanlar müşterilerin daha fazla dikkatini çekmektedir. Bayiliğini aldığınız markaların isimlerini değişik şekillerde asarak hem bayiliğiniz olduğunu belirtebilir hem de değişik bir dekorasyon elde edebilirsiniz.Siz de açık parfüm mağazası açmak ile ilgili merak ettiklerinizi öğrenmek ve bu konuda detaylı bilgi edinmek için yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Yorum yapın