Kosgeb Düğün Salonuna Destek Veriyor Mu?

Kosgeb düğün salonuna destek veriyor mu? Kosgeb kredisi çekerek bunu düğün salonu açmakta kullanabilir miyiz? Kobi esnaf kredisiyle düğün salonu nasıl açılır?

Kültürümüzde önemli bir yere sahip olan düğün salonları, evlenen gençlerin mutluluğa ilk adımı attıkları yerdir. Evlilik yapacak olan çiftlerin büyük bölümü düğün yapmaktadır ve bu da büyük bir sektör oluşturmaktadır.

Düğün salonu açmak oldukça karlı bir iş olabilir. Ancak karlı olduğu kadar masraflı da olabilir. Bu yüzden girişimciler, Kosgeb desteği çekerek düğün salonu açmak isterler.

Kosgeb Destekleriyle Düğün Salonu Açmak Mümkün Mü?

Kosgeb her ne kadar eğlence sektörüne destek verse de düğün salonu için özel bir nace kodu bulunmuyor. Bu yüzden düğün salonu açmak için kosgeb yerine kobi veya esnaf kredisi çekmeniz gerekebilir. Peki kobi ya da esnaf kredisi çekmek kosgeb kredisi gibi avantajlı mı?

Kobi veya Esnaf Kredisiyle Düğün Salonu Açmak Karlı Bir İş Mi?

İnsanlar genelde yaz aylarında evlenirler. Yaz aylarında, diğer aylara göre çok fazla kar ettiren bir işletme türüdür. Günümüzde bakıldığında bir düğün salonu kirası 4.000 – 5.000 TL’den başlamaktadır. Yoğun geçen günlerde, günlük 2 kere kiraya verilebilir ve kazanç iki katı olabilir.

Yukarıda günlük 5.000 TL gibi bir rakam söyledik ama bu rakam asgari olarak verilmiştir. Düğün salonunun lokasyonu veya salon özelliklerine göre ücret değişebilir. Vip hizmetlerin sağlandığı düğün salonlarından çok yüksek kazançlar elde edilebilir. Yemekli veya içkili düğün salonları, kır düğün salonları ya da manzaralı, merkez yerlerde bulunan düğün salonlarının kiraları çok daha fazladır.

Düğün Salonu İçin Ne Kadar Sermaye Gereklidir?

Düğün salonu açmak için en az 300.000 TL gibi bir sermaye gerekebilir. Bu tabi düğün salonunun yerine veya özelliğine göre değişiklik gösterebilir. Bunun için bankalardan 200.000 TL’ye kadar kobi veya esnaf kredisi çekilebilir. Bu krediler düşük faizlidir ve diğer kredilere göre daha avantajlıdır.

Düğün salonu açmanın en büyük avantajı, verdiğiniz parayı 1 sene gibi bir sürede geri kazanabilirsiniz. Bunun için işlek bir yerde ve insanların ihtiyaçlarını karşılayabilecek özelliklerde bir düğün salonu açmalısınız. Ayrıca unutmamanız gereken diğer şeyde, düğün salonlarının sadece yaz aylarında değil kış aylarında da iş yapabileceğidir.

Evlilik yapacak çiftler, yaz ayları yerine kış aylarını seçerek daha ekonomik şartlarda evlenmek istemektedirler. Düğün dışında nişan, kutlama veya çeşitli konferanslar içinde düğün salonları kiralanır ve kazanç sağlanır.

Kosgeb Eğlence Sektörü Nace Kodları

Kosgeb, eğlence sektörüne destekte bulunmaktadır. Bunların arasında yukarıda da belirttiğimiz gibi düğün salonları bulunmuyor. Belki fikrinizi değiştirip farklı bir sektöre yönelebilirsiniz. Bu yüzden ötürü sizlere kosgeb eğlence sektörü nace kodlarını veriyoruz.

Kosgeb Eğlence Sektörü Nace Kodları
Kosgeb Eğlence Sektörü Nace Kodları

Düğün Salonu İçin Esnaf & Kobi Kredisi

Birçok banka kobi ve esnaf kredisi imkanı sunmaktadır. Bunların arasında en avantajlı olan şu an için ING Bank’tır. %0.99’dan başlayan düşük faiz oranlarıyla kobi kredisi çekerek düğün salonu açabilirsiniz. 100.000 TL’ye kadar kobi veya esnaf kredisi çekebilir ve üzerini tamamlayarak düğün salonu açabilirsiniz. Daha fazla detay için bu linke tıklayabilirsiniz.

Yorum yapın