Kosgeb Destekleri

KOSGEB Teknolojik Ürünlere Teknopazar Desteği Geldi

KOBİ’ lerin ve akıllarındaki fikirleri gerçeğe dökmek isteyen, gelecek vadeden fikirlere sahip olan girişimcilerin sık sık karşılaştıkları problemlerin başında, projelerini gerçeğe dökerken ihtiyaç duydukları finansmanı sağlayamama durumudur.

KOSGEB, kuruluş yılı olan 1990’ dan beri ihtiyaç sahibi KOBİ’ lere ve yeni girişimcilere ekonomik anlamda destek olmakta, hibe ve faizsiz krediler sağlamakta ve projelerin nasıl daha iyi gerçeğe dökülebileceği ile nasıl daha iyi pazarlanabileceği gibi konularda eğitim sunmaktadır.

Teknolojik Ürünlere Verilecek Olan Teknopazar Desteği
KOSGEB, teknoloji tabanlı KOBİ’ lere ve gelecek vadeden, AR-GE çalışmaların sonucunda ekonomik anlam kazanmış olan ürünlerin yurt içi ve yurt dışı pazarlarda daha iyi tanıtılabilmesi, reklam kampanyalarının iyi şekilde gerçekleştirilmesi ve AR-GE ile geliştirilen ürünlerden ekonomik anlamda kazanç sağlanması için Teknopazar Desteği’ ni sunmaktadır.

Teknopazar desteğinin KOSGEB tarafından hazırlanma amacı, yerli kaynaklarla üretilen ve geliştirilen ürünlerin, uluslararası pazarda da yeterince tanıtılması, yeterli oranda reklam kampanyalarının yapılması ve yurt dışı pazarına zaten hakim olan ürünlerle yarışılabilecek düzeye gelinmesidir. Bu şekilde yapılacak ve yabancı pazarlara gönderilecek olan ürünlerin satışlarından gelecek olan kaynaklar, AR-GE faaliyetlerini yürütenlerin para kazanmasının yanı sıra ülkeye de yapancı para birimlerinin akışı sağlanacaktır. Teknopazar desteğinden faydalanmak isteyen isteklilerin 12 ay boyunca sürecek olan eğitimden geçmeleri gerekmektedir.

Verilecek Olan Destek Tutarları
Tüm şartları sağlayan ve AR-GE çalışmaları sonucunda ekonomik değeri olan ve pazarlanması için mali destek ihtiyacı duyan ürünler için KOSGEB tarafından sağlanacak destek, yurt içi tanıtım ve reklam çalışmaları için 50 bin TL’ ye kadar, yurt dışında gerçekleştirilecek olan çalışmalar için ve 100 bin TL’ ye kadar oluşturulabilmektedir. KOSGEB’ den faydalanılacak olan toplam destek tutarı da 150 bin TL olmaktadır. Program kapsamında uygulanacak desteklerin tamamı bölge farkına bakılmaksızın uygulanmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu