Yatırım

Kredi Çekerek EURO Almak Mantıklı Mı?

Euro’ nun yükselişi, çoğu yatırımcının dikkatini çektiği gibi bu alana, birikmiş parası bulunmayan ya da bir şekilde finansman bulup yatırım yapmanın yolunu aramaktadırlar.

Son zamanlarda Euro’ nun süreli şekilde yükselişi, bu alana öncesinde yatırımda bulunmuşların yüzünü güldürmekte ve yatırım yapacak alan arayanların da dikkatini çekmektedir.

Kredi Çekip Euro’ya Yatırmak
Euro üzerinde yatırım yapmak isteyenlerin fakat bu alanda değerlendirebilecek birikimi olmayanların başvurdukları finansman yöntemlerinden biri, bankaların müşterileri için hazırlamış oldukları ihtiyaç kredileri olmaktadır. Kredilerden edinilen paraların bu alanda değerlendirilmesi ve kazanç sağlanması amaçlanmaktadır. Basit hesaplamalar doğrultusunda her şeyin mantıklı geldiği bu seçenekte maalesef birçok küçük ve sonuca direkt etkisi bulunan değişkenin varlığı bulunmaktadır. Euro değerinde değişime neden olacak olan siyasal ve ekonomik olayların iyi şekilde analiz edilebilmesi, uluslararası ve ulusal düzeyde gelişmelerin takip edilmesi ve ekonomiye olabilecek etkilerinin iyi değerlendirilmesi, Euro üzerine yatırım yapacak olanların yetenekleri arasında bulunması ve gerçekleştirilmelidir.

Ek Kredi Masraflarını Hesaba Katın: Kredilerden elde edilen finansman, Euro ya da başka alanlarda değerlendirilebildiği gibi kredi kullanımından doğan bazı giderler oluşmaktadır. Kredinin faizi ve kredi oluştururken banka tarafından çıkartılan masraflar, kredi kullanan taraflar tarafından karşılanması gereken giderlerdir. Euroya yapılacak olan yatırımdan oluşacak olan karın getirisinin, kredi kullanmadan dolayı doğacak olan masrafları karşıladıktan sonra da yatırımcıyı tatmin edecek düzeyde olması gerekmektedir ki aksi halde bu şekilde yatırımda bulunmanın anlamı olmayacaktır.

Zarar Durumunda Kredi Ödemelerinde Sorun Yaşamak
Euro değerinde meydana gelen ani değişimlerin değerlendirilmesi ile tatmin edici kazançların elde edilebilecek olduğu gibi bu alanda yapılan yatırımlardan zarar da elde edilebilecektir. Yatırım yapmak için yatırımcıların ihtiyaç fazlası olan birikimleri olmalı ki yatırım alanında meydana gelebilecek zararlardan dolayı büyük kayıplar yaşanmasın. Fakat, bankalardan kredi kullanılarak yapılan Euro yatırımları, kişilerin bu alanda zarara uğramaları durumunda yalnızca Euro bazında değil, kredi bazında da zararlı çıkmalarına neden olacaktır.

Uzun lafın kısası, Euro üzerine yatırım yapacak olanların finans dünyasını ve dünyadaki gelişmeleri çok iyi değerlendirmeleri, kurda meydana gelen ani değişimleri yakalamaları gerekmektedir ki kar sağlanabilsin. Kredi kullanım sonrasında bu alanda yapılacak yatırımlarda risk, her zaman olandan daha fazla olmaktadır ve kredi ile elde edilmiş paranın da değer kaybına uğraması söz konusu olmaktadır.

Yatırım Yapmak İçin Birikimlerini Değerlendirmeniz Daha Mantıklı
Yatırım yapacak olanların, bankalardan kredi kullanarak finansman sağlamak yerine yatırım kararına vardıkları andan itibaren küçük de olsa birikim yapmaya başlamaları, kredi kullanılarak yapılacak olan yatırımlardan daha güvenli ve sağlıklı olacaktır. Kredi kullanma durumundan doğacak olan faiz ve masraf giderleriyle karşılaşılmamış ve değerlendirilen paranın değer kaybı yaşaması durumunda kredi taksiti ödenirken oluşacak durumdan daha az kayıp yaşanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu