İş ve Para Dünyası
Kredi Kartı Puanıyla Nasıl Kontör Yüklenir?
Yazar: - 29 Ağustos 2018
191
0
Kredi Kartı Puanıyla Nasıl Kontör Yüklenir?

Bankalar, müşterilerine vermiş oldukları kredi kartlarının kullanım oranlarını arttırmak adına bazı şirketlerle anlaşma yoluna giderler. Anlaşmalı şirketlerden banka müşterilerinin kredi kartlarını kullanarak yapacakları alışverişler sonrasında kartlara alışveriş puanı tanımlanacaktır.

Aslında her kartlı alışverişte kartlara tanımlanan bu puanlar anlaşmalı iş yerlerinden bankanın POS cihazı ile gerçekleştirilen alışverişlerde daha büyük oranda karta yansımaktadır.

Biriken Kredi Kart Puanları
Biriken kredi kartı puanlarını kart sahipleri, istedikleri zaman istedikleri şekilde kullanabilmektedirler. Örnek vermek gerekirse kişiler, kredi kartındaki puanları kullanarak araçlarına yakıt alabilir, öğle arası kahvelerini kartlarındaki puanlarından ödeyebilir ya da okul için gerekli olan bir kitabı kartlarındaki puanları kullanarak satın alabilirler. Bu puanların çok geniş kullanım alanı olduğu gibi cep telefonlarına kontör yüklemek için de kullanılmaktadırlar. Bankaların tümü kredi kartı puanlarından cep telefonlarına kontör yüklenmesine olanak vermese de aşağıda verilecek olan bankaların kredi kartlarındaki puanlar kullanılarak cep telefonlarına puan yüklenebilmektedir.


Hangi Bankaların Kartları Cep Telefonlarına Kontör Yükler?
Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Finansbank gibi büyük ve geniş müşteri hacmine sahip bankalar, müşterilerinin kredi kartlarında biriken puanların cep telefonlarına kontör olarak yüklenmesine olanak sağlamaktadır.

Kredi kartlarından cep telefonlarına kontör yüklemek için bankaya SMS aracılığıyla gönderilecek talep sonrası karttaki puanlar elverdiğince kontör yükleme işlemi gerçekleştirilecektir. Bir bankadan örnek vermek gerekirse; Yapı Kredi Bankası Worldpuanları kullanılarak nasıl TL yüklendiği açıklanacaktır. SMS’ in metin kısmına Worldcep kodu, anne kızlık soyadı, kullanılmak istenen worldpuan miktarı arada bir boşluk bırakılarak 4433’ e gönderilir. Hesaplamalar için akılda tutulması gereken bilgi, 1 TL 200 world puana karşılık gelmektedir.

Puan kullanarak cep telefonlarına TL yüklenmesine müsaade veren bankaların internet ve mobil bankacılık uygulamaları kullanılarak istenen telefonlara istenen tutarlarda puan yüklenebilmektedir.

Facebook Grubu; Güncel iş ilanları, ek işler hakkında bilgiler, iş dünyası hakkında çeşitli ipuçları, iş fikirleri, para kazanma ve tüm sorularınız için Facebook grubumuza başvuru yapabilirsiniz; https://www.facebook.com/groups/grup
Twitter'de Takip Edin;

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ