Kütahya Evliya Çelebi Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi tarihçesi ve kalite politikaları. Kütahya Devlet Hastanesinde çalışmak için gerekli olan şartlar ve kariyer imkanları anlatılmaktadır.

Kütahya Devlet Hastanesi Hakkında
Kütahya Evliya Çelebi Devlet Hastanesi’nin temelinin atılması ilk olarak 1964’tedir. Daha sonrasında 1968’de Ana Branş Servislerinin yer aldığı 120 yatağa sahip SSK hastanesi şeklinde hizmet sağlamaya başlanmıştır. 1975’te temeli atılan 3 katlı İntaniye ve Göğüs Hastalıkları binası ve 5 katlı poliklinik binasının 1981 yılında hizmete vermeye başlaması neticesinde 200 yatak kapasitesiyle hizmet sağlanmaya başlanmıştır.

Daha sonrasında 2005’te SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı’na devrinin gerçekleşmesi neticesinde Evliya Çelebi Devlet Hastanesi ismini almıştır. 1998’de 345 yatağa sahip olan ek binanın temelinin atılmasının ardından tamamlanmasıysa 2008’de olmuştur. 15.10.2010 tarihinde Evliya Çelebi Devlet Hastanesi ile Kütahya Devlet Hastanesi, Evliya Çelebi Devlet Hastanesi adı altında birleşerek 700 yatak kapasitesine ulaşmıştır. Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğü ile Kütahya Valiliği arasında 17.10.2011 tarihinde imzalanan ortak kullanım protokolü çerçevesinde , Sağlık Bakanlığı D.P.Ü. Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi adı altında faaliyetine devam etmiştir.

11.12.2015’te FTR Ek Hizmet Binası’nın da açılmasının neticesinde 900 yatağa sahip olunmuştur. 669 sayılı KHK kapsamında Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı’nın bünyesinde yer alan Kütahya E Grubu Sağlık Merkezi’nin DPÜ Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Vefa Ek Binası şeklinde hizmet sağlamaya başlamasıysa 2016’da olmuştur. Bu hastanenin yatak kapasitesinin 50 olmasının neticesinde toplam olarak 950 yatakla hizmet sağlanmaktadır. Daha sonrasında hastane Sağlık Bakanlığı Dumlupınar Üniversitesi Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi adı altında halkına hizmet sağlamaya devam etmektedir.

Kütahya Evliya Çelebi Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; İstiklal, Okmeydanı Cd., 43040 Merkez/Kütahya
Telefon Numarası; (0274) 231 66 60
İletişim & Web Sayfası; https://evliyacelebieah.saglik.gov.tr/TR,31940/iletisim.html

Kütahya Evliya Çelebi Devlet Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Kütahya Evliya Çelebi Devlet Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın